Menü Kapat

Bmw 5 Kasa F10 Yedek Anahtar

bmw 5 serisi f10 anahtar cesitleri

Alman mühendislerin müstesna tasarımlarından BMW 5 Serisi (F10), sedan modeldir. 2011 yılında tanıtılan lüks BMW, geleneksel detaylı çizgilerini yansıtıyor. Daha muhafazakâr bir tasarım olan F10, Türkiye’de “Luxury Line”, “Modern Line” ve “Sport Line” donanım paketleriyle satılıyor. Lüks BMW 5 Serisi (F10) aracın anahtar sistemi de gelişmiş sistemlerle donatılmış. F01, F10, F20, F25, F30 ve F32 modellerinde aynı özelliklerde ve fonksiyonlarda anahtar kullanılıyor. İşte BMW 5 (F10) kasa yedek anahtar işlemleri…

BMW 5 (F10) Kasa Yedek Anahtar Kopyalama

Ümraniye’den bir müşterimin 2015 model BMW F10 araç satın almış. Araçta yedek anahtar yokmuş. Bunun için BMW 5 (F10) kasa yedek anahtar kopyalama işlemi yaptık. Deri kılıflı bir yedek anahtar yaptık. Uzaktan kumandalı yedek anahtar için eski yedek anahtarın kodunu kilitleme modülü ile devre dışı bırakarak, kullanılmaz hale getirdik. BMW araçların her modeli için aynı işlemi yapabiliyoruz. İster yedek anahtar ister sıfırdan anahtar üretimi yapıyoruz. Bu hizmeti alabilmeniz için araç ruhsatı sahibi olmalısınız. Ruhsat sahibi olmayanlara anahtar kopyalama yapmıyoruz. Ya da bu işlem için bir kişiye noter aracılığı ile vekalet de verebilirsiniz. Kiralama veya şirket araçları için anahtar kopyalama isterseniz antetli kağıda izin yazısı ile gelirseniz yardımcı oluyoruz.

ACİL DURUMLAR İÇİN 0532 637 79 15 / MURAT ÇELİK

Bmw f10 anahtar modelleri
bmw f10 için ekranlı anahtar ve yeni G tip anahtar modelleri

BMW 5 (F10) Kasa Yedek Anahtar Kodlama

Peki, BMW F10 anahtar kodlama nasıl yapılıyor? Bir senaryo düşünelim; diyelim ki BMW F10 aracınızı kapalı veya açık bir otoparka park ettiniz. Aracınızı kilitledikten bir süre sonra anahtarı kaybettiniz. Aracın yedek anahtarının da olmadığını var sayalım. Bu durumda ne yapabilirsiniz? Hemen bizi arayabilirsiniz; çünkü konumuza gelerek yeni bir anahtar yapabiliriz. Nasıl mı?

Park kilitli kalan BMW aracınızın kapısının kilidini maymuncukla açıyoruz. Bu işlem oldukça güvenlidir. Bunu özellikle söylüyorum; çünkü başka yöntemler aracınıza zarar verebilir. Mesela kapıyı hava yastıklarıyla aralayarak kapıyı açmaya çalışırsanız ciddi bir zarar ortaya çıkabilir. Maymuncuk ile aracın kapısını açtıktan sonra bilgisayar yardımı ile aracın hafızasına ulaşıyoruz. Motor beyni ve CAS4 adı verilen modül üzerindeki bilgileri kullanarak sıfırdan anahtar kodluyoruz. Kaybolan orijinal anahtar ile yedek anahtarın kodlarını da hafızadan siliyoruz ki anahtarı bulan kötü niyetli biri aracı açamasın! Tüm bu işlemleri 2 saat içinde yapıyoruz.

BMW 5 (F10) Kasa Yedek Anahtar Yapımı

Yukarıda açıkladığımız işlemlerle ilgili diğer bir senaryoyu göz önüne alalım. Yine aracı otoparka park ettikten sonra anahtarı kaybettiniz. Yetkili servisi aradınız. Aracınızı yetkili servise çekici ile götürmelisiniz. Burada yeni orijinal bir anahtar siparişi verilecek. Anahtar gelince araca tanımlanacak ve size teslim edilecek. Tüm bu işlemler yaklaşık 1 ay sürüyor ve çok fahiş fiyatlar talep ediliyor. Bununla birlikte kaskoda hasar kaydı açtırılması, polise tutanak tutturma, çekici masrafları, çekici ile aracı taşırken çizilme riski vs bir sürü prosedürle ve sorunla karşı karşıya kalıyorsunuz. Size anlattığımız işlemler için sadece 2 saat bekliyorsunuz. Siz aracı bize getirmiyorsunuz; biz konumunuza geliyoruz. Siz sadece bizi izliyorsunuz. Yaptığımız yedek anahtar, orijinal anahtar ile aynı özelliklerdedir. Anahtar kopyalama işleminin ardından tüm fonksiyonları anlık olarak kullanılmaya başlanabilir.

bmw F10 525d Xdrive anahtar

BMW 5 F serisi diğer araçlarda da aynı işlemi yapabiliyoruz. Örneğin; F30 3 serisi anahtar programlaması gibi işlemler de yapabiliriz. Bazı modellerde farklı işlemler gerekebiliyor. F30’da online program üzerinden araca bağlantı kurmak gerekiyor. Bu işlem de yaklaşık 1 saat sürüyor. Diğer tüm araç modelleri için çalınan, kaybolan, verilmeyen uzaktan kumandalı anahtar işlemleri yapıyoruz.

BMW 5 (F10) Kasa Yedek Anahtar ve Kasko

BMW 5 (F10) kasa araç sahiplerinden bazı müşterilerimiz immobilizer uzmanlarına anahtar yaptırmaktan çekindiklerini; garantinin yanabileceğini; kaskoda sorun olabileceğini söylediler. Çünkü işi bilmeyen birçok kişi insanların kafasını karıştırıyor. Anahtar ustalarına anahtar yaptırmanın kaskoda sorun olabileceğini söyleyenler oluyor. Bunlar doğru değil. Sadece bu işi profesyonel yapan oto anahtarı uzmanlarını bulmalısınız.

BMW araçlar da dahil olmak üzere her araç modeli için sıfırdan anahtar ya da yedek anahtar yapıyoruz. Bu güne kadar herhangi bir şikayet olmadı. Zaten şikayet olsa bile 2 yıl garantili iş yapıyoruz. Bu garantiniz yanmaz. Ayrıca kaskoda da sorun yaşamazsınız. Aracı alırken satarken de sorun olmaz.

BMW 5 (F10) Kasa Anahtar Kasası

BMW 5 (F10) kasa anahtar kasası değişimi yapıyoruz. Eğer BMW anahtar üzerindeki tuşlar silindiyse ya da deforme olduysa uzaktan kumanda kabı değişimi yapabiliriz. Anahtar kabı talepleriniz için yetkili servise başvurursanız size döviz cinsinden bir fiyat verirler. Ayrıca günlerce beklemek zorunda kalırsınız. Hassas BMW sahipleri için deforme olmuş BMW 5 (F10) kasa anahtar kabı için değişim yapabiliriz. Bunun için yeniden anahtar kopyalama ya da kodlama gerekmiyor. Eski anahtardaki çipi yeni anahtar kasası içine yerleştiriyoruz. Hepsi bu kadar!

BMW 5 (F10) Kasa Anahtar Pili

BMW 5 (F10) kasa anahtar pili uzun süre dayanabilir. Ancak bu biraz da anahtarı kullanmakla bağlantılıdır. Her gün araç kullanıyorsanız ve aracı çok açıp kapatıyorsanız anahtar pili saha kısa süre dayanır. BMW 5 (F10) kasa anahtar pili biterse mekanik anahtar alternatifi var. Yani pil bitse de yolda kalmazsınız. Uzaktan kumandalı anahtar pili bitti ise anahtar ucundaki mekanik metal anahtarı bulunduğu yerden çıkarın. Sağ taraftaki bölgeye yerleştirin sonra ve start/stop düğmesine basın. Bu şekilde kullanmanız araca zarar vermez. Hatta bu şekilde aracı ömür boyu kullanabilirsiniz; ancak uzaktan kumandalı veya Keyless Go yani anahtarsız giriş konforundan mahrum kalırsınız. İş yerimizi ziyaret ederseniz anahtar pil değişimi yapabiliriz. Keyless Go sistemi anahtar pili üzerinden beslenir. Pil değişikliği elektronik aksamında değişikliğe yol açmaz.

BMW 5 (F10) Kasa Yedek Anahtar Fiyatları

BMW 5 (F10) yedek anahtar fiyatları, modele ve kasa yapısına göre değişebiliyor. Örneğin; BMW E90 3 kasa anahtar ile BMW f30 3 kasa yedek anahtar fiyatı farklılık gösterebiliyor. Genel olarak yapılan işleme göre fiyatlar 350 TL ila 650 TL arasında değişiyor.

Sonuç olarak;

BMW marka herhangi bir modelde aracınız varsa arayacağınız adres burası! Yolda mı kaldınız, işiniz çok mu yoğun; hemen bizi arayın konumunuza gelerek BMW aracınıza yeni anahtar yapalım. Anahtarsız kalmayın!

Not: Bir sonraki videomuzda Bmw 5 Serisi F10 Araçlara uyguladığımız dokunmatik ekranlı anahtar yazımızı paylaşacağız.

Farklı bilgiler için….

3 Comments

  1. Mehmet

    Iyi günler Kolay gelsin beyefendi(Murat Çelik)
    Aracım f10 2012 model 528i aracıma display key yaptırmak istiyorum. Öncelikle sorum araba olmadan yapılmaz sanırım. Uzak da Trabzon dayim ama yetkili servis Üst kasalara 2014 model ve yukarısı oluyor dedi ama sanırım siz alt modellere de yapıyorsunuz? Cevabınızı bekliyorum muhakkak

    • oto anahtar

      Mehmet bey sizinle telefonda görüştük. Bmw F10 528i Anahtar için Display ekranlı anahtar uygulamamız mevcuttur. Arabaya ihtiyacımız yok. Anahtar gelse bizim için yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir