Menü Kapat

Volkswagen Kontak Arızası Nasıl Tamir Edilir?

volkswagen kontak ve orjinal kontak gövdesi

Volkswagen Kontak Arızası Nasıl Tamir Edilir?

Yine pazartesi geldi ve işimize döndük. Aslında haftanın 7 günü 24 saat hizmet veriyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından müşterilerimiz arıyor ve mağduriyetlerini gideriyoruz. Yeri geliyor gecenin bir yarısı yolda kalan müşterilerimizin konumuna giderek anahtar sistemi arızalarına çözüm buluyoruz. Yine böyle mağdur olan bir müşterimiz için kontak arızası tamiri yaptık. Detayları anlatayım!

Volkswagen Kontak Arızası Nedir?

Volkswagen aracı olan müşterimiz, başka bir müşterimiz aracılığı ile bize ulaştı. Volkswagen aracında kontak arızası meydana gelmiş. Daha önce bir sürü yere müracaat etmiş. Elektrikçiler, ustalar, çıraklar, oto anahtarcıyım diyen tamirciler ve çevresindeki “çok bilen” insanlar Volkswagen kontak arızası hakkında bir sürü işlem yapmış, yorum yapmış, sökmüş, takmış. Tabiri caizse aracın altını üstüne getirmişler. Son olarak bizim de müşterimiz olan bir yakını vasıtası ile bize ulaştı. Volkswagen sahibi yeni müşterimiz, pazar günü aradı. Araçtaki sorunu sordum. Volkswagen kontak arızası var dedi. Anahtar kontakta boşa dönüyor, bütün ışıklar yandığı halde marş basmıyor, anahtar kontaktan çıkmıyor gibi sorunlardan bahsetti. Telefonda teşhisi koydum; ama yine de aracın başına gelmem gerektiğini söyledim.7

ACİL İLETİŞİM / MURAT ÇELİK 0532 637 79 15

Volkswagen Kontak Arızası Çözümü Nedir?

Bu tür kontak arızası; Volkswagen, Audi, Seat ve Skoda model araçların kronik sorunudur. Yakın bir arkadaşım Audi A3 kontak arızası yaşamıştı. Bu da benzer bir kontak arızası olarak biliniyor. Bu arızayı işi bilen immobilizer anahtar uzmanı olan kişiler bilir. Her zaman rastlanan bir sorundur. Çözümü ve tamiri vardır. Ama işi bilmeyen ustalara veya tamircilere giderseniz hem zaman hem de para kaybedersiniz!

volkswagen araçlarda kontok arızası ve onarımı
Volkswagen araçlarda kontok arızasına sebebiyet veren parçanın görseli

Volkswagen Kontak Anahtarı Dönmüyor!

Volkswagen kontak anahtarı dönmüyor ise hemen endişeye kapılmayın! Kontak arızası yüzünden yolda kaldıysanız kontağın üzerindeki bakalitleri herhangi bir cisimle sökerek tıklarsanız yani bir titreşim oluşturursanız kontak dönecektir. Bu işlem ile kontak birkaç kez dönecektir. Ancak sonrasında yine kontak anahtarı dönmez. Bu sebeple bu sorunda vakit kaybetmeden hemen bize ulaşın!

Volkswagen Kontak Anahtarı Yuvada Takılı Kaldı?

Bu sorunun cevabını ancak oto anahtarı ustası profesyoneller verebilir. Anahtar kontak yuvasında takılı kalmışsa ve döndüğü halde anahtar yuvadan çıkmıyorsa aracınızla gideceğiniz yere kadar gidin! Mecbur kalmadıkça aracınızı stop etmeyin! Kontak içinde bir parça kırılmıştır ve kontak içinde sıkışma yapmıştır ve anahtar takılı kalmıştır. Çünkü tekrar motor ateşleme yapmayabilir. Sizin için en uygun bir yerde durun ve hemen bizi arayın! Volkswagen kontak anahtarı yuvada takılı kaldı sorununun çözümü bizim işimiz! Konumunuza gelerek aracınızın başında sorunu çözebiliriz.

Volkswagen Kontak Anahtarı Boşa Dönüyor?

Volkswagen kontak anahtarı boşa dönüyorsa bu da klasik bir sorundur. Sorunun sebebini görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu yazıyı yazmama sebep olan kontak arızası budur. Anahtar kontak için dönüyor ama marşa yaylama yapmıyor. Bu sebeple araç çalışmaz. Aracı vurdurarak çalıştırmayı denerseniz çalışabilir. Ama işiniz acil değilse aracınızı tamircilere, elektrikçilere kurcalatmadan hemen bize ulaşın. Otoparkta, evinizin önünde, iş yerinizde veya dinlenme tesisinde olmanız fark etmez. Nerede mağdur olduysanız bir oraya geliriz.

Kontak Termiği Nedir, Nasıl Çalışır?

Kontak termiği, markadan ve modelden bağımsız olarak bütün araçlarda bulunan bir anahtar sistemi parçasıdır. Bir anlamda aracın elektrik tesisatı şartelidir. Anahtarı kontağa takıp çevirdiğinizde aracın elektrik tesisatı aktif hale gelir. Kontak termiği kaldırıldığında elektrik devresi açılır. Yani kontak termiği ile araca “artık çalışabilirsin” diyoruz. Anahtarı daha fazla çevirdiğinizde ortaya çıkan yaylanma marş dinamosuna mesaj gönderir ve “hadi dön bakalım, motoru çalıştır” talimatı verir. Kontak termiği bozulursa ciddi bir sorundur. Kontak anahtarını döndürdüğünüzde gösterge ışıkları yanmaz ve ışıklar göstergeye gelmez ve marş dinamosuna talimat gitmez.

Volkswagen araçlarda kontak arızası ve çözüm bilgileri videomuzdadır.

Volkswagen Kontak Anahtarı Hizmetleri

Volkswagen kontak anahtarı arızası konusu üzerinden Seat kontak anahtarı arızası, Skoda kontak anahtarı arızası ve Audi kontak anahtarı arızası konular hakkında da ipuçları verdim. Hepsinin bazı farklılıkları olsa da arızalar genelde aynıdır. Bu sebeple bu konu üzerinden fikir sahibi olabilirsiniz. Volkswagen kontak arızası için mutlaka bize başvurmalısınız. VAG grubu araç sahiplerine de faydalı olduğunu düşünüyorum.

İstanbul’da yaşıyorsanız her ilçe için hizmetimiz vardır. Özellikle de Çavuşbaşı, Levent, Eminönü, Taksim, Kasımpaşa, Dolapdere, Esenler, Başakşehir, Bahçelievler, Silivri ve Tuzla gibi bölgelerde aktif olarak hizmet veriyoruz. Genelde bütün bölgelere gelebiliriz; gelemezsek bile kontak anahtarını bir ustaya söktürün ve bize kargo ile gönderin. Kontak arızası tespitinin ardından kontak anahtarı tamiri yapıyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra aynı gün içinde kontağı kargoya veriyoruz.

Tekrar hatırlatalım; Volkswagen kontak arızası sorunları için işi bilmeyen ustalarda para ve zaman kaybetmeyin! Kontak arızası, kontak termiği veya kontak anahtarı konularında işinin ehli olmayan tamirciler kontağı söker, elektrikçiye gönderir, sigorta kutusunu söktürür, aracınızda bir sürü işlem yapar, belki komple kontağı değiştirmenizi ister. Bunlara gerek olmadan bizi arayın, sorunu çözelim!

Makalede Volkswagen kontak anahtarı arızası ile ilgili örnek bir video var. Bu videoyu da izleyerek yaptığımız işlemler ve arıza detayları hakkında net bilgi edinebilirsiniz.

Volkswagen, Seat, Skoda ve Audi modellerinin kontak sorunlarının ayrıntılarına aşağıdaki kaynaktan bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir