Menü Kapat

Audi A6 Yedek Anahtar

AUDİ A6 YEDEK ANAHTAR

Audi A6 yedek anahtar sorunu ile karşılaştıysanız yetkili servisten önce mutlaka bilere uğramalı ve fikir almalısınız. Hem maddi olarak kârlı çıkarsınız hem de kısa sürede aracınızı güvence altına alarak yedek anahtar sahibi olursunuz! Audi A6 orijinal anahtar kayboldu hatta çalındı ise ve yedek anahtar da yoksa biraz problemleri ve sıkıntılı bir durum söz konusu. Çünkü aracın kapıları kilitli ve bulunduğu konum düşünüldüğü zaman Audi A6 orijinal anahtar yaptırmak sorun olabiliyor. Bu nedenle Audi A6 yedek anahtar bulundurmanızda büyük menfaatiniz var. Audi A6 segmentindeki bütün otomobillere yetkili servis standartlarında kopyalama ve Oto Anahtar tamiri yapıyoruz. Yetkili serviste bu işlemler için çok fazla para talep edildiğini özellikle belirtip altını çizelim. Audi A6 aracın bütün işlemlerinin tamamını garantili olarak yapıyoruz. Audi A6 anahtar ile ilgili bilmeniz gereken, problem yaşadığınız andan itibaren nasıl yol ileyeceğinizi sizler için kaleme aldık.

Audi A6 Anahtar Özellikleri

Audi A6 anahtar, bütün araçlarda standart olarak sunulan elektrnonik motor kilidi sistemiyle koruma altına alınmıştır. Audi Q7 anahtar da aynı sisteme sahiptir. Tüm sistemleri eşdeğerdir. Audi A6, 8E immobilizer çip yapısına sahiptir. Bu arcın anahtarını yedekleme ya da kopyalama araç üzerinden yapılabilir. Araçlarda 434 MHZ ve 868 MHZ frekans yapısına sahip iki farklı uzaktan kumanda opsiyonu sunuluyor. Audi A6 uzaktan kumandalı anahtar, fonksiyonel ve pratik özelliklerle donatılmıştır. A6 Anahtar kabı üzerinde kapı ve bagaj butonları yer alır. Kapı butonları ile aynı zamanda camlar da açılıp kapatılabilir. Bu özellikler örneğin kilitleme butonuna bir kaç saniye basılı tutulduğu zaman camları kaldırı, açma butonuna yine aynı şekilde uzanca basıldığı zaman acmlar açılır. Pili bittiği zaman araç sizleri yolda bırakmaz.

audi a6 yedek anahtar kopyalama
Audi a6 yedek anahtar kopyalama görseli

Audi A6 Anahtar Yedekleme Nasıl Yapılıyor ?

Audi A6 yedek anahtar kopyalama yaptığımızda orijinal anahtarda bulunan özelliklerin tamamı yedek anahtarda da aktif olur. Yedek anahtarı orijinal anahtar gibi sorunsuz kullanılabilirsiniz. Audi A6 yedek anahtar yapımı için lisanslı kopyalama cihazı ile işlem yapıyoruz. Aracın anahtar sistemi ile uyumlu bir cihazla söz konusu işleme başlayıp bitirmeni mümkündür. Aksi halde araca müdahale edilemeyeceği gibi kendisini korumaya alması muhtemeldir. Yaptığımız yedek anahtarı kaskoya bildirebilirsiniz. Hatta kısa süreli ve uygun maliyetle sigortanızı kullanarak bizim firmamızdan da hizmet alabilirsiniz. Kesinlikle herhangi bir sorun veya sıkıntı ile karşılaşmazsınız. Audi A6 yedek anahtar çoğaltma uygulaması için yetkili servisin yolunu tutarsanız hem daha fazla para hem de zaman harcarsınız. Biz A6 yedek anahtar kopyalama işlemlerini 20 dakika içinde yapıyoruz.

A6 uzaktan kumandalı anahtar iki farklı yazılımla üretilmiştir. Yazılımlar birbirlerinin üzerine ne kodlanır ne de kopyalanır. Yedek anahtar yaptırmak için yetkili servis veya alternatif firma söz konusu aracın orijinal yedek parçalarını vitrinlerinde haır olarak bulunmak zorunda. Çünkü anahtar sistemi yüksek güvenlikli ve zor bulunan yazılım ile donatıldığından piyasada hemen bulunacak cinsten değildir. Araçta elektronik motor kilit sistemi kullanılır. Yani Audi A6 anahtar sitemi araca özel olarak üretilmiş ve o şekilde dünya üzerinde satışa sunulmuştur. Bazı durumlarda uzaktan kumandalı anahtar içinde bulunan çipi kopyalamak gerekebilir. Bu durumda da çip kopyalama araçla birlikte yapılabilir. Audi A6 kontak anahtar için bulunduğunuz konuma gelebiliriz. Sigortada sorun yaşamadan yedek anahtarı kullanabilirsiniz. Kodlama aşamaları aşağı paragrafta sıralanmıştır…

audi a6 araç anahtarı
Audi a6 araç anahtar yedekleme ve kopyalama görseli
 • Mevcut halde aktif olarak kullanılan uzaktan kumanda üzerinden yola çıkılarak önce mekanik uç ( kontağa giren kısım ) kopyalanır.
 • Kontağı açmaya ve arabaya yetkili olan uzaktan kumandalı audi a6 anahtar ile araç çalıştırma pozisyonuna getirilir.
 • Kontağın arabayı çalıştırmaya yetkili olan anahtar ile açılmasından dolayı yedek için hazırlanacak dosya arabadan çekilir.
 • Çekilen dosya içerisinde aracı çalıştıracak kodlar bulunmaktadır. Araba çalışmadığı anda dosyayı çekemez yeni anahtar üretemezsiniz.
 • Sözünü ettiğim dosya çekildiğinde ham olan uzaktan kumandaya yazılarak araba kodlama moduna sokulur.

Audi A6 Aracımın Anahtarını Kaybettim

Audi A6 orijinal anahtar kayboldu veya çalındı ise bizi bilgilendirebilir gerekli görürseniz yardım alabilirsiniz. Orijinal anahtar kaybolması hatta çalınması çok problemli ve can sıkıcı bir durum; ama size yeni bir Audi A6 anahtar yapabiliriz. Hatta kayıp olanı veya çalınarak haksız yere zimmete geçirilen Audi Anahtar için araca bilgisayar bağlayarak bu işlemi online olarak gerçekleştirebiliyoruz. Eğer tamamen kayıp ve yedeğiniz yok ise bu süreç epey uzun bir süreç. Kapıyı maymuncuk ile açıyor ve aracın elektronik parçalarını yine cihazlarla okumak zorunda kalıyoruz. Kontağı açamadığımızdan kaynaklı bazı engeller var ve engelleri aşmak biraz uzun zaman alıyor.

Yeni bir anahtar yaparken şu işlemleri uyguluyoruz; kontağın veya kapının içerisindeki şifreleri sökerek, bilgisayara giriyoruz ve anahtar sistemini önce mekanik olarak hazırlıyoruz. Ardından beyin hafızasındaki immobilizer anahtar dosyasını buluyoruz. Bu dosyadaki kod ile yeni bir Audi A6 uzaktan kumandalı sustalı anahtar oluşturup araç ile eşleştiriyoruz. İşlemde kaybolan anahtarın yetkisini ve kodunu siliyoruz. Bunun anlamı şu; anahtarı biri bulsa ve aracınıza binebilir ama aracı çalıştıramaz. Kapıdaki merkezi kilit sisteminin mekanik şifreleri değiştirilirse kapıları açamaz.

Audi A6 orijinal anahtar kayboldu,. çalındı veya uzanamayacağınız bir yere düştü ise endişe etmeden bize başvurabilirsiniz. Kısa süre içinde taleplerinizi karşılıyoruz!

Audi A6 Anahtar Fiyatı

Audi A6 uzaktan kumandası çok özellikli ve kaliteli bir anahtardır. Audi model araçlar için her türlü anahtar hizmeti veriyoruz. Yedek anahtar kopyalama, orijinal anahtar çoğaltma, anahtar kabı ve pili değişimi ve uzaktan kumanda tamiri gibi hizmetleri garantili olarak eksiksiz sunuyoruz. Plastik kalitesi yüksek orijinal bir anahtar teslim ediyoruz. Stoklarımızda 868 MHZ Audi A6 anahtar ve 434 MHZ Audi A6 yedek anahtar bulunmaktadır. Audi A6 anahtar fiyatı 650.00 liradır. Ancak zaman zaman stok fazlası ürünler için kampanya yaparak fiyatlarımızda indirime gitmekteyiz.

Audi A6 Anahtar Kabı

Audi A6, standart Audi anahtar yapısına sahiptir. Google aramalarında bu ürün genelde “Audi A6 sustalı anahtar” ifadesi ile aranır. Sağlam bir kalitesi bulunan Audi A6 anahtar kabı butonları bozulabilir, anahtar düşebilir, suya veya ateşe temas edebilir veya anahtar kabını artık beğenmiyor olabilirsiniz. Bu gibi can sıkıcı, neşe bozucu ve göz zevkini yerle yeksan eden durumlarda orijinal anahtar kabı ile değişim yapabiliriz veya adresinize gönderebiliriz. Anahtar kabı değişimi için kasadaki elektronik çipi yeni anahtar kasasına takmak yeterli oluyor. Bir çok insan değişimi kendi imkanları ile bizden sadece ipucu alarak değiştirerek kullanmaya başlıyor.

Audi A6 uzaktan kumandası “CR 2032” tip pil ile çalışır. Audi A6 anahtar pili biterse kapılar manuel olarak açılabilir. Aracın motoru çalıştırabilir. Pil fiyatı 10 TL ila 20 TL’dir. Bu anahtar, aktif frekans yayını sebebiyle pili çok kullanır ve tüketir. 1 ila 2 yılda bir pil değiştirmek gerekebilir. Gösterge ekranında anahtar pili uyarısı alırsanız araç kullanılabilir.

1 Comments

 1. Umut

  Merhaba
  Öncelikle hangi şehirde olduğunuzu öğrenmek istiyorum
  Çünkü a6 arabamın orjinal anahtarını kaybettim
  Yedek anahtar ise kumandasız
  Şimdilik bununla idare ediyorum fakat kumandalının tadını vermiyor
  Acaba elimde kumandalı anahtar olmadan bu kumandasız anahtar ile yeni bir kumandalı anahtar yapılırmı
  Yapılırsa fiyatı kaç lira olur
  Teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir