Menü Kapat

Mitsubishi Outlander Smart Anahtar

mitsubishi outlander smart anahtar

Mitsubishi Outlander, Mitsubishi Motors’un efsane araçları arasına giren özel bir SUV’dur. 2001 yılında yollara çıkan Outlander SUV, Japonya’da ilk nesli “Artiek” ismiyle piyasaya sürüldü. İlk nesil Outlander, “Daimler-Chrysler” grubu ile birlikte tasarlandı. 2007 yılında ikinci nesil Outlander yollara çıktı. 2013 yılında ise üçüncü nesil Mitsubishi Outlander piyasada yerini aldı. Oldukça geniş bir ön paneli olan 4×4 Mitsubishi Outlander aracınızda smart anahtar sorunu yaşarsanız immobilizer anahtar uzmanlarına müracaat etmeniz gerekir. Bu aracın smart anahtar sistemi son derece gelişmiş bir sistemle geliştirilmiştir. Her ustanın yapabileceği işler değildir. Mitsubishi Outlander smart anahtar kopyalama, Mitsubishi Outlander yedek anahtar ve Mitsubishi Outlander smart anahtar kasası değişimi gibi işlemleriniz için kısa sürede uygun fiyatlarla destek sağlıyoruz. Biraz daha detaylı bilgi vereyim!

Murat Çelik / 0532 637 79 15

Smart Anahtar Nedir?

Smart anahtar ya da akıllı anahtar, günümüzde birçok araçta standart elektronik ekipman olarak sunuluyor. Temel olarak aracın kilit sistemine erişim ve yetkilendirme sistemidir. Akıllı anahtar, yerleşik antenlerle aracı eşleştiren radyo dalgalarını kullanır. Bazı modellerde, anahtar sürücünün aracın 1,5 metre yakınına gelerek kapı koluna dokunduğunda kapı otomatik olarak kilitlenir veya kilidi açılır. Bazı modellerde de bagaj kapağı arka tamponun altında ayak sallayarak açılabiliyor. Smart anahtar, araca girdikten sonra da konfor sağlar. Anahtar sürücünün üzerindeyken genellikle direksiyon kolonunun yanında bulunan start/stop düğmesine basıldığında aracı çalıştırır.

Mitsubishi Outlander Keyless Anahtar
Keyless go anahtarsız giriş ve çıkış özelliği bulunan Mitsubishi outlander anahtar görseli

Akıllı anahtarlar farklı şifrelenmiş sinyaller yayar.  Arabanın içinde bulunan bir bilgisayar çipi, sinyali alır ve yeni bir frekans üretilmesini ister. Her kapı açılışında bu frekans üretilir.  Akıllı anahtar sisteminin en belirgin faydası, sağladığı kolaylık ve konfordur. Bu konforun tadını çıkarmak için anahtarı elinizde tutmanıza gerek yok. Smart anahtar pili biterse, metal anahtar ile kapı kolunun yanında ya da altında gizlenen bir anahtar deliği aracılığıyla sürücü kapısının kilidi açılabilir.

Mitsubishi Outlander Smart Anahtar Kopyalama

Mitsubishi Outlander smart anahtar kopyalama talep eden bir müşterimiz için konumuna giderek akıllı anahtar kopyalama işlemi yaptık. 2014 model 4×4 Mitsubishi Outlander sahibi müşterimiz, uzaktan kumandalı smart anahtar kodlaması talep etti. Orijinal yazılımlı anahtar, yetkili servislerde oldukça pahalıdır. Maliyeti minimuma indirmek için yan sanayi ürünü bir smart anahtar kullandık. Ama bu anahtar da çok kaliteli, orijinalinden farkı yok, tüm fonksiyonları aktif olarak kullanılabiliyor. Aynaları açma ve kapatma gibi bütün özellikleri kullanılabiliyor. Anahtarın üzerinde mekanik acil durum anahtarı yer alıyor. Akü veya pil biterse smart anahtar devre dışı kalacağı için mekanik anahtarla aracın kapılarını açabilirsiniz. Müşterimiz için aracın üzerinde anahtar kopyalama işlemi yaklaşık yarım saat sürdü. Stoklarımızdan Mitsubishi Outlander smart anahtar getirdik ve bilgisayar yardımı ile aracın hafızasına kodladık. Anahtarı araca tanımlama işlemlerinin ardından smart anahtar bütün özellikleri ile aktif oldu.

Mitsubishi Outlander Keyless Anahtar Kopyalama işlemi

Mitsubishi Outlander Smart Anahtar Pili Biterse Ne Olur?

Bu sorunun cevabını hemen verelim; herhangi bir sorun yaşamadan aracı binebilirsiniz, motoru çalıştırabilirsiniz; ancak smart anahtar konforundan mahrum kalırsınız. Smart anahtar pili değişimi yapıyoruz. Akıllı anahtar pili biterse anahtar kasası içinde bulunan metal anahtar ile kapıları açabilirsiniz. Kapı kolunun altında bir anahtar deliği göreceksiniz. Metal anahtar ile kapıyı açtıktan sonra anahtar kasasını aracın orta bölümünde, altta bulunan anahtar kabı yuvasına koymanız gerekiyor. Buraya anahtar kasasını taktığınızda aracın start/stop düğmesine basarsanız kontak açılır ve araç çalışır.

Mitsubishi Outlander Smart Anahtar Kopyalama Kaskoda Sorun Olur Mu?

Bu soru birçok müşterimizin kafasını karıştırıyor. Anahtar kopyalama yaptığımız müşterimiz de ilk olarak bunu sordu. Müşterimize verdiğimiz cevap şu oldu; smart anahtar kopyalama işlemleri ile kasko, sigortada, trafikte, alırken, satarken hiçbir sorun yaşamazsınız. Çünkü biz aracın bir parçasını sökmüyoruz, yeni bir parça takmıyoruz. Aracın anahtar yazılımında kodlama yapıyoruz. Eski yedek anahtarın kodunu siliyoruz; yeni yedek anahtarın kodunu araca tanımlıyoruz. Yaptığımız bu işlem kaskoda sorun olmaz. Herhangi bir anormal durumda kasko şirketi, aracın şase ve kilometre bilgilerinin anahtarın içinde kaydedilip kaydedilmediğine bakıyor. Bu anahtar araca ait olduğu için herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Ancak aracınızın anahtarını garanti kapsamında kaskodan değiştirmek istiyorsanız bunu da sağlayabiliriz.

Mitsubishi Outlander Smart Anahtar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • SUV veya otomobil segmentindeki yeni nesil araçların birçoğu fabrikasyon olarak smart anahtar ile sunuluyor.
  • Smart anahtarların birçoğunda butonlardan camları açma ve kapatma özelliği bulunuyor. Yani kapı açma düğmesine basılı tutarsanız camlar açılır, kapı kilitleme düğmesine basılı tutarsanız camlar kapanır.
  • Mitsubishi Outlander smart anahtar üzerinde cam açma ve kapatma özelliği bulunmuyor. Sadece ayna açma ve kapatma özelliği var.
  • Anahtar üzerindeki bagaj açma tuşu da aktif olarak kullanılabilir.
  • Mitsubishi Outlander smart anahtar ihtiyacı için yetkili servisler yaklaşık 30 gün süre veriyor.
  • Mitsubishi yetkili servisinde smart anahtar yaptırmak için çok fahiş fiyatlar ödemek zorunda kalırsınız. Biz bu ücretin üçte biri fiyatına 30 dakika içinde yeni smart anahtar teslim ediyoruz.
  • Mitsubishi Outlander smart anahtar kasası değişimi ve tamiri yapıyoruz. Kasa değişiminde çip değişmezse anahtar kodlama işlemine gerek kalmıyor.
  • Sıfırdan Mitsubishi Outlander akıllı anahtar üretebiliriz. Bu işlem için aracın kilit sistemini sökmeye gerek olmadan yeni bir smart anahtar teslim edebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir