Menü Kapat

Skoda octavia 2016 model yedek anahtar

2016 Model skoda octavia yedek anahtar

Skoda Octavia, 1996 yılında yollara çıktı. Geniş ve büyük bir aile otomobili olan Skoda Octavia’nın temelinde Volkswagen Golf var. Aktüel Octavia, 2005 yılında satışa sunuldu. Bu model, 2013 yılında makyajlanarak daha estetik bir forma sokuldu. Skoda Octavia’nın RS ve 4×4 versiyonları da bulunuyor. Yeni nesil Octavia’nın anahtar sistemi oldukça gelişmiş immobilizer anahtar sistemi ile donatıldı. Bu Skoda’nın bu modelinde ya da bu segmentteki diğer araçların anahtar sistemlerinde herhangi bir sorun yaşarsanız bize ulaşabilirsiniz. Skoda Octavia yedek anahtar kopyalama, Skoda Octavia anahtar yapımı veya diğer anahtar sorunlarında 7 gün 24 saat destek veriyoruz. Peki, Skoda Octavia yedek anahtar işlemleri için neler yapıyoruz?

Skoda Octavia Yedek Anahtar Kopyalama

Skoda Octavia yedek anahtar kopyalama taleplerini kısa süre içinde karşılayabiliyoruz. Mesela Arnavutköy’den bir müşterimiz aradı. 2014 model Skoda Octavia araç satın almış. Araç ile birlikte yedek anahtar verilmemiş. Yedek anahtarsız araç kullanmanın risklerinin farkında olan müşterimiz hemen yedek anahtar kopyalama yaptırmak istemiş. İnternette yaptığı araştırma sonucu bize ulaştı. İnternet sitemizdeki çalışmalarımızı inceledikten sonra yedek anahtarı bizde yaptırmaya karar vermiş. İşlerinin yoğunluğundan iş yerimize gelemeyeceğini söyledi. Bunun üzerine konum vererek, bizim gelmemizi istedi. İki saat sonra buluşmak üzere randevulaştık. Müşterimizin konumuna gittikten sonra yeni yedek anahtarı teslim etmemiz toplam 20 dakika sürdü. Daha çayımız bitmeden anahtarı teslim ettik.

Skoda Octavia yedek anahtar kopyalama işlemlerinde genel olarak eski anahtarı aracın hafızasından siliyoruz ve yeni yedek anahtarı aracın hafızasına kaydediyoruz. Eski anahtarın kodunu silerek, yeni yedek anahtarın kodunu aracın hafızasına kodluyoruz. Bu işlem çok kısa sürüyor. Yetkili serviste belki 20 gün beklersiniz, biz 20 dakikada anahtarı teslim ediyoruz. Yetkili servise yüklü miktarsa para ödemek zorunda kalırsınız, biz bu ücretin üçte bir fiyatına yeni yedek anahtar yapıyoruz. Tüm işlemlerimiz garantilidir. Kaskoda, sigortada sorun olmaz.

Skoda Octavia Yedek Anahtar Kodlama

Skoda Octavia ile birlikte Skoda Superb, Skoda Fabia, Seat İbiza, Seat Leon, Volkswagen Polo ve Volkswagen Golf 7 araçlarda uzaktan kumandalı anahtar hemen hemen aynıdır. Bu araçların tamamına uzaktan kumandalı immobilizer anahtar kopyalama ya da programlama yapabiliyoruz. Programlama yapabilmek için aracın yürür vaziyette olması gerekiyor. Ayrıca, bazı anahtar programlama lisansları ve yazılımları tamamen kayıp olan yeni nesil Skoda, Seat, Audi ve Volkswagen modellerine programlama yapamıyor. Ancak, bu lisans ve yazılımlara yeni bir güncelleme geldiğinde programlama yapılabilir. Lisans ve yazılım güncellemesi olmazsa bu araçlarda yeni anahtarları distribütörün yetkili servisleri dışında kimse kopyalama yapamaz. Yetkili servisler de çok uçuk rakamlar ister ve yaklaşık 1 ay süre verirler.

2016 skoda octavia orjinal anahtar
Skoda Octavia 2016 model orjinal anahtar görseli

Skoda Octavia Anahtar Sorunları

Skoda Octavia sahibi müşterilerimizden bazıları çeşitli anahtar sorunları yaşıyor. Müşterilerimizin sorduğu sorulardan bazıları belki sizin de yaşadığınız sorun olabilir. Bu soruları ve cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz!

  • 2014 model Skoda Octavia araç kilitli kaldı, camı kırmadan açabilir misiniz?

Şimdiye kadar yaptığımız anahtar işlemlerinin hiçbirinde aracın camını kırarak kapıyı açmadık. Kapısını açmakta zorlandığımız bir Octavia oldu. İstinyepark AVM’de kilitli kalmıştı. Araçta çocuk vardı ve çocuğu sürekli ağlıyordu. Biz kapıyı açmaya çalışırken babası dayanamadı ve bizim çalışmamızı tamamlamayı beklemeden camı kırdı. Camın kırılması çocuğu daha da korkuttu. Bize bir süre daha müsaade etseydi camı kırmaya gerek kalmadan kapıyı açabilecektik.

  • 2015 model Skoda Octavia kayıp anahtar bulunursa aracımı kapımın önünden çalabilirler mi?

Bu güzel bir soru! Bizim yaptığımız işlemin güvenli olması da bu sorunun cevabında yatıyor. Bu durumda kimse sizin aracınızı çalamaz. Biz tamamen yeni bir anahtar yapıyoruz ve eski anahtarı aracın hafızasından siliyoruz. Yani eski anahtarın kodu immobilizer anahtar sisteminden siliniyor. Bu durumda eski anahtar bulunsa bile kodu silindiği için kapıları açamaz ve aracı çalıştıramazlar. Çünkü immobilizer sisteminde yapılan yeni kodlama sayesinde Skoda Octavia kayıp anahtar, aracın hafızasına kaydedilen yeni kodlarla eşleşmez. Bu sebeple araç, eski anahtarı artık tanımaz. Yani aracınızı kimse çalamaz.

  • 2014 veya 2015 model Skoda Octavia kontak ve kapı kilitleri değiştirmeye gerek var mı?

“Skoda Octavia yedek anahtar yaptıktan sonra eski anahtarı bulan birinin aracı çalma riskine karşı kontak ya da kapı kilitleri sistemini değiştirmeye gerek var mı?” diye soran müşterilerimiz oluyor. Aslında buna hiç gerek yok. Servise giderseniz bu parçaları değiştirebiliyorlar. Ancak yetkili servis buna gerek olup olmadığına pek bakmaz; onlar nasıl olsa bir fatura kesiyorlar. Diyelim ki yeni yedek anahtar yaptıktan sonra eski anahtarı kötü niyetli biri buldu ve bir şekilde kapıları açarak araca bindi. Eski anahtar ile kesinlikle aracı çalıştıramaz. Çünkü eski anahtarın kodu artık yok! Buna rağmen bazı hassas müşterilerimiz kafaları rahat olsun diye kontak ve kapı kilitlerini de değiştirmek istiyor. Müşterimiz isterse biz bunları da değiştirebiliriz.

  • 2013, 2014, 2015 ve 2016 model Skoda Octavia otomobillerin tamamına uzaktan kumandalı yedek anahtar yapıyor musunuz?

Skoda Octavia’nın bütün modellerine yedek anahtar yapabiliyoruz. Skoda yedek kontak anahtarı işlemleri en fazla yarım saat sürer. Araç üzerine online programlama yapıyoruz. Bu işlem yetkili serviste yapılacak işlemin aynısıdır. Ancak orada çok beklersiniz ve fahiş ücretler ödersiniz.

  • Skoda Octavia uzaktan kumandalı anahtar pili biterse kendim değiştirebilir miyim?

Skoda Octavia uzaktan kumanda pili CR 2025 tip pildir. Araç anahtar pili uyarısı verirse pili değiştirebilirsiniz. Skoda Octavia uzaktan kumanda pili biterse anahtarı arka kapağı hafif kastırılarak açılabilir.  Skoda Octavia uzaktan kumandalı anahtar pili değiştirmek çok basittir. Kapağı açınca anahtar pili görülecektir. “CR 2025” tip pil takıldıktan sonra geçmeli kapak yerine takılır. Bu işlemin ardından araçtaki anahtar pili uyarısı kalkacaktır.

  • İstanbul’un her ilçesine yedek anahtar hizmeti veriyor musunuz?

Skoda Octavia araçların her modeli için yedek anahtar, anahtar kopyalama, anahtar kasası değişimi, anahtar tamiri hizmetlerimiz vardır. Anahtarınız kaybolduysa sıfırdan orijinal anahtar üretebiliriz. İstanbul’un her ilçesine hizmet veriyoruz. Adalar, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Eyüp, Fatih, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Sancaktepe, Silivri, Sarıyer, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Üsküdar, Ümraniye, Zeytinburnu ve Tuzla… Siz neredeyseniz oraya geliriz. Talep halinde il dışına da geliyoruz. 7 gün 24 saat bize ulaşabilirsiniz.

Faydalı Bağlantılar…

Skoda Octavia 2014 model anahtar

Skoda Octavia 2015 anahtar

Skoda Octavia 2013 Anahtar

1 Comment

  1. Bekir

    2016 model Octavia aracın asıl anahtarını kaybettik,şuan yedek anahtar ile devam ediyoruz.Arkadaşımda eski aracından kalma VWden aynı anahtar var bunun octavia kodlaması yapılıyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir