Menü Kapat

Audi a6 smart anahtar

audi a6 orjinal keyless anahtar

Audi A6 smart anahtar, Audi markasının kalitesini yansıtan, yapısal olarak diğerlerinden  farklı bir ergonamik yapıya ve  sisteme sahiptir. Smart diye tabir ettiğimiz  Akıllı anahtar sistemi, Keyless Go ile donatılmıştır. Audi A6 aracınız varsa ve anahtar probelimi yaşıyorsanız bana ulaşabilirsiniz. Kovid-19 yani Koronavirüs salgın günlerinde yetkili servislerden anahtar hizmeti alamayan müşterilerimiz için hızlı ve kaliteli hizmet veriyoruz. Şimdi bir müşterimiz için yaptığım Audi A6 yedek anahtar hakkında detaylı bilgi vereceğim.

Audi A6 Smart Anahtar Kopyalama

Audi A6 araç sahibi bir müşterim bana daha önce işini yaptığım galeri aracılığıyla ulaştı. Arabasına yedek anahtar yokmuş; Audi A6 smart anahtar kopyalama yapıp yapmadığımızı sordu. Ben de her türlü araç için Oto Anahtar kopyala yaptığımızı ayrıntılı olarak anlattım. İş yerimize davet ettim; ancak işleri dolayısıyla vakti olmadığını söyledi. Ben de verdiği adrese gittim. Evinin otoparkında, aracın içinde yedek anahtar kopyalama yaptık. 2016 model Audi A6 araçta orijinal yedek anahtar kodlama işlemi her şey dahil 20 dakika sürdü. Bu kadar hızlı hizmet alacağını bilmeyen müşterim çok şaşırdı. Şimdi bu işlemle ilgili biraz bilgi vereyim.

Alman mühendisliğinin göz kamaştırıcı örneklerinden olan Audi A6 araçlarda Keyless Go özellikli kaliteli ve kullanışlı bir anahtar sistemi bulunuyor. Yani bu araçta anahtarsız ve giriş çıkış sistemi mevcut. Vites kolunun yanında start/stop butonu yer alıyor. Araca cihaz bağlayarak Audi A6 orijinal yedek anahtar uygulamasını müşterimizin gözü önünde yaptık. Audi A6’larda torpido anahtar var. Dikkat edin sakın toprido gözünde anahtar bırakmayın. Bu bilgiyi paylaştıktan sonra, şunu söylemek istiyorum. Anahtarın programlamasını yaparken hafızadaki anahtarları da sıfırlıyoruz. Bu işlemi orijinal Volkswagen, Seat, Skoda ve Audi yazılımları ile farksızdır. Söz konusu işlem sonrası alternatif şekilde kopyalanmış veya çoğaltılmış Audi A6 smart anahtar iptal olacaktır.

Audi A6 Keyless Yedek Anahtar

Audi A6 aracın hafızasında fabrikasyon olarak 3 adet anahtar oluyor. Müşterimizin aracının hafızasında sadece 1 anahtar vardı. Yani 2 yedek anahtar yok, kimde olduğu da belli değil. Bu sebeple biz bu araca 2 anahtar kodlama yaptık. Diğer olmayan daha doğrusu kimde olduğu belli olmayan 2 anahtarı da aracın hafızasından silerek, iptal ettik. Yani kayıp anahtarlar bulunsa bile o anahtarlarla araç açılabilir; ama çalıştırılamaz.

audi a6 orjinal smart anahtar
audi a6 orjinal smart anahtar görseli

Keyless Go sistemi manuel kontak olmamasına rağmen yüksek güvenlik yazılımı ile korunmaktadır. Sisteme tanımlanan anahtarlar dışında aracı çalıştıramazsınız. Yeni yaptığımız yedek anahtarların orijinal anahtar ile hiçbir farkı yok. Bu sebeple immobilizer anahtar sistemi, yeni yedek anahtarları hemen tanır. Dolayısıyla kaskoda, sigortada, aracı alırken ya da satarken hiçbir problemle karşılaşmazsınız.

Koronavirüs pandemisi yabancı menşeli araçların yetkili servislerini de etkiledi. Yetkili servisler yurt dışından malzeme getiremiyor. Bu sebeple müşterilerinin talepleri gecikiyor ya da iptal ediliyor. Bu durum, anahtar sektörünü de olumsuz etkiledi. Bu yüzden müşterilerimizden çok talep alıyoruz. Yetkili servis artık gün bile vermiyor. Verse bile yurt dışından yedek anahtar getiremiyor. Hayat normale dönse bile yetkili servisler en az 20 gün içinde yedek anahtar yapıyor. Biz yedek anahtar stokumuzdan yeni bir anahtar yapıyoruz. Üstelik 20 dakika içinde Yetkili servise göre çok uygun, ucuz, hızlı ve kaliteli hizmet veriyoruz.

Audi A6 Smart Anahtar ve Kasko

Audi A6 aracınızda yedek anahtar yoksa kasko ve sigorta bakımından riskli bir durum söz konusu. Bu durumda aracı alırken, satarken ve sigorta işlemlerinde sorun yaşayabilirsiniz. Aracınız çalınırsa kaskoya yedek anahtar ibraz etmek zorundasınız. İbraz edemezseniz hiçbir ödeme alamazsınız. Kasko aracılığı ile yedek anahtar yaptırmak için polis merkezine giderek tutanak tutturmanız ve araca sigorta hasar kaydı açtırmanız gerekir. Bu hem zaman kaybına yol açar hem de aracınızın sigortadaki değerini düşürür.Firmamızda işleminizi yaptırıp faturanızı aldığınız taktirde sigorta şirketi bedeli size ödemek zorundadır. Ekstra bilgi olarak bunu söylemekte yarar görüyorum.

Bunlara gerek kalmadan bizi arayarak 20 dakika içinde orijinal yedek anahtar teslim ediyoruz. İşlem, orijinal yedek anahtarın yerine aynı özelliklerde yedek anahtar kopyalama şeklindedir. Yani kaskoda, sigortada, poliste veya aracın alım satım işlemlerinde hiçbir sorun yaşamaz, yansanayi veya sonradan yapılmış diyerek kırtasiye işlemlerinde etkisiz kalmassınız. Yedek anahtar kodlama işlemlerini lisanslı anahtar kodlama cihazı ile yapıyoruz. Ayrıca, aracın hafızasına girerek kayıp yedek anahtarı veya anahtarların kodlarını silip, yeni anahtar kodu ekliyoruz. Yani sigortada hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Yaptığımız işlem 2 yıl garantilidir. Ancak şunu belirtelim; aracın ruhsat sahibi dışındaki kişilere işlem yapmıyoruz. Kurum araçları için de kurum vekaleti olan kişilere işlem yapabiliriz.

Audi A6 Anahtar Pili Biterse

Audi A6 anahtar pili biterse Keyless Go özelliği sayesinde aracın kapılarını açabilir ve aracı çalıştırabilirsiniz. İmmobilize smart anahtarın nikelajlı bölümünün altında mekanik anahtar vardır. Pil biterse bu anahtar ile kapı kilidini açabilirsiniz. Anahtar kabını aracın ön konsolundaki elektronik kontak üzerine tutarak, aracı çalıştırabilirsiniz. Yani Audi A6 anahtar pili bitse bile endişe etmeyin! Bu aracın anahtar pili değişimi işlemlerini de yapıyoruz.

Audi A6 Anahtar Kabı

Audi A6 anahtar kabı kolay kolay arızalanmaz. Ama uzun süre kullanmaya bağlı olarak deformeler olabilir. Bu sebeple anahtar üzerindeki butonları kullanmak zor olabilir. Ayrıca, anahtar kabı suya düşerse veya darbe alırsa kullanılamaz hale gelebilir. Bu durumda anahtar kabı değişimi ile yeni bir anahtar yapmaya gerek kalmadan sorunu çözebiliriz. Stoklarımızda Audi A6 anahtar kabı bulunmaktadır.

Anahtarın içindeki elektronik çipi yeni anahtar kabı içine yerleştiriyoruz. Böylece anahtarınız sıfırlanmış oluyor. Stoklarımızdaki anahtar kabı, orijinal Audi A6 anahtar kabı ile aynı özelliklerdedir. Audi anahtar kabı tamiri ya da anahtar kabı değişimi sonrası anahtarın bütün fonksiyonları orijinal anahtar kabı gibi kullanılabilir. Anahtar kabı üzerindeki logosu, nikelajı ve diğer tasarım özellikleri aynıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir