Menü Kapat

Alfa romeo giulietta anahtar

alfa romeo giulietta orjinal anahtar görseli

Size söyleceklerime çok fazla şaşırmayacaksınız aslında Alfa Romeo Giulietta orjinal anahtar iç kısmı Fiat Ducato minibüsün parçalarından farksızdır. Bundan bir kaç sene öncesine kadar örneğin Alfa Romeo Giulietta kumandasını doğru düzgün tamir edemiyorduk yedek parçası bulunmuyordu, Magnetti Marelli markasının ürettiği Giulietta uzaktan kumandasının iç parçalarına tutturulmuş basma butonları, sustalı anahtar dış kabı ve iç elektronik devresi ( kurtarıcı deniyor ) bulunduğundan şehir dışından dahi gönderilerek araba olmadan tekrar hayata kavuşması gayet olasıdır. İçerisindeki immobilizer yazılımının 46 Cripto Megamos kopyalanamaz yapıya olduğundan araç olmadan çoğaldılması söz konusu olmayıp muklat suretle araçtan bilgi alınması gerekmektedir.

Alfa Romeo Giulietta Anahtar arızası ve tamiri

Çömür veya cam çip yapısına sahip olmayan Giulietta kumandası kafasının üzerine ( ön tarafından bahsediyorum ) düşerse kumandası çalışacak arabayı çalıştırmayacaktır, siz pilini değiştireyim düzelir diye beklersiniz ancak onun ön tarafındaki frekans sağlayan anteni bozulmuştur farkında bile değilsiniz zaten cihaza sokulduğunda okumadığı gözle görülecek hatayı idrak edeceksiniz.

Ne yapmalı !!!

  1. Arabayı çalıştırmayan Alfa Romeo Giulietta anahtar ya suya düşmüş olabilir içerisinde nem ve oksitler kontrol edilecek.
  2. Uzaktan kumandası aracı kilitleyip açabilir hatta bagaja dahi hükmedebilir bu sizi yanıltmasın içerisindeki arabayı çalıştıran kısım farklı entegre içerisinde bulunmaktadır sargı ( bobin ) antende denebilir değiştirilirse düzelme imkanı var.
alfa romeo giulietta yedek anahtar uygulaması
alfa romeo giulietta yedek anahtar kopyalama yapıldı.

Araba gelmeden sadece içerisindeki yazılım ve bilgileri okuyarak yerisine aptarıp çalışmayan Alfa romeo Giulietta orjinal anahtar kullanılır hale getirilebilir bunda arabaya bilgisayara bağlamaya gerek YOKTUR söylediğim yanlış anlaşılmasın yedek yapacağımız zamana ama kumandalı ama kumandasız araba her şekilde gelcek veya biz bulunduğu konuma gidecez ama tamirde kumanda yetiyor.

Alfa Romeo Giulietta Anahtar Fiyatı

Alfa Romeo`nun Giulietta modeline yapılacak anahtar iki çeşittir, arabanın beyin özelliği kumandasız yani düz kapıdan manuel ( elinizle ) kilitleyip açtıktan sonra arabayı çalıştıracak şekilde mekanik oto anahtar kabul ettiğinden fiyatı kumandalıya göre biraz daha uygundur 90.00 lira ama sakın bunun içerisinde elektronik devre yok diye düşünmeyin kesinlikle var olmasa araba çalışmaz. Alfa Romeo Giulietta Sustalı Anahtar yanı kumandasının araca kodlanması ve uyarlanması dahil fiyatı 230.00 lira olup 2 sene garantilidir. Yan sanayi ürünler ise 175.00 ve 190.00 lira gibi yapılıyor fakat biz kullanmıyoruz.

Alfa Romeo Giulietta Anahtar Pili ve Değişimi

Bakın şimdi paylaşacağım bağlantıda Youtube üzerinden sizler için arayıp bulduğuğum güzel bir Alfa Romeo Giulietta pil değişim videosu mevcut izleyip kendiniz değiştirebilirsiniz. Ayrıca Alfa Romeo Giulietta orjinal anahtar pili fiyatı 10.00 lira ila kaliteli aldığınızı düşünürsek 20.00 liradır standart pil yapısına sahip olduğundan dolayı extra şişirilmiş fiyatlarla alış yapmamaya özen gösterin.

Alfa Romeo Giulietta için pil değişim videosudur.

Alfa Romeo Giulietta Yedek Anahtar Kopyalama

Adı üzerinde yedek yani kumandasının olmasına çok fazla gerek olmayan sıkışıklık anında yerinden alındığı gibi hızlıca arabanın kullanılmasına yarayan ürünün adına denir kasko poliçesinceki maddelere uygundur ama aracın 1 den fazla kullanıcı var ise kumandasız olanı kumandalıya çeveyimde rahat kullanım sağlayayım diyenlere gelince ” KUMANDASIZ ALFA ROMEO GİULİETTA ANAHTAR KUMANDALI HALE GELMİYOR İÇERİSİNDEKİ YAZILIM BUNA İZİN VERMEZ ” çok sorulduğu için noktalamak istedim.

Alfa Romeo Giulietta Anahtar Kayboldu nasıl çıkartılır ?

  • Alfa Romeo kod kartı var ise oradaki elektronik ve mekanik kodlar sayesinde kumanda oluşturmak mümkündür. ( oluşturduktan sonra direk çalışmaz bilgisayar ile arabaya adaptasyon yapılacak )
  • Kod kartı bulunmayan Alfa Remeo Giulietta aracın kodları aracın kontak ve kapı kilitlerinde kayıtlı olduğundan dolayı kapının veya kontağın sökülmesi gerekmektedir.
  • Sökülen kapı veya kontak kilidindeki kodları bilgisayara girerek gerek Alfa Romeo Giulietta yedek anahtar gerekse Alfa Romeo Giulietta orjinal anahtar üretililir üretildikten sonra pin kodu ile araca tanıştırılır. ( tanıştırıldıktan sonra kumanda otomatik olarak aktif olacaktır. )
  • Alfa romeo Giulietta anahtarım kayboldu korkusuyla yaşayanlar için cevaplıyor ve konuyu sonlandırıyorum. Maddeler halinde açıkladığım işlemler sonrasında çalınan veya art niyetli kişilerin himayesinde bulunan bütün anahtarlar İPTAL OLACAKTIR.

Alfa Romeo Giulietta anahtar kabı

Zamak malzemeden yapıldığından dolayı susta yay mekanizmasının kapanmasında problem olduğundan dolayı dış kasasının değişmesi gerekebilir ancak pratik el aletleriyle değiştirebileceğiniz yapıya sahip olmadığından dolayı bizim değirmemizde yarar var. Sorun aslında elektronik devresini ve pil yataklarını oturtmakta değil ön tarafındaki mekanik uç kısmının işlenmesi benim tanıdığım var hallederim diyorsanız ürünü kargo ile isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir