Menü Kapat

Renault Clio 5 Anahtar

renault cilo 5 anahtar

Çeşitli incelemeleri yaptıktan sonra yazımızı kaleme almanın zamanın geldiğini düşünüyorum. Renault Clio 5 benden fazla ile geçerli not aldı. Tüm detaylarını kontrol ettikten sonra Renault Megane 4 ile hemen hemen aynı olduğu kanaatine ulaştım. Şimdi sizi çok fazla kasmadan can alıcı bilgileri verip makelemi sonlandıracağım. Renault Clio 5 Anahtar yeni nesil Hitag Aes yazılımı ile üretilmiştir. Ne demek Hitag Aes ? Araç üzerinden kopyalanabilen ve uzaktan kumanda üzerinden programlanamayan tür yapısına denmektedir.

Renault Clio 5 Neden Sustalı Anahtar Olarak Üretilmiyor ?

Renault Megane 4 Anahtar ile yazılım, donanım ve teknik özelliklere sahip olan Renault Clio 5 yedek anahtar düz, kılıç gibi üretilmiş. Sırf Megane 4 ile aynı olmasın diye adeta ikinci sınıf muamelesi yapılmıştır. Daha koltuklarındaki koruyucuları sökülmemiş Renalut Clio 5 Anahtar, beğenilmediği için katlanabilir hale getirilmek istenmektedir. Evet katlanabilir hale geliyor gelmesine lakin kafaya takılan sorular var. Nedir bu sorular ? aşağıda sıralayalım.

  1. Aracım garanti kapsamından çıkar mı ?
  2. Kasko yaptırdığım için ilerde problem yaşar mıyım ?
  3. Arabamı satacağımda sorun ile karşılaşır mıyım ?
  4. Kullanım esnasında araçta bir arıza belirir mi ?

Şimdi bu soruların cevabını size o kadar düzel bir şekilde anlatacağım ki tüm bu sıkıntılardan kurtulacaksınız. Orjinal uzaktan kullanıldığı için aracın garanti dışı kalması söz konusu değildir. Arabadan parça sökmediğimiz ve takmadığımızdan dolayı garantilik bir durum ortaya çıkmamaktadır. Kasko sizin anahtarınızı modifiye yaptırıp, değişiklik yaptığınıza bakmaz ! aracın çalınması durumunda yedek anahtarınızın olup olmadığına bakar yani burada kaskoyu ilgilendiren bir olay yoktur. Arabayı satarken nasıl bir sorun yaşacaksınız aksine kimse sopa gibi Oto Anahtar kullanmak istemez kaldı ki size sadece alan kişi teşekkür eder o da yaptırdığınızı fark ederse. Direk olarak Renault Megane 4 Anahtar ham olarak alınıp Renault Clio 5 için programlanır. Renault`un kendi parçası olduğundan arıza, hata ve problem çıkması söz konusu değildir.

Renault Cilo 5 Anahtar Pili

Renault Clio 5 aynı diğer araçlardaki gibi mekanik bir yapıya sahipdir. Uzaktan kumandalı anahtar içinde bulunan 2032 pil bitse dahi araba manuel olarak açılıp tekrar çalıştırılabilir. Renault Clio 5 Yedek Anahtar içindeki CR 2032 Pilin fiyatı 10.00 lira ile diğer araçlardaki gibi 20.00 liradır. Bir vida daha sökmenize gerek kalmadan değiştirebileceğiniz pilin ortalama ömrü 4 senedir.

Renault Clio 5 Sustalı Anahtar Yapımı

Araç gelmeden hizmet verebildiğimizi yineledikten sonra Renault Clio 5 Sustalı anahtar dönüşümü için arabaya ihtiyaç duymuyoruz. Yani kargo ile göndererek bıçak gibi ceplerinizi yırtan Renault Clio 5 anahtar sizlere katlanabilir sustalı hale getirilerek geri gönderilir.

Renault Clio 5 sustalı anahtar
Renault Clio 5 sustalı anhatar dönüşümü yapıldı.

Renault Clio 5 Yedek Anahtar

Dönüşüm haricinde önümüzdeki aylarda yedek ihtiyacının doğacağını düşünerek yedek kopyalama hakkında da bilgi verip huzurlarınızdan ayrılacağım. Renault Clio 5 yedek anahtar uygulaması için mutlaka araba gerekiyor. Bir adet daha çoğaltma yapacağımızdan dolayı lisanslı program kullanılması zorunludur. Lütfen sustalı ile karşılaştırmayın. Renault Clio 5 Sustalı anahtar yapılırken uzaktan kumanda üzerinden yazılım alınarak dönüşümü gerçekleştiriyoruz. Ama satın alırken verilmeyen veya kullanım aşamasında kayıp olan Renault Clio 5 orjinal anahtar çoğaltılmasında 1. Kural arabaya bilgisayar ile bağlanmaktır. Kayıp olanın hafızadan silinmesi ve yerine yenisinin eklenmesi güvenlik açığı doğurmayacaktır.

3 Comments

  1. Fuat AKDAĞ

    Merhabalar clio5 aracım var anahtarın biri sustalı yedek anahtarı sustasız yedek anahtarını sustalı yaptırmak istiyorum fiyatı nedir. Kolay gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir