Menü Kapat

volkswagen kontak arızası ve tamiri

volkswagen kontak arizası

Tek tek yazacağım hepsinin sorunlu olduğunu dilimin döndüğü kadarıyla aktarıp avazım çıktığı kadar bağıracağım. Mahsus yapıyorlar bu kadar tesadüf olamaz eski kasa diye tabir etitğim Volkswagen Caddy, Volkswagen Transporter, Volkswagen Jetta ve Volkswagen Polo modellerinde kontak gövdesi sorunluydu şimdide termik belası başladı. 2 veya 3 yaşında bir arabanın kontak termiği nasıl bozulur ki tamamen yedek parçadan elde edilecek gelir göz önünde bulundurularak hatalı üretildiği kanısındayım çünkü öyle basit parçalar insanı çaresiz bırakıyor sizde anlam veremiyorsunuz. Kontağı çevir araba tık demesin olacak iş değil şuan İstanbul Beşiktaş`ta bir Volkswagen Transporter Caravella kontak arızası için müşterimizin attığı konuma giden personelimiz yerinde teşhis edip tarafıma resim gönderdi bende şaşırdım baktım ki kontak değil termik arızalı yapacak bir şey yok değiştir gel dedim.

Volkswagen kontak dönmüyor: Evet sadece volkswagen değil ki Seat, Skoda ve Audi modelleride dönmüyor bunların tamamı aynı zaten bir parçanın üzerinde hepsinin logosu var ortak çalışıyor ve kullanıyorlar. Volkswagen aracınızın kontağı dönmüyor iki sebebi var ya gövde dediğimiz büyük kısmı ya da ateşleme gövevini üstlenen termik termiği arabanın başına ustasını çağırdınız zaman anlayacak sizden isteyeceği ortalama tutar 350.00 ila 500 t.l arasında olacaktır.

Volkswagen kontak termiği:

Volkswagen kontak termiği ihtiyacınız var ise arabanız 2013 ve üzeri modeldir. Özellikle Seat Leon, Seat ibiza, volkswagen transporter ( caravelle ) veya Skoda Fabia modelleriyse büyük siyah termik ihtiyacınız var demektir bizimle iletişime geçebilirsiniz ürünü dilerseniz gönderir dilerseniz arabanın başına gelip değiştirebiliriz. Kontak gövdesi veya termik değişiminin immobilizer anahtar sistemi ile bir bağlantısı yoktur kontak zaten mekanik termik için başlı başına kücük bir ateşleme işini yapan parçadır o yüzden korkulacak bir durumun olmadığını bilmenizi isteriz.

Volkswagen kontak tamiri:

volkswagen kontak arizası
volkswagen kontak arızası ve tamiri

Dedim ya iki farklı nedeni var eğer dövde arızalıysa tamir edilebilir ancak termik arızalıysa tamir edilmiyor yenisi takılmalı çünkü termik elektronik gövde mekaniktir randıman almadıktan sonra tamirin peşine gitmek yine olmadık bir yerde kalmanıza sebebiyet verecektir fakat gövde öyle değil onarıldığı zaman ömür boyu kullanılır çünkü fabrikanın kusurlu ürettiği parçayı yerinden alıyor o şekilde kontağın çalışmasını sağlıyorsunuz. Tamir ücreti ise 350.00 liradır.

Volkswagen kontak fiyatı

Kontak arızalandığında volkswagen anahtarı değişmeyeceğinden dolayı fiyat ayyuka çıkmıyor. Orjinal volksagen kontak fiyatı 550.00 liradır fakat tekrar söylüyorum sıfırını taktığınızda evet siz arabayı satana kadar sorun yaşamayacaksınız çünkü en az 3 veya 4 sene gidiyor fakat aracı sattığınızda alan kişide maalesef yine patlacak fakat fiyatı evet 550.00 lira ihtiyaç alinde yine haber ederseniz parçayı sizlere ulaştırırız.

Volkswagen aracımın kontağı arıza yaptı kendim çözebilirmiyim ?

  • Üzülerek hayır diyorum kesinlikle kendi başınıza düzeltebileceğiniz bir durum söz konusu değil lakin kontak dönmüyor ise bıkmadan usanmadan 15 dakika ileri geri deneyin bir ihtimal dönüp arabayı çalıştırmanız muhtemel fakat sakın stop etmeyin gideceğiniz yere kadar gidin hemen müdahalenizi yaptırın.

Çıkma Volkswagen kontak alsam kullanabilir miyim ?

  • Eğer pert olmuş bir arabadan söküldüyse kullanabilirsiniz gövde zaten komple demir parçadan oluştuğu için bir problem olmaz lakin dikkat edin hatalı olmasın.

Kontak termiği arızası nasıl anlaşılır

Eğer kontağa taktığınız oto anahtarı birinci ve ikinci kademesini rahatlıkla açıyor ve sonuncu komut olan yaylanma görevini yerine getirmiyor ise işte bu kontak termiği arızasıdır. Değiştirmekten başka hiç bir çaresi bulunmuyor tamir etmek için parçanın içini kaç defa açtık hep elimizde kaldı.

Kontak termiği neden bozulur ?

Kontak termiğinin bozulması bir kullanıcı hatası değildir binlerce kez kontak açıp kapatılarak test edilen bu ürünleri sizin el kuvvetinizin bozması mümkün değildir zaten nasıl bozacaksınız ki yapılan işlem belli yani burada kendinizi hatta aracınızı emanet verdiğiniz kişileri kesinlikle suçlamayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir