Menü Kapat

Renault Symbol Anahtar Kayboldu

Günümüzde kiralık araba denildiğinde hepimizin aklına gelen ilk araç Renault Symbol olması muhtemel bir durumdur. Gerek yedek parça, gerekse yakıt tüketimi konusunda son derece ekonomik olduğundan özel şirketlerin en çok tercih ettiği otomobiller arasında yer alır. Sokaklarda vızır vızır gezen bu arabaların bazen immobilizer anahtar sorunu oluyor , kimi zaman anahtarları kayboluyor, kırılıyor vs. bu durumu oldukça uzatabilirim. Son zamanlarda sık sık yedi emin otoparklarında icradan satışa çıkan araçlara sıfırdan anahtar yapıyorum, bugün istanbul Kartal`da 2014 model Renault Symbol sustalı Anahtar kopyalama fırsatı buldum.

Aracın yeni sahibi Hasan bey bizi aradı, icralık bir araba satın aldığını anahtarlarının olmadığını, akü takviyesi yapılması gerektiğini, hatta yakıt deposunun bile bomboş olduğunu söyledi. Programımızı ayarlayıp saat 14:00 suları yola koyulduk. Aracın bulunduğu konuma vardığımızda önce kapısını zarar vermeden açtık, daha sonra kontağı söküp şifreleri okuduk ve mekanik anahtarı yaptık. 20 dakikalık bir emeğin sonunda kapı kilidini manüel kilitleyip açabiliyor kontağı çeviriyor ancak arabayı çalıştıramıyorduk elektronik motor kilidi ( hırsızlık önleme sistemi ) immobilizer devreye girdiğinden programlama yapmamız şarttı bunu zaten biliyorsunuz. Yakıt ikmali yaptıktan sonra araca takviye kablolarını bağladık, son olarak immobilizer anahtar programladık ve araç tek marş ile çalıştı.

Yukarıda 2014 model Renault Clio Symbol aracına sıfırdan nasıl anahtar yaptığımı anlatmaya çalıştım, yinede kafanızda soru işaretleri kaldıysa bizleri aramaktan çekinmeyin. Şimdi Renault Symbol Kontak Anahtarı ile alakalı sizlerden gelen şikayetleri baz alarak bilgilendirmeye devam edeceğim.

Renault Symbol Sustalı Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Meslek hayatım boyunca susta yay mekanizması bulunmayan, düz kumandalı anahtarı beğenen tek bir kişiye dahi rastlamadım. Taşıması zordur cep deler, görsel olarak da hoş değildir. Ülkemizin her yer yerinden bu konudan rahatsız olanlar kişiler tarafından aranıyor gelemeyenler kargo ediyor gelenler ise arabasıyla dükkanımıza uğrayıp kopyalama hizmetinden faydalanıyor.

 • Renault Symbol Sustalı Anahtar Kopyalaması araba gelmeden yapılabilir fakat yolladığınız Renault Anahtarı üzerinden bilgiler alınıyor dolayısıyla iptal oluyor bunu bilmelisiniz ama İstanbul`a yolunuz düşer ise tekrar aktif ettirebilirsiniz.
 • Renault Symbol Yedek Anahtar Kopyalama hizmeti almak isteyenler arabalarıyla geldiklerinde 15 dakikada işlemleri biter. Ortalama 3 kişilik bir ailede kullanılan Renault Symbol için arabanın fabrikasyon özelliklerini zerre dokunmadan arabanın hafızası bunu kabul ediyor bizde sustalı şekilde kodlama yapabiliyoruz.

Yeni renault Symbol Anahtar

Özelliklerini eksiksiz ve tam olarak sizlere aktarmaya çalıştığım Symbol modelinin uzaktan kumanda yapısı maalesef biraz sorunludur bu sıkıntıların bazıları aşağıda sıralanmıştır.

 1. Renault Symbol Anahtar üzerindeki butonlar delinir ancak dış kabı değişikliğiyle uygun fiyatlı çözüme kavuşturabilirsiniz.
 2. Renault Symbol Kontak Anahtar kabı delindiğinde içindeki butonlara tırnak ucu veya sert malzemelerle bir kaç kez basıldığında elektronik devre zarar görür yine butonlar değiştirildiğinde sorun çözülür fakat dikkatli olmanızda yarar var içindeki devredeki lehimler kopar veya zarar görürse araba çalışmayabilir.
 3. Renault symobl anahtar içerisinde kömür çip olmadığından düşme veya birisine fırlatıldığında elektronik devrenin ön tarafında bulunan sargının zarar görmesi durumunda araba çalışmaz tamiri tamamen uzman bir kişi tarafından yapılabilir.
 4. Renault Symbol kendisini kilitlemez yani arabanın içinde anahtar kalmaz fakat uzaktan kumandanın pilini iki senede bir değiştirin 2016 pil kullanır.

Kiralık Şirket Aracım Olan Renault Symbol Aracımın Anahtarı Kayboldu Aracı Teslim Edemiyorum Nasıl Bir Yol İzlemeliyim Beni Aydınlatır mısınız ?

Renault Symbol Yedek Anahtar yaptıracaksınız arabanızı teslim ederken hiç bir sorun sıkıntı çekmeyeceksiniz nasıl mı sizin kimlik bilgileriniz üzerine açılan kayıt bilgileriyle biz bu hizmeti veririz lakin arabanın  şirket sözleşmesinin fotokopilerini ve sizin o şirkette çalıştığınızı gösteren belgelerle uğramalısınız. Çünkü ruhsat sahibi olmadan size hizmet vermemiz doğru değil bu konuda oldukça hassas davranıyoruz . Sigorta veya Kiralama Filo şirketlerinin hiç birisi rahatsız olamaz çünkü kullanılan Renault Symbol Yedek Anahtar Kontak ve kapılarda sıkıntısız çalışacaktır.  

Renalt Symbol Yedek Anahtar Kopyalama İşleminin Fiyatı 

Renault Symbol Kontak anahtar fiyatı işçilik ve malzeme dahil şuanda orjinal olarak konuşuyorum 240.00 lira fakat yeriniz uzak vaktiniz değerli veya kısıtlıysa bulunduğunuz konuma gelip yerinde müdahale personelimiz var. Bizden alınan hizmetlerde ne gibi avantajlarınız var şimdi onlara bir göz atalım.

 • Yetkili Servisten gelen Renault symbol yedek veya kayıp anahtar sizi 1 ay bekletir ve oldukça pahalıdır.
 • Bizden istenildiğinde hem yerinde bu sıkıntıyı bertaraf ediyor hemde çok daha uygun fiyat ödemiş olursunuz.
 • Prosedürlerimiz yetkili servistekiler gibi canınızı sıkmaz şip şak biter rahat nefes alırsınız.

Soru: Renault sembol 2011 1.5 dizel aracimin orjinal kumandali anahtarını kaybettim yedek anahtarla idare ediyorum orjinalini nasil temin edebilirim fiyati ne kadar tşk.

Cevap: 2011 model renault Symbol orjinal kumandalı anahtar araba ile birlikte gelinebilir ise 15 dakika içerisinde kopyalanarak teslim edilebilir.

Şimdi söyleyeceklerim bu kadar hala bir eksiklik var diyorsanız lütfen isim, soyisim ve mail kısımları doldurup mesajlarınızı ulaştırın.

33 Comments

 1. Selcuk

  MERHABA 2016 symbol aracımın orjinal anahtarının düğmeleri delik.basmiyor.bunun tamiratı varmıdır ve fiyat alabilir miyim .adresiniz nerededir

 2. Yunus

  Selamın Aleyküm hayırlı işler kolay gelsin yeriniz nerede adres bilginizi öğrenmek istiyorum Trabzon’da bir aracım var anahtarı kayıp Trabzon’da gelip yaparmısınız yoksa size mi getirmek gerekiyor fiyat bilgisi paylaşırsanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir