Menü Kapat

Mitsubishi ASX Anahtar

mitsubishi asx smart anahtar görseli

Mitsubishi ASX Intense Keyless Go Sistemi Kullanımı

Mitsubishi ASX Intense Keyless Go sistemi, oldukça pratik ve kullanışlı bir sistemdir. Mitsubishi ASX Intense uzaktan kumandalı anahtar kullanır. Anahtarın üzerinde üç buton vardır. Uzaktan kumandalı anahtarda kapıları açma ve kilitleme; ayrıca bagaj açma butonları bulunur. Özellikleri fabrikasyon ve orjinaldir. Peki, Mitsubishi ASX model araçta anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi nasıl kullanılır? İşte ayrıntıları…

Mitsubishi ASX Intense Anahtarsız Kapıları Açma

Mitsubishi ASX anahtarsız çalıştırma sistemi kapılarda başlıyor. Anahtar cebinizdeyken aracın kapılarını açabilirsiniz. Bunun için ön kapılarının nikelajlı kollarının baş tarafında küçük siyah bir düğme yer alır. Anahtar üzerinizdeyken bu düğmeye basarsanız kapılar açılır. Aynı düğmeye araçtan indikten sonra basarsanız kapılar kilitlenir. Kapılar açılırken aynalar da açılır, kapılar kapanırken de aynalar kapanır.

Mitsubishi ASX Intense Anahtarsız Motoru Çalıştırma

Araca bindiğinizde anahtar üzerinizdeyse doğrudan debriyaja bastıktan sonra start/stop düşmesine bastığınızda aracın motoru çalışır. Motor çalışırken anahtar üzerinizdeyken araçtan inerseniz aracın göstergesinde bir uyarı mesajı sesi çıkar. Bu uyarı “anahtar araçta değil” demektir. Bir süre sonra “anahtar araçta bulunmadı” şeklinde bir uyarı çıkar. Anahtar üzerinizde değilse ve araca binerek aracı çalıştırmak isterseniz göstergede “anahtar bulunamadı” uyarısı alırsınız ve aracı çalıştırmazsınız. Start/stop düğmesine basarsanız, bir uyarı sesi gelecektir.

mitsubishi asx keyless anahtar
mitsubishi asx keyless anahtar kopyalama görseli

Mitsubishi ASX Intense Anahtar Pili Biterse Motoru Çalıştırma

Mitsubishi ASX Intense anahtar pili biterse aracı çalıştırmanız oldukça kolay. Anahtar pili biterse gösterge panelinde “Anahtar bulunamadı. Anahtarı torpido gözündeki kutuya koyun!” şeklinde bir uyarı yazısı çıkar. Bu durumda anahtar kabına takılı anahtarlık varsa çıkarmanız gerekir. Çünkü anahtarlık çemberi ile anahtar torpido gözündeki yuvaya takılamaz. Anahtarda kılıf gibi ek malzemeler varsa bunları da çıkarmanız gerekir. Sadece orijinal anahtar kabını torpido gözündeki yuvaya metal bölüm öne gelecek şekilde yerleştirdiğinizde start/stop düğmesine basarsanız araç çalışır. Motoru durdurduğunuzda gösterge ekranında “Anahtarı torpido gözünden alın!” şeklinde bir uyarı çıkar. Anahtarı alınca anahtar kabının üzerindeki metal bölümü çıkararak kapıları manuel olarak kilitleyebilirsiniz.

Mitsubishi ASX Intense Anahtarsız Bagaj Açma

Mitsubishi ASX’te kapılar, bagajdan da açılabilir. Aynı şekilde anahtar üzerinizdeyken bagajın düşmesine bastığınızda aracın kapıları açılır. Bagaj düşmesine ikinci kez basarsanız bagaj açılır. Bagaj alanında pek kimsenin fark etmediği bir özellik daha vardır. Bagaj açma düğmesinin sağ tarafında küçük bir düğme daha vardır. Bu düğme, kapıları kilitlemeye yarar. Bunun sebebi; bagaja eşya yüklerken veya bagajdan eşya indirirken aracın kapılarını kilitleyerek güvenlik önlemi almaktır.

Mitsubishi ASX Intense Anahtar Pili Değişimi

Bu araçların uzaktan kumandalı anahtar pili değişimi için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Bu anahtarda “CR2032” tip lityum pil kullanılır. Bu pilin fiyatı 10 ila 20 TL’dir. Anahtar kabının logo bulunan tarafından bir mandal bulunur. Bu mandalı sağa doğru çektiğinizde güvenlik anahtarı çıkar. Metal güvenlik anahtarını çıkardıktan sonra anahtar kabının alt tarafında küçük çentikten tornavida ile hafif zorlayarak anahtar kabı açılır. Kapak açılınca pil görünecektir. Pilin altındaki çentikten tornavida ile havaya kaldırmanız gerekiyor. Daha sonra yeni pil, yazı olan taraf üste gelecek şekilde yuvaya yerleştirilir. Ardından kapağı takarak bastırdığınızda anahtarınız hazır hale gelecektir.

Mitsubishi ASX Anahtar Kopyalama

Mitsubishi ASX Intense Smart anahtar sorunlarınızda bize ulaşabilirsiniz. Mitsubishi ASX keygo less kopyalama, anahtar kabı değişimi ve pil değişimi hizmetlerini uygun fiyatlarla yapıyoruz. Ayrıca, Mitsubishi ASX anahtar kabı tamiri, Mitsubishi ASX anahtar yedekleme gibi işlemler için de bize başvurabilirsiniz. İsterseniz tüm işlemleri bulunduğunuz konumda yapabiliriz. Anahtar kopyalama işlemlerini garantili olarak lisanslı cihazlarla yapıyoruz. Eski anahtarın kodunu aracın hafızasından silerek, yeni yedek anahtarı kopyalıyoruz.

Mitsubishi ASX anahtar hizmetleri için bize ulaşmanız yeterli!

3 Comments

  1. Kadir Yıldırım

    2016 mitsubishi asx intense aracimin anahtarını kaybettim diğer orjinali var nasıl yfptirabiliyim?Start stop anahtardır fiyat ve yeriniz nerededir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir