Menü Kapat

Peugeot 307 Anahtar

peugeot 307 anahtar cesitleri

Dün 2007 model Peugeot 307 araçla uğraştık. Aracın modeli eski olduğundan dolayı belliki bize gelene kadar bayağı bir elden geçmiş. İstinye`de hikamet eden müşterimiz dükkanımıza gelerek ” Peugeot 307 anahtarım bozuldu arabam çalışmıyor bana yardımcı olabilir misiniz ? ” sorusu üzerine kendisi ile derhal ilgilenmeye başladım. Cihazlarımızla gerçekleştirdiğim çeşitli kontroller sonrasında Peueot 307 anahtar arızası yaşadığı konusunda kendisini bilgilendirdim. 2006 ve 2007 model Peugeot 307 araçlarda antenli sistem immobilier olduğundan düşürülmeye ve sıvı temasına karşı oldukça narin olan elektronik devreler, insanları yolda bırakabilir. Dikkatli, özenli ve titiz şekilde koruma altına almalısınız. Şimdi aşamalar ile müşterimizin sorununu nasıl ve ne kadar süre ile çözdüğümüzü anlatalım. Peugeot 307 anahtar tamiri yaparak aracı çalıştırdık ve müşterimizi mutlu ettik nasıl mı ? Ayrıntılar geliyor…

 1. Peugeot 307 2007 anahtar cihazlar ile kontrol edilip arızalı olduğu anlaşıldı.
 2. İmmobilizer bilgileri okunamayan 2007 model peugeot 307 anahtar üzerindeki arıza tamir edilerek arabayı çalıştıracak hale getirildi.
 3. Müşterimize teslim edilerek, arabayı çalıştıracak ancak uzaktan kumandası üzerinde hala hatalar söz konusu o nedenle arabayı çalıştırıp dükkanımıza gelmesi söylendi.

Arabasını çalıştırarak dükkanımıza gelen müşterimize yeni ( sıfır ) Peugeot 307 anahtarı, araba üzerinden programlanarak teslim edildi. Yaklaşık olarak bize gelmeden önce gerek elektrikçi gerekse motorcu ustalarının çözeceğini düşünerek kaybettiği vakit ve nakiti söylemiyor, onlar hakkındaki muhasebe kısmını sizlere bırakıyorum. Peugeot 307 immobilizer anahtar fiyatı bugün 90.00 Lira eğer önemseyip evin bir köşesine saklasaydı, kendisi bu kadar sıkıntı çekmeyecekti.

peugeot 307 orjinal anahtar modelleri
peugeot 307 anahtar modelleri resmi

Peugeot 307 Yedek Anahtar Önemi

Peugeot 307 aracı olan müşterimizin uzaktan kumandalı olmasına gerek yok, elinde saedce immobilizer çipi bulunan bir yedek oto anahtar olsaydı arabasını rahatlıkla çalıştıracak ve problem yaşamayacaaktı. Model olarak eski, kasko yaptırılmamış ve çok fazla itina gösterilmeyen Peugeot 307 araçlar için yedek anahtar çoğaltma işlemini önemsememeniz, şehre uzak yerlerde mahsur olmanıza sebebiyet verebilir. O nedenle Peugeot 307 araçların beyin ve immobilizer yazılımı, kontağa kumandasız anahtar yedeklemeyi kabul ettiğinden önlemini alın.

Peugeot 307 Anahtar Fiyatı

46 Cripto megamos çip tercih edildiğinden dolayı arabaya Peugeot anahtar kopyalama cihazı bağlamadan işlem yapmak imkansızdır. Yani bizlere söz konusu çoğaltma işlemi için uğramalı ve araba ile gelmeniz gerekmektedir. İşlemin süresi çok kısadır. Kopyalama cihazı ile bağlanıp güvenlik kodunu okuduktan sonra derhal kontak aç ve kapa işlemini yapılarak sonlandırıyor, aracın hafızasını temizleyerek Peugeot 307 marka otomobilinizi güvenli hale getiriyoruz. Peugeot 307 kontak anahtar fiyatı 90.00 Lira`dır. Ürün, arabanın kapılarını manuel olarak şoför kapısından açıp kontağı çalıştıracak şekilde uyarlanan orjinal yapıya sahiptir.

Peugeot 307 Kumandalı Anahtar Fiyatı

Armut kafa diye tabir ettiğimiz 2002 – 2003 – 2004 ve 2005 model Peugeot 307 kumandalı anahtar fiyatı 200.00 Türk Lira`sıdır. Kodlama, programlama ve diş açma ücretleri dahildir ki yetkili servisler bu işlemlere tek tek ücret yazar. Eğer arabanz 2006 – 2007 ve 2008 model Peugeot 307 ise onunda uzaktan kumandalı anahtar fiyatı 230.00 Lira olup ürünlerimiz katlanabilir sustalı şekilde teslim edilmektedir. Tek isteğimiz aracın bulunduğu yerden bize lokasyon paylaşmanız veya konum isteyip dükkanımıza gelmeniz olacaktır. Peugeot 307 anahtar pili ” CR 2016 ” olup ücreti oldukca uygundur. Marketlerden veya elektronikçilerden 10.00 Türk Lirası karşılığında alıp kendiniz takabilirsiniz.

Peugeot 307 Anahtar Kabı

Yine tekrar edeyim 2001 – 2002 -2003 – 2004 ve 2005 yıllarında armut kafa diye tabir ettiğim 2 butonlu peugeot 307 anahtar, uzaktan kumanda üzerindeki butonların delinmesi veya bozulması ile nam yapmıştır. Elektronik devre içinde bulunan basma yerleri ( yani butonlar ) lehimlenerek yenilenip çalıştıralabilir. İç elektronik devresi çalışır hale gelen Peugeot 307 orjinal anahtar, kaliteli şekilde dış kab değişikliğiyle Fransa`dan gelmişcesine temizlenir. Peugeot 307 anahtar kabı değişikliğiyle alakalı dikkat edeceğiniz bir kaç önemli husus bulunmaktadır. Eğer araç 2002 ve 2005 model arası ise kömür çipe dikkat etmelisiniz.

Not: Peugeot 307 araçların 2006 ve üzeri modellerde immobilizer elektronik devre üzerinde yazılım olarak ( sargı bobin anteninde ) bulunmaktadır. Kömür çip olmadığından arıza yaptığı zaman arabaya usta eli değmeden mutlak suretle önce Peugeot 307 kontak anahtar kontrol ettirilmelidir.

Şase Numarası Bilgileri İle Peugeot 307 Anahtar Yapılır Mı ?

Bu sorunun cevabını biraz uzun ve anlaşılır şekilde açıklayacağım. Kısmen yapılabilir, kısmen yapılamaz. Ne demek istiyorum ? Peugeot 307 immobilizer anahtar bilgileri ve kontak anahtar ( mekanik şifre bilgileri ) yetkili servisin sunucularında barındığından dolayı, ulaşılıp şase numarası üzerinden peugeot 307 anahtar yapılabilir. ( https://www.immobilizeranahtar.com/sase-numarasindan-arac-anahtari-nasil-yapilir/ burada daha detaylı cevaplar bulabilirsiniz. )

Yetkili servis sunucularından ulaşabileceğiniz anahtar kodları sayesinde aracın güvenlik bilgilerine ulaşarak ( Elektronik ) ve kontak anahtar ( Mekanik demir uç kısım ) kesilebilir. Bu sayede kilitli kalan arabanızın kapısını elinizle açabilir ve kontağını döndürür hale gelebilirsiniz.

Sonuç olarak…

Kapılarını ve kontağını yetkili servisten alınan kodlara göre kestirilen Peugeot 307 anahtar ile açtığınız arabaya immobilizer kopyalaması yaptırmalısınız. Güvenlik koduna ihtiyaç duyacağınız kodlama, bilgisayar veya diagnostik cihazı olan servisler tarafından gerçekleşmektedir. Söz konusu kodlamayı yaptırmadan araba marş basar lakin kesinlikle güvenlik duvarını aşamadığı için çalışmaz.

Peugeot 307 Uzaktan Kumandalı Anahtar Nasıl Kodlanır ? ( Kopyalanır )

Peugeot 307 uzaktan kumandalı anahtar çalışmıyor ise ya araçta sorun vardır ya da uzaktan kumandanın devresi frekans vermiyordur. Yapmanız gereken önce kumanın 434 mhz yayın ile çalışıp çalışmadığını ölçmektir. Eğer çalışmıyor ise kilitleme butonuna basarak kontağı çevirerek SENKRONİZE ETMEYİ DENEYİN. Hala çalışmıyor ise cihaz ile bağlanıp tekrar kodlama yapılması şarttır. Kendi imkanlarınızla senkronize etmekten başka yapabileceğiniz maalesef işlem bulunmamaktadır.

6 Comments

 1. Ferit

  İyi günler 2005model olan 307 aracıma anahtar kopyalattırdım kontak açıp çalıştırıyor fakat uzaktan kumandası çalışmıyor nasıl çözebiliriz cihaza bağlamadan kendi imkanlarımızla??
  Yardımıcı olursanız sevinirim

 2. RECEP AVCI

  2005 model 307 aracıma yedek anahtar yaptırmak istiyorum. Fiyatı ve nasıl yol izlemem gerektiği hususunda bilgi verir misiniz. iyi çalışmalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir