Menü Kapat

vw caddy kontak tamiri

volkswagen caddy kontak arızası

Öyle bir yerde kalır ki anlam veremezsiniz evet vw caddy kontak arızası ve aracın çalışmamasından bahsediyorum. Vw arabaların tamamında fazlaca rastladığımız kontak arızaları sökülerek tamir edilebilmektedir. Bugün İstanbul Maslak`ta hikamet eden müşterimizin arabası ile uğraştım dükkanın önüne nasıl geldiğine inanamadım çünkü geldiğinde kontak tamamen kilitlenmişti, kontağı sökmenın 1. şartı açık pazisyonda olmasıdır açık pozisyona almak için 45 dakika uğraştım.

vw caddy kontak arızası nasıl anlaşılır

Kontak aracı çalıştırmak için saat yönüne doğru çevirildiğinde yarım tur attıktan sonra kalıp ilerlemiyorsa veya arabayı çalıştırıp işinizi halledip stop etmek istediğinizde geri dönmüyorsa volkswagen kontak arızası yaşadınız demektir. Kontak üzerindeki plastik kaplamaları sökülüp alt tarafta kontağı tutan 2 adet vidanın sol tarafa doğru döndürülmesiyle kontak alt tarafa doğru düşecektir. Uzman bir kişinin 35 dakikaka söküp tamir ettikten sonra takması gerekmektedir.

Volkswagen Caddy Kontak Tamiri Randıman Verir Mi ?

Tebüssüm ederek yazıyorum bu cevabı bırakın randıman vermeyi sıfır kontak takmaktansa tamir edilmesi bence eftaldir ürünün içerisindeki hatalı parçanın iptal edilmesiyle gerçekleşen tamir ve onarım işlemi sonrası ömür boyu direksiyon kilitlenmesi gibi can sıkıcı arıza ile karşılaşmayacaksınız. Hem fikir olduğumuzu düşünüyorum bence aksini konuşmak doğru olmaz. Araştırma yoluna gitmeyip direk aracını servise yönlendiren veya götüren insanların 1.100 lira ücret ödediklerine çok defa şahit oldum ama ödemeyip fiyatın abartı olduğunu düşündükten sonra bize ulaşanların sayısıda oldukça fazla.

Volkswagen Caddy Kontak Sökme

Kontak etrafındaki plastik koruyucuları plastik bir malzeme yardımıyla kanırtıp kaldırdıktan üst taraf geçmedir ayrılacak ardından toplamda 3 adet vida sökeceksiniz. Yıldız başlı 20 tors tornavida yardımıyla vidaları sökün söktüktün sonra alt plastik koruyucu bakaliti direksiyon ayar demirinden kurtarıp kenara koyun. Kafanızı öne doğru götürün yukardan aşağı doğru baktığınızda sağ ve sol tarafta bulunan deliklerin içerisinde kontak vitalarını göreceksiniz ucu sivri aparat sol elinizde olacak şekilde çekiçle vidaların kafasına vurarak vidaları söküp kontağı sökün.

Volksawgen Caddy Kontak Fiyatı

Ailesiyle yolda kalan insanların durumunu art niyetli şekilde değerlendiren ustalarımız var umuyorum saatlerce emek ettiğim makalem sizi aydınlatacaktır. Yolda kaldınız veya arabanızı yarım yamalak çalıştırarak ustanın dükkanına gittiniz olmaz yenisi takılacak dedi kendisine Volksawgen Caddy Kontak Fiyatı 350.00 lira usta titizdir çok kalifiyedir hadi olsun 400.00 lira üzerine sakın ücret ödemeyin. Mağdur olduğunuz bölgeye ( arabanın başına çağırdığınızda ) ücret farklı olabilir o zaman 550.00 lira ödemeniz doğaldır onunda üzerine fiyat ancak kilometresi uzun olan mesafer için ödenebilir.

Volkswagen Caddy Kontak Dönmüyor

İçerisindeki parça kilitlendiği zaman ne yapsanız dönmez ancak içerisine oturup sinirlenmeden yarım saat ileri geri sağa sola oynadığınız zaman 1 veya 2 defa belki kapatıp açabilirsiniz mutlaka boşluğu yakalayacaksınız ancak zorlayıp anahtarı kontakta kırarsanız masrafınız artabilir. Bizler (ustalar ) üst tarafta bahsettiğim Volkswagen caddy kontak sökme pragrafını aynen uygulayıp tezgah üzerinde döndürdükten sonra içeni açıp kırılan parçaları derleyip temizledikten sonra saat gibi çalışır hale getiriyoruz.

NOT: Yol kenarında destek alınamayacak kadar kötü noktalarda mahsur olduysanız size önerim kontağı güzelce yağladıktan sonra devamlı usulca denemek olacaktır.

Vw Caddy Kontak Termiği ve Arızası

Herşey tamir edilebilir her türlü araba anahtarı uzmanı tarafından müdahale edilerek kurtarılabilir onun için birşey diyemem lakin termik tamir edilmez edenlere şahitlik ettim fakat insanların çoğu sinirlendiği için aracını aynı ustaya götürüp el sürdürmek istemiyor dolayısıyla onlarda kontak termiğini tamir ettim sanıyorlar. Vw caddy kontak termik fiyatı 250.00 lira civarındadır size soruyorum gerek var mı yok ustacım dediğini duyar gibiyim kesinlikle ettirmeyin yenisini taktırın yolunuza bakın der ve konuyu kapatırım.

3 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir