Menü Kapat

Citroen Nemo anahtar Sorunu

Tuş takımı yırtılması, pil yatağının düşmesi ve anahtarın düşmesinden kaynaklanan immobilizer sorunu  Citroen Nemo, Peugeot Bipper ve Fiat Fiorino modellerinin başlıca kronik sorunlarındandır. Aşağıda izleyeceğiniz videoda açık ve net bir şekilde uygulamalı gösterdiğim problemler fiyat olarak oldukça uygun olup zamana vurursanız bir o kadar da kısadır.

 

Tuş takımı yırtılması, pil yatağının düşmesi ve anahtarın düşmesinden kaynaklanan immobilizer sorunu  Citroen Nemo, Peugeot Bipper ve Fiat Fiorino modellerinin başlıca kronik sorunlarındandır. Aşağıda izleyeceğiniz videoda açık ve net bir şekilde uygulamalı gösterdiğim problemler fiyat olarak oldukça uygun olup zamana vurursanız bir o kadar da kısadır. 

Youtube Kanalımda paylaşıp yazımın içinde yer verdiğim Citroen Nemo ve uzaktan kumanda sorunu kafanızdaki bütün sorulara cevap verecek niteliktedir. Sadece marka ve logolarında değişiklik bulunan Citroen, Peugeot ve Fiat modellerinin immobilizer yedek anahtar programlamasında kullanılan elektronik parça ve programlama ünitesi dahi aynıdır. Standart 2032 pil kullanırlar aşağıda paylaşacağım videomda onunda değişimini kendiniz yapabilirsiniz.

Citroen Nemo yedek anahtar ihtiyacım var serviste çok pahalı siz yapabilir misiniz ?

Cevap : Tabiki Citroen Nemo yedek anahtar garantili şekilde yapılabilir immobilizer kodlama süresi 15 dakikadır sadece istediğimiz ruhsat sahibi olmalısınız. Araçta yapacağımız internet üzerinden kodlama sayesinde üzerine kayıtlı tüm uzaktan kumanda sistemleri iptal edilerek fabrika ayarlarına geri dönüyor.

Citroen Nemo anahtar kapıları açıyor fakat arabayı çalıştırmıyor tamir olur mu ?

Özellikle sinir anında fırlatılan veya denize düşüp sıvı teması alan Citroen nemo, Peugeot bipper ve Fiat Fiorino uzaktan kumandalı anahtar bu arızayı yaşatıyor artık pilin vermiş olduğu akımdan mı yoksa suyun entegre üzerine uyguladığı manyedek enerşiden mi bilemiyorum şikayetler hep bu yönde lakin araç şehir dışında dahi olsa onarımı %100 başarı sağlıyor. 

 1. Citroen Nemo yedek anahtar
 2. Citroen Nemo kapı, kilit ve kontak seti
 3. Citroen Nemo immobilizer anahtar kodlaması
 4. Citroen Nemo uzaktan kumandalı anahtar tamiri
 5. Citroen Nemo anahtar kabı
 6. Citroen Nemo anahtar dış kutusu 
 7. Citroen Nemo anahtar pil yatağı

Bu konunun sizler için faydalı olacağını düşünüyorum elimden geldiğince senelerin vermiş olduğu tecrube ile birlikte müşterilerimizin karşılaştığı problemleri derleyip çözüm yollarıyla beraber nelerle karşılaşabilirsiniz açık ve net bir şekilde aktardım. Eğer hala aklınıza takılan sorular var ise lütfen konunun altına açık ve net bir şekilde bizlere aktarın unutmayın size yardım edip karşılığında edeceğiniz teşekküre muhtacız. 

Faydalı gördüyseniz lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp bizleri takip ediniz. 

Murat ÇEliK

Anahtarlara fısıldayanadam


8 Comments

 1. Seyfullah öcal

  slm murat bey
  Bende de citroen nemo 2011 araç var 2 ci el aldığımdan arkadaş anahtarın birini kaybetmiş.2 ci anahtardada açma kapama gibi sorunlar yaşıyorum.
  Eski anahtarımı yedek anahtar yaparak yenisini tedarik etmem mümkünmü mümkünse fiyatı nedir.
  Tşk.ler

  • admin

   Seyfullah bey çok güzel bir şekilde sizlere hizmet verebiliriz 2011 model citroen nemo uzaktan kumandalı anahtar garantili şekilde kodlanıp programlanır araçla uğrayın bir kahvemizi için immobilizer`ide yeniden düzenleyip sizlere aracınızı teslim edelim.

  • oto anahtar

   Ahmet Citroen Nema Anahtar içindeki entegre büyük ihtimalle nemlendi veya su aldı çünkü kendi kendine böyle bir arıza çıkartacak ürün değil bir kontrol etmem gerekiyor imkan varsa ürünü bize yollayın ne gerekiyorsa yaparız. Eğer Darbeden veya düşmelerden kaynaklı bir işlevsizlik olsa idi araba çalışmazdı.

 2. Hasan inceoğlu

  Citroen Nemo aracım sabah arabamı bindim araç çalışmadı ekranda araç ve kilit resmi çıkıyor marş basıyom araba calışmıyor

 3. Arif Özyılmaz

  Kolay gelsin, açma kapama düğmesi birkaç kez tekrardan sonra kapıları açmıyor, aynı zamanda bu durum sol tarafta geçerli, aracın sağ , ön ve arka tarafına geçildiğinde anahtar hiç işlem yapmıyor yani açma kapama yapmiyor ama aracı çalıştırıyor sorun ne olabilir,..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir