Menü Kapat

Citroen Nemo Yedek Anahtar

citroen nemo anahtar yaptırma

Citroen Nemo Anahtar Yaptırma

Citroen Nemo anahtar yaptırma işlemi için immobilizer anahtar profesyoneline ihtiyacınız var! Yetkili servise gitmeden Citroen Nemo anahtar yedekleme, anahtar kodlama veya Citroen Nemo anahtar kopyalama işlemi yaptırabilirsiniz. Citroen Nemo anahtar kabı arızalarında da kap değişimi işlemleri 10 dakika içinde yapılabilir. Citroen Nemo anahtar tamiri için bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Citroen Nemo kapı, kilit ve kontak seti tamiri için bize başvurmadan işlem yaptırmayın! Peki, Citroen Nemo anahtar tamiri nasıl yapılır? Citroen Nemo anahtar kabı nasıl değiştirilir? Tüm detaylar için makalemizi dikkatlice okuyun!

Citroen Nemo Yedek Anahtar Kayboldu

Citroen Nemo anahtar kayboldu ise veya çalındı ise bir an önce yeni bir anahtar yaptırmalısınız. Özellikle çalınan anahtarın yerine yaptırılan yeni anahtarın ID’si aracın hafızasına kaydedilmelidir. Ayrıca, çalınan anahtarın bilgileri de aracın hafızasından sildirilmelidir. Aksi durumda anahtarı çalan kişi aracınızı da çalabilir. Anahtar yaptırmazsanız aracınızın başında nöbet tutmak zorunda kalabilirsiniz!

Anahtarın çalınması, araba için büyük risktir. Çalınan anahtarın kumandası ile arabanın kapıları açabilir ve hırsız arabanızda ne var ne yok götürebilir. Citroen Nemo yedek anahtar işleminden sonra hırsız çaldığı anahtar ile kapıları açsa da kontağı açıp motoru çalıştıramaz. Çünkü çalınan anahtarın kodu aracın hafızasından silinmiştir. Ancak kapıları açtığı için araçtaki değerli eşyaları da çalabilir. Bu sebeple anahtar kayboldu ise yedek anahtar yaptırıncaya kadar ya araçtan ayrılmayın ya da araçta önemli bir eşya bırakmayın!

Citroen Nemo anahtar kopyalama işlemlerinde aracın sahibinin araç ruhsatı ibraz etmesi gerekiyor. Çünkü anahtar yaptıran kişi araç sahibi olmak zorunda. Aksi durumda anahtar kopyalama yapmıyoruz!

Citroen Nemo Anahtar Yedekleme Citron Nemo uzaktan kumandası kayboldu ise hemen bize başvurun! Çünkü yeni bir uzaktan açıp kapama özelliği olan Delphi marka kumanda yedekleme veya kopyalama işlemleri biraz karmaşık bir süreç gerektiriyor. İmmobilizer anahtar uzmanı olarak Citroen Nemo orijinal anahtar kopyalama işlemleri yapıyoruz. Kumandalı veya kumandasız anahtar yedekleme yapabiliriz. Anahtar yedekleme işlemleri için Citroen yetkili servise göre üçte bir fiyatına çok daha uygun bir fiyat veriyoruz. Anahtar yedekleme veya anahtar tamiri işlemlerinin ayrıntılarına göre fiyatlarda değişiklik olabilmektedir.

Citroen Nemo anahtar yedekleme için araçtan bir vida dahi sökmüyoruz. Eğer arabanın anahtarı tamamen kayıp oldu ve kod kartı yok ise aracın sol ön kapısının iç tarafındaki bölüm tamamen sökülerek, çıkarılıyor. Sökme işlemleri oldukça detaylı ve meşakkatli bir iştir. Bu sebeple yetkili servisler veya bilgisayarlı sistemlerle çalışan işletmeler bu tür ince işçilikle uğraşmaz! Bu yüzden parça değişimi yaparak daha fazla para alırlar.

Tamamen kayıp olmuş kilitli halde mahsur kalan Citroen Nemo aracın çalıştırılabilmesi için kapıdaki kilit parçasının yerinden çıkarılması gerekiyor. Bu kilide göre bir kalıp oluşturuluyor ve yeni anahtar yapılıyor. Kilidi söktükten sonra anahtar kopyalama yapıyoruz. Anahtar kopyalama için sertifikalı cihazda kodlama işlemi uyguluyoruz. Citroen Nemo immobilizer anahtar kodlaması işleminde eski anahtarın bilgileri aracın hafızasından siliniyor ve yeni anahtara kodlama yapılıyor. Bu işlemle hırsızın çaldığı anahtarla aracı da çalmasını engellemiş olursunuz.

Citroen Nemo Anahtar Kabı

Citroen Nemo anahtar kabı, kaliteli malzemeden üretilmiştir. Ancak uzun süre kullanmaya bağlı olarak zarar görebilir. Anahtar kabı düşerek kırılabilir, sustalı metal anahtar yay sistemi arızalanabilir, butonlarda çökme olabilir. Ayrıca, anahtarın içindeki çipli kartın üzerinde bulunan tuşlar işlevini yitirebilir. Tüm bu sorunlar için bize başvurabilirsiniz. Kısa sürede garantili olarak Citroen Nemo anahtar kabı değiştirme yapıyoruz. Çayınız bitmeden yeni anahtarınızı cebinize atıyorsunuz! Bu araçların anahtar kabında plastik veya metal bölümlerin arızalarına kısa sürede çözüm buluyoruz. Citroen Nemo anahtarı, hassas bir immobilizer anahtardır. İçinde çipli kart yer alır. Anahtarı suya düşürürseniz veya nemli bir ortamda nemlenirse aracınızı açamayabilirsiniz. Çipli kart değişimi veya tamiri gerekebilir. Kart arızalarında kapılar da müdahale etmeden açılıp kapanabilir. Bu tür arızaların da tamirini yapıyoruz. Sustalı metal anahtarda da yaygın olarak yay sistemi arızaları görülür. Bunların yay sistemini de değiştiriyoruz veya mümkünse tamir ediyoruz.

Citroen Nemo Sustalı Anahtar Kasası

Citroen Nemo sustalı anahtar kasası bazı durumlarda arızalanabilir. Özellikle yay mekanizması arıza yapabiliyor. Anahtarı gönderdiğinizde anahtar kabı değişimi yaparak, aynı gün içinde kargo ile geri gönderiyoruz. Orijinal anahtar kabındaki çipli kart veya elektronik devre parçasını yeni kaba takıyoruz. Mekanik sustalı metal anahtarı değiştiriyoruz.

Sustalı anahtarın yay mekanizması tamiri veya değişimi sonrası yayın kurulması gerekiyor. Yayı kurmak için kabın üst bölümünün bir veya iki kez döndürülmesi gerekiyor. Yay yumuşak gelirse iki tur çevirebilirsiniz. Citroen Nemo anahtar dış kutusu değişimi işleminden sonra hemen kullanabilirsiniz. Citroen Nemo sustalı anahtar kasası fiyatı 60 TL’dir. Bu kasa 1 yıl garantilidir.

Citroen Nemo Kumandalı Anahtar Pili

Citroen Nemo uzaktan kumandalı anahtarlarda “CR 2032” tipi pil kullanılıyor. Bu pillerin ömrü kullanmaya bağlı olarak ortalama 4 yıldır. Pil biterse Citroen Nemo immobilizer anahtar sistemi çalışmaz; ancak araçta arıza uyarısı çıkmaz. Kapılar manuel olarak açarak, aracı çalıştırılabilirsiniz. Kumandalı anahtar pil değişimi yapıyoruz veya Citroen Nemo anahtar pil yatağı arızalarını tamir ediyoruz.

Citroen Nemo Anahtar Tamiri

Citroen Nemo anahtar tamiri, sadece kumandalıanahtarlar için yapılabilir. Yetkili servise yedek anahtar yaptırmak isterseniz 20 gün beklemeniz gerekir. Bize başvurduğunuzda birkaç dakika içinde yedek anahtar kopyalama veya anahtar tamiri yapıyoruz. 10 dakika içinde Citroen Nemo anahtar kabı değişimini sağlıyoruz. He işlemin ardından bir hata veya kusur yaşamadan anahtarı kullanabileceksiniz. Tamir işleminden sonra anahtarın kodu sertifikalı kodlama cihazından kontrol ediliyor Citroen Nemo anahtarınız çalındı ise yedek anahtar yapalım; çalınan anahtarın bilgilerini aracın hafızasından silerek, yeni Citroen Nemo anahtarınız çalındı ise yedek anahtar yapalım; çalınan anahtarın bilgilerini aracın hafızasından silerek, yeni anahtarı hafızaya kaydedelim. Anahtara sıvı teması olmuşsa tamir edelim. Sustalı metal anahtar arızalandı ise tamir ederlim veya yenisi ile değiştirelim. Citroen Nemo uzaktan kumandalı anahtar tamiri için stoklarımızda bütün tamir ve onarım ekipmanları bulunmaktadır.

Citroen Nemo Anahtar Fiyatı

Orjinal Citroen Nemo anahtar fiyatı şuan için 90.00 liradır. Kasko ve sigortada geçerli olan ürünün sıfır alındığında da aynı yapıya sahiptir. Yedeğin kumandası bulunmamakla beraber içerisinde immobilizer kömür çip olduğunu unutmayınız. Kumandalı olanı arabaya saklayarak kumandasız olan ile denize veya havuza girebilirsiniz sudan etkilenmeyen yapıya sahiptir. Baştan aşağı sonuna kadar okuduğunuz bütün bilgi ve söylemler kardeş model Fiat Fiorino yedek anahtar için geçerli olup teknik özellik ile beraber gerek mekanik gerekse elektronik donanımları aynıdır.

3 Comments

  1. Sinan

    Selamın aleykum citroen nemo aracım var bir adet kumandalı bir adet normal anahtar yaptırmak istiyorum aldığımda tek anahtar ile verildi onunda kumandası bozuldu şuan hatay/iskenderun da ikamet ediyorum bu çevrede bayiniz varmı ?

  2. Muhammet

    Merhaba benim Citroen Nemo otomatik anahtarim kayboldu bende manuel çıkarttım ama otomatik anahtarim bulundu yalnız bana diyorlar “senin anahtarın karantinaya alındı ve hiç bir şekilde kullanılmaz” şimdi benim ne yapmam lazım yeni otomatik anahtarda bana pahalı geliyor….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir