Menü Kapat

Peugeot 508 smart anahtar

peugeot 508 smart anahtar kopyalama

Keyless go özelliğine sahip olan aracın bu donanımı dolu paketlerinde kullanılmıştır. Aynı kasanın uzaktan kumandalı olarak üretilen mekanik kontaklı olanıda var o yüzden Peugeot 508 anahtar konusunda sözünü ettiğim ürünü ele alarak genel özelliklerinden bahsettim. Şuanda yenilenen ürenler arasında Peugeot 508 smart anahtar kabı ve kasası bulunmakta ürün daha çok yeni fakat iki üç sene sonra deforme olup dış yüzey görüntüsünün göze hoş gelmemesiyle birlikte ihtiyaç duyulacağından buruda açıklıyorum elektronik devre kartını alıp bahsettiğim kasaya oturttuğunuzda garanti ediyorum çok sevinecek ve memnun olacaksınız. Ayrıca Peugeot 508 smart keyless özellikli aracın kumandasının pili bittiği zaman manyetik antenlerin bulunduğu noktaya ( sol tarafta sinyal kolunun önünde veya kol dayamanın altında bulunur ) kumandayı yerleştirdiğinizde arabayı çalıştırabilirsiniz. Yoldan geldiğinde veya yollculuk esnasında uğramak isteyen insanların zaman problemlerin Peugeot 508 Smart anahtar kopyalama süresi ortalama 18 dakika olup işlem aracın kimliğine, garantisine ve orjinliğine zerre kadar zarar vermez.

Peugeot 508 Smart ( Keyless Anahtar ) Kopyalaması

Peugeot 508 keyless go modelli Smart anahtar kopyalaması için evvela aracın güvenlik koduna ihtiyaç var ( bizim cihazlarımız güvenlik kodunu buluyor ) motor beyni içerisinde bulunan güvenlik koduna ulaşıldıktan hemen sonra aracın immobilizer anteni üzerinden tanıştırma işlemine başlanıyor, ortalama süresi 8 ila 12 dakikadır. Araba olmadan kopyalama, kodlama veya bilgilerin çalınması mümkün olmadığı gibi ruhsat bilgileriyle anahtar çıkartılmasının imkanı bulunmamaktadır. Peugeot 508 smart anahtar pili 2032 olup ücreti 10.00 lira çalışma süresi ortalama 2.5 yıldır.

Peugeot 508 Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma

Peugeot 508 anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, son derece pratik ve kullanışlı özelliklerle donatılmıştır. Anahtarsız giriş ve çalışma özellikleri ile göz dolduran Peugeot 508’in anahtarsız sistemine göz atalım!

Peugeot 508 Anahtarsız Giriş

2014 yılından sonra yenilenen Peugeot 508 modellerinde 5 kapıda da anahtarsız girişi sistemi bulunuyor. Anahtarı cebinize koyup aracı yaklaştığınızda aracın herhangi bir kapısının kolunun içine elinizi soktuğunuz an kapılar açılır. Kapı kollarının üzerindeki çentiğe dokununca da kapılar kilitlenmektedir.

Peugeot 508 anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi ile ilgili diğer bir durumda da şöyledir; diyelim ki anahtarı aracın içinde unuttunuz. Anahtarın aracın içinde olduğunu bilmeden dışarı çıkıp kapı kolundaki çentiğe dokunduğunuzda sistem bu alana bir titreşim gönderir ve kapılar kilitlenmez. Bu titreşimli uyarı, anahtarı içeride unuttuğunuz anlamına gelir.

Aynı özelliği başka bir şekilde deneyelim; anahtarı kapı camının iç tarafına veya arka koltuğa bırakın. Aynı şekilde kapıyı kolundaki çentiğe dokunduğunuzda titreşim hissedersiniz. Anahtarı yanınıza alıp kapıları kilitlemek istediğinizde kapı kilitlenecektir. Aracın bu özelliği oldukça güzel ve kullanışlı bir özelliktir.

Peugeot 508 Anahtarsız Çalıştırma

Peugeot 508 anahtarsız çalıştırma sistemi de giriş sistemi gibi üstün özelliklerle donatılmıştır. Araca anahtarla birlikte bindiğinizde iki türlü çalıştırabilirsiniz. İsterseniz frene direkt basarak veya start/stop düşmesine basarak aracı çalıştırabilirsiniz. Start/stop düşmesine bir kez bastığınızda kontak açılır ve araç içindeki bütün elektrikli sistemleri ve ekipmanları bu şekilde kullanabilirsiniz. Kontak açıkken frene basıp tekrar start/stop düğmesine bastığınızda araç çalışacaktır. Aracın motorunu durdurmak için de frene basarken start/stop düğmesine basmanız yeterli.

Peugeot 508 Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sisteminin Özellikleri

Aracın başka bir özelliği de şöyledir; diyelim ki aracın camlarını açık unuttunuz. Camlar açıkken araban çıktığınızı varsayalım. Kapı kolu üzerinde çentiğe elinizi basılı tuttuğunuzda aracın bütün camları kapanacaktır.

Anahtar sisteminin diğer bir özelliği de, bagaj da anahtarsız açılabilir. Aracın sağ tarafındaki “508” yazısının ortasındaki “0” rakamının ortasına parmağınızı basılı tuttuğunuzda bagaj açılacaktır. Tabi bu işlemler sırasında anahtarın üzerinizde veya yanınızda olması gerekmektedir.

Aracın anahtarını diğer araçlardaki gibi kullanabilirsiniz. Anahtar kutusunun ortasındaki butona 3 saniye basılı tutulduğunda bagaj açılabiliyor. Kapı açma ve kapama butonlarından da camlar açılıp kapatılabiliyor. Bunun için kapı açma tuşuna basılı tutulduğunda camlar açılır; kapı kilitleme butonuna basılı tutulduğunda camlar kapanır. Aracın elektronik park freni, vitese takıp gaza bastığınız an devreden çıkar. Aracın motoru durduktan sonra da elektronik park freni otomatik olarak devreye girer. Bu park fren sistemi aracın yükünü frenlere verir; yani şanzımana veya vites kutusuna yük binmez. Bu özellik aracın önemli bir parçası olan vitesi kutusuna yük bindirmemesi sebebiyle önemli bir özelliktir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir