Menü Kapat

Renault Symbol Sustalı Anhatar

renault symbol sustalı anahtar

Son zamanlarda yine çok şikayet aldığımız konulardan birine değineceğim, Renault Symbol orjinal anahtar 2019 modelleri dahil katlanabilir değil, bu durum kullanıcıları çok rahatsız ediyor, günümüzde kimse susta yay mekanizması bulunmayan klasik anahtarları kullanmak istemiyor. Sonuna kadar hak veriyoruz taşıma zorluğunu bir kenara bırakalım prejtij olarak düşündüğünde bile düz anahtarı, “cebimden çıkarmaya utanıyorum” diyen insanlara rastlar olduk. 2015 sonrası modellerinde çok farklı bir immobilizer yazılımı geliştiren fransızlar, anahtarı tamamen değiştirse de yine sustasız klasik kontak anahtarı tercih etti. 2015 öncesi modellere zaten Renault Symbol Sustalı Anahtar programlayıp müşterimizi bu dertten kurtarıyorduk, yaptığımız çalışmalar sonucunda 2015 sonrası üretilen bütün Renault Symbol arüçların anahtarlarını makyajlama imkanımız oldu. Türkiye’nin 81 iline elimizden geldiğince hizmet vermeye çalışıyoruz, o halde açıklamalara devam edelim ve Renault Symbol sustalı anahtar yaptırmak isteyen kullanıcıların izlemeleri gereken yolu gösterelim.

Renault Symbol Sustalı Anahtar Yapımı

Öncelikle bu ürüne şehir dışından sahip olmak isteyen kullanıcıların yapması gereken sadece uzaktan kumandalı orijinal Renault Anahtar bizlere göndermek. Firmamızda daha sonrasında gönderdiğiniz kumandanın yazılım bilgilerini emerek yeni Renault Megane 4 orjinal sustalı anahtar içerisine yazacağız. Böylece hem uzaktan kumanda hem de immobilizer kilit sistemi sorunsuzca çalışacaktır. Lakin şunu vurgulamak gerek, göndermiş olduğunuz orijinal sustasız Renault Symbol Anahtar bir daha aktif olmaz. Bu anlattıklarım şehir dışındaki araçlar için uyguladığımız yöntemdir. Şayet İstanbul içerisindeyseniz aracınızla birlikte işletmemize geldiğinizde 3. anahtar olarak Renault Symbol Sustalı Anahtar aracınıza kodlanır ve toplamda 3 adet uzaktan kumanda sahibi olursunuz. Yapılan bu işlemle aracın orijinal sustasız anahtarını da aynı şekilde kullanmanız mümkün olur.

Renault Clio Symbol sustalı anahtar kasko ile sıkıntı yaşatır mı ?

Aracınıza katlanabilir sustalı anahtar yaptırmanız kasko ve sigorta şirketlerinin karşı çıkacağı bir durum değildir. Yani olası bir talihsizlik yaşarsanız eğer kasko şirketi teslim ettiğiniz anahtarların aracınıza ait olup olmadığına bakar. İki anahtarınız da araca kayıtlıysa eğer herhangi bir sorun sıkıntı yaşamınız söz konusu değildir. Çünkü immobilizer kilit sistemine sahip Oto Anahtar içerisinde araçların şase numarası ve motor numarası yazar kasko sigorta şirketleri ise anahtarın içerisindeki bu şase ve motor numarasına baktığından içiniz de gönlünüz de rahat olsun.

renault symbol sustalı anahtar dönüşümü
renault symbol sustalı anahtar dönüşüm görseli

Renault Symbol Sustalı Anahtar Dönüşüm Kabı

Renault araçların hiç bir tanesine dönüşüm kabı yapılmasını önermiyorum. Çünkü gerçekten kullanışsız ve kalitesiz. Zaten elinize aldığınız zaman ne kadar basit olduğunu anlayacak yaptırmamışsanız ” ben bir düşüneyim size dönerim ” diyerek bulunduğunuz dükkandan geri çıkacaksınız. Online satış sitesinden satın alacaksanız da kesinlikle almayın derim. En temizi Renault Symbol Sustalı Anahtar yaptırarak 3. bir uzaktan kumanda uygulamasına karar vermenizdir. Arabanızı satarken yaptırmış olduğunuz Renault Symbol Sustalı Anahtar kabı teslim edilmediği taktirde bir sonraki aracınız ( Renault – Dacia ) model olursa uyarlanabilir. Ayrıca eşiniz, dostunuz veya yakın akrabanızın arabalarına kodlatmanız da mümkündür.

Sizlere teslim ettiğimiz uzaktan kumandaların özellikle mekanik aksamlarına çok dikkat ediyoruz. Hoşlanmadığınız veya hoşlanmadığımız hiç bir ürünü sizlere sunmadığımız gibi dükkanımızdan içerisi sokmuyoruz. Mesela Renault Symbol Sustalı Anahtar Dönüşümü için karar verdiniz acaba iki gün sonra kasanın ön kısmı gevşermi, tutukluk yapar mı veya laçkalaşır mı diye düşünmeyin çünkü böyle bir şey kesinlikle gerçekleşmeyecektir. Kendi işçiliğimizi, ürünlerimizi ve sizlerin hassasiyetini bildiğimizden dolayı çakma, kötü ve değersiz malzemelerle araçlarını kirletmiyoruz. Senelerdir özellikle aynı üretim şirketlerine ait olan Dacia ve Renault modelleri içi uyguladığımız sustalı anahtarlık dönüşümleri için teşekkür mesajları sosyal medya hesaplarımızda zaman zaman paylaşılmaktadır.

Renault Symbol Sustalı Anahtar Pil Bititği Zaman Yolda Bırakmaz!!!

Orjinal sistem nasıl işliyor ise bizim programladığımız Renault Symbol Sustalı Anahtarlık o şekilde görevini yerine getirecektir. Pili bitse dahi kapıdan mekanik olarak açarak kontağı döndürüp arabanızı çalıştırabileceksiniz. Kısacası kullanım kolaylığı sağladığımızı bilmenizi ve beğenmediğiniz taktirde ürünlerimizi iade aldığımızı aklınızdan çıkarmamalısınız.

Faydalı olduğunu düşündüğümüz konularımızdan bazıları…

15 Comments

 1. DURGUN DURAN

  İyi günler, Renault symbol 1.2 2009 için sustalı anahtar yapabilir misiniz? Fakat uzaktan kumandalı anahtar bozulduğu için çalışmıyor, Şu an yedek anahtarı kullanıyorum? Bu arada İstanbul dışındayım. Bilgi verebilir misiniz?

  • oto anahtar

   Bozuk olan Renault Symbol anahtar düzgün şekilde sustalı uzaktan kumanda tasarımı ile çalışmaya başlayacaktır ürünü bize ulaştırırsanız yardımcı oluruz. Ücreti 250 lira gibi çıkar.

  • oto anahtar

   Salih bey Renalut Symbol 2013 anahtar fiyat bilgisini 0532 637 79 15 numaralı telefondan alabilirsiniz. Şuan için uzaktan kumandalı olanı 250 liradır. Güncel rakam için iletişime geçmeniz rica olunur.

 2. tahsin derin

  Merhaba,
  2006 clio symbol alize 1.5 dci için 1 adet anahtar verildi. Buna yedek sustalı anahtar yaptırmak istiyorum. Maliyeti ne olur veya mümkünmü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir