Menü Kapat

Murat Çelik kimdir

Çocukluğundan beri anahtar ve kilit işinden başka mesleği olmayan anahtarci Murat Çelik Kastamonu`lu olup İstanbul Sariyer İstinye`de baba mesleğini devam ettirmektedir.  İlk okul yıllarında babasının çakmak tamiri tezgahında öğleden sonraları yardım amaçlı gidip gelmesiyle çakmak ve şemsiye tamiriyle başlayan mekanik sevdası anahtar ile devam etmiştir.

İşine ve mesleğine sevdalı olan Anahtarci Murat zamanla çakmak, şemsiye tamiri ve tencere tava tamirine anahtar işini ekleyip bu şekilde belli bir zaman ticaret yapmıştır. Askerden geldikten sonra tamamen mesleğine yönelen Murat yaklaşık 6 sene işçi olarak çalıştıktan sonra kendi dükkanını açtı. Ülkenin her yerine ulaştırdığı hizmetler, esnaflik anlaşıyı ve immobilizer anahtar sektörüne vermiş olduğu katkılar ve bilgiler neticesinde kendisine müşterileri gerek sosyal paylaşımlarında gerekse internet sitelerinde ” Anahtarlara Fisildayanadam” ve ” İstinye Murat ” demeye başladı. Yavaş yavaş ülkenin her yerinden onlarca teşekkür ve minnet mesajları geliyor geldikçe de tanınıyordu.

Murat beye sordum dedim ki nasıl bu kadar sevilip tanındınız ” çevrem kimsenin yapamadığı anahtarları kaliteli ürünleri kötü üretilmiş araçların anahtarlarına programlayarak başladı daha sonra yine kimsenin tamir edemediği immobilizer oto anahtari bir şekilde gerek hevesim, gerek ilgim ve alakamdan dolayı tarafımca tamir edildi. Yaptığım işler insanlar tarafından çok konuşuldu çünkü yolda kalanı para için değil yoluna devam etsin bir ” Allah razi olsun ” desin diye karşıladım.

Çevrem çoğaldıkça yetkili servisler, galeri ve otomobil tutkunları tarafından karşılıksız şekilde reklamlarım yapıldı ve çok şükür bu günlere geldim şimdilerde ülkemizin her yerine istedikleri taktirde gidip araçlara yerinde müdahale ediyor Porsche – Range Rover – Land Rover – Mini Cooper – Bmw – Mercedes ve daha bir çok modellerede gelen talepler doğrultusunda bulunduğu yerlere giderek uçak biletlerimi kesip davet eden müşterilerime doğru yola çıkıyorum. Çok güzel ağırlıyorlar, çevrem oluyor ve seviliyorum bu benim için büyük bir onur bunun maddi bir karşılığı yok ” dedi.

Ben Murat Çelik bunca zamandır insanlara destek ve hizmet veriyorum. Bunun karşılığında kimi zaman para kimi zaman hediye kimi zamanda çok güzel dostluklar kazandım. Çevremin çapımdan geniş olduğunu her zaman söyledim gururla da söylüyorum bunun en büyük nedeni insanların sıkıntılarını maddiyatla ölçmedim. Doğru olanın yolunu Allah aydınlatır ilkesinden hiç bir zaman şaşmadım hakkım olanı aldım alamadığım zamanlarda olsun bir dahaki sefere senin çevrenden paramı kazanırım diyerek yine bildiklerimi söyleyip sanatımı konuşturdum.

Gerek Youtube gerek İnstagram gerekse Facebook sosyal medya hesaplarıma sağ üst köşedeki logolardan ulaşabilirsiniz. Buralarda müşterilerimin memnuniyetlerini ve sanatımın boyutlarını görebilirsiniz. Bir Porsche Cayenne yedek anahtar ile Fiat Albea anahtar arasında hiç bir zaman fark görmedim her iki insanı da insan olduğu için ağırladım ikisinin de arabalarına aynı hassasiyeti ve ilgiyi verdim.

Benim en büyük oyuncağım anahtarlara olan ilgim ve araçların yazılımıdır. Yaptığım ve yapacağım bütün oto anahtarı benim için ilk defa programlama yapıyormuşum cihazı ilk defaya kullanıyormuşum gibi heyecanlandırıyor. Daha çok tanınacak parasıyla işini yaptıramayan rezil olan insanlarla tanışacak onlarında hayır dualarını alacağım. Dünyanın bütün ülkelerine en az bir kere iş yapmak benim en büyük hayalim Kıbrıs, Almanya, İsviçre, Güney Afrika ve İngiltere`ye immobilizer oto anahtar tamiri yaptım darısı diğer ülkelerin başına.  Beni aramayı veya kafanıza takılan her şeyi sormayı lütfen ihmal etmeyin konunun altına sorularınızı sorun veya iletişime geçin.

Anahtarlara Fisildayanadam

İsitnye Murat