Menü Kapat

Ford Tourneo Courier Anahtar

ford tourneo courier anahtar

Panelvan araç sınıfları arasında Citroen Berlingo ve Peugeot Partner modellerinden sonra en çok tercih edilen araçların başında gelen Ford Tourneo Courier orjinal anahtar yapısını inceledim 2010 model Ford Focus`un birebir aynısı muhtemel onun beyin takımlarını ve yazılımları kullanılmış o sebeple uzaktan kumanda kodlaması ve immobilizer anahtar çoğaltma işlemi bünyemizde barındırdığımız Ford programlarıyla yapılabilmektedir. 4D 63 Cripto 80 BİT Çip kopyalaması araba olmadan yapılabilmektedir yani bu demek oluyor ki Ford Tourneo Courier anahtar çoğaltma hizmeti Kastamonu, Rize, Artvin, Giresun veya Bayburt illerimize dahil ülkemizin her yerine verilebilecektir.

Ford Tourneo Courier Orjinal Anahtar

Binek ve ticari olarakta kullanılan Ford Tourneo Courier sustalı anahtar olarak üretilmedi onu net olarak biliyorum ancak yedeğinin uzaktan kumandalı olup olmadığından emin değilim. Kaybeden insanlara sorup buraya önümüzdeki günlerde tekrar yazarak açıklayacağım veya bilen birisi varsa konunun altına yazarsa hepimiz için iyi olur. Emin değilim dedim ancak arabanın sisteminin aynı görüntü ve özelliğe sahip uzaktan kumandalı Ford Tourneo Courier orjinal anahtar kabul ettiğini biliyorum hatta dükkanımıza gelip yaptırmak isteyen insanlara biz ” sustalı anahtarlık “ öneriyor onu arabaya programlıyoruz.

Ford Courier Anahtar Özellikleri

Ford Courier uzaktan kumanalı anahtar standart bir yapıya sahip olduğundan büyük değişiklikler beklemeyin Ford bu konuda değişikliğe gitmeyip mevcut kalıpların dışına taşmıyor. Ford Tourneo Courier uzaktan kumanda üzerinde arabayı kilitleme simgesi, açma simgesi ve bagaj simgesi bulunup en güzel özelliği ise kilitleme butonuna basılı tutultuğunda bütün camların kapanmasıdır. Düz pantograf dediğimiz kapı ve kontak özelliğiyle yüksek güvenlik sınıfına girmeye hak kazanmıştır.

Ford Courier Anahtar fiyatı ve Kumanda Pili

Ford Courier kumanda pili fiyatı 10.00 lira olup standart 2032`dir. Uzun süre kullanabilirsiniz kaliteli pil değişikliği yaparsanız yaklaşık 4 ila 5 sene dokunmanıza gerek kalmayacaktır. Arabaya uygun fiyatlı yani sadece kapısını açıp arabayı çalıştırma görevisini yerine getiren Ford Courier kontak anahtar yaptırabilirsiniz ücreti 100.00 liradır.

Ford Courier anahtar kayıp ve kapıları kilitli

Ford Tourneo Courier anahtar yaptırma işlemini ciğerlerinize kadar hissedeceğiniz şekilde sizlere anlatacağım. Yukarıda açıklayıcı şekilde bahsettim zaten araba çalışıyorsa problem yok çözüm yolunu gösterdik ama arabanın kapıları kilitli çalışmıyorsa bazı aşamalardan geçmek durumundayız başlıcaları;

  1. Kilitli kalan Ford Tourneo Courier kapısına ve kilit sistemine zarar verilmeden açılacak bu en önemli husustur çünkü kapı açılmadan arabaya müdahale etmek taktir edersiniz ki imsansızdır.
  2. Kapıları kilitli olan Ford Courier maymuncuk yardımıyla ( kapi kilit sistemini bozmadan, delmeden, arıza yaptırmadan ) açtıktan sonra kapı kolu yanındaki mekanik kilit sökülerek içerisindeki şifreler bilgisayardaki Ford Anahtar kategorisine girilecek.
  3. Bilgisiyarın tanıdığı şifreler sayesinde Ford Tourneo Courier kontak anahtar üretildikten sonra cihaz ile arabaya programlanıp çalıştırılacaktır.
  4. En son uzaktan kumanda tanıştırılacak ki zaten arabanın üzerinden oluyor.

Ford Tourneo Courier kumanda kodlama

Arabanın aküsü veya kumandanın pili değiştirildiğinde uzaktan kumandanın çalışmaması muhtemeldir yani devre dışı kalabilir durduk yere iptal olan Ford Tourneo courier kumanda kodlama ve programlama komutları aşağıda sıralanmıştır.

  1. Kontak araba ses verilene kadar seri bir şekilde açıp kapatılacak.
  2. BİP sesi geldikten sonra hemen programlanacak kumandanın butonuna basılacak ve araba aynı sesi tekrar verecektir. BİP sesini aldıktan sonra hiç bir işlem yapmadan eğer yedekte varsa diğer kumandanın herhangi butonuna basılacaktır.
  3. BİP sesi geldikten sonra bir kademe daha kontağı açar veya kapatırsanız uzaktan kumandanın butonuna dokunsanız dahi araba almayacaktır burada dikkat etmeniz nokta arabanın verdiği tepki sesinden sonra kontağı çevirmemenizdir.

Not: Uzaktan kumanda programlama komutu 2014 – 20015 – 2016 – 2017 – 2018 ve 2019 model tüm Ford Tourneo Courier modelleri için geçerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir