Menü Kapat

Opel Corsa D anahtar kabı

OPEL CORSA D KUMANDA KABI

Bilgileri sizlere aktarmaya başlamadan önce oturdum biraz düşündüm; İnsanlar neden bizi tercih ediyor, ülkenin çeşitli il ve ilçelerinden neden bize kargo ile iş yaptırıyor. Acaba istanbul dışında immobilizer anahtar işi yapan mı yok, hayır kesinlikle var tabi ki…
Maalesef bu zamanda işini severek yapan yok denecek kadar azalmış durumda, hangi meslek hani sektör olursa olsun işin hakkını vermek gerekiyor. Müşterilerimizin bizi tercih etmesnin başlıca sebebleri, kaliteli ürün temiz işçilik ve makul fiyatlardır.
Biraz önce orta yaşlı bir bey geldi ve Opel Corsa D Kumanda kabı var mı diye sordu, tabi ki orjinali elimizde mevcut deyip müşterimin yıpranmış olan anahtarını aldım ve sökmeye başladım. Uzaktan kumanda gerçekten çok kötü görünüyordu, susta yay mekanizması dağılmış, butonları delinmiş, yırtılmış ve yıpranmış lakin içerisindeki bord, yani elektronik devre sapa sağlam ve çalışır durumda, kumandanın bakımını ve temizliğini yaptıktan sonra orjinal Opel COrsa D Kumanda Kabının yay mekanizmasını kurup montajını yaptıkltan sonra uzaktan kumanda fabrirakadan ilk çıktığı gibi tertemiz oldu. Yetkili servislerin çok yüksek maliyet ile Almanya’dan sipariş ettiği ürünü, sadece 60 70 Tl gibi uygun bir fiyata kullanıcılara sunmaktayız.

Opel Corsa D Kumanda Pili ve Değişimi

Kumandanın arkasında bulunan Opel ambleminin alt kısmına doğru dikkatli baktığınızda pil kapağını göreceksiniz hiç bir tornavida ve alet kullanmadan elinizle kapağı açabilirsiniz karşınıza çıkacak pil 2032 dir ve hemen her yerde bulmanız mümkündür. Aşağıda sizleri daha iyi aydınlatabilmek adına bir video derledim.

Opel Corsat D Kumanda Kabı

Aslında Corsa modeline bağlı kalmak burada doğru değil belki komik bulacaksınız lakin eğer elinizde bir Opel Anahtar var ise mutlaka ya delinmiştir yada doğru düzgün çalışmıyordur çünkü Astra G modelinden girin Astra H Anahtar– Astra J hepsinde bana sorarsanız hatalı üretim var aynı şekilde Opel Corsa C uzaktan kumanda kabı deliniyor aynı şekilde Opel Corsa D modeli sözüm ona yenilediler katlanabilir yaptılar onunda yayları problemli yapacağınız iş basit Opel Corsa D Kumanda Dış Kabı alın ürünü değiştirin gıcır gıcır kullanmaya başlayın.

Opel Corsa D Anahtar Sökme

Neden sökmek istiyorsunuz bilmiyorum fakat illa ki böyle bir ihtiyacınız var ise üründe herhangi bir vida bulunmamakta enjeksiyon sıcak baskılı bir yapıya sahip üretiler hiç bir zaman sökülmesini istemiyor azimle sökmek istiyorsanız.

  • Sekman pensesinin ağzını uzaktan kumanda kabı içine sokun ve bastırın
  • herhangi bir alet ile sakın kesmeyin devreye zarar verme imkanınız çok yüksek
  • Sökme işleminiz bittiğinde içinde buton veya dış kabı değiştirdiğinizde tekrar yapıştırmayı ihmal etmeyin.

Not: Bir sonraki konumda Opel Corsa D Yedek anahtar bilgisini sizlere detaylarıyla vereceğim burada uzaktan kumanda dış kabı problemini çözdük birde yedek ihtiyacı olanları düşünülim değil mi 😉

Opel Corsa D Anahtar kabı ve Pil değişim videosudur.

Yukarıda paylaştığım videoda pil değişimi ve Opel Corsa D uzaktan kumandanın kozmetik yapısını sizlere detaylı olarak gösterdim. Eğer kendi imkanlarınızla pili değiştirecekseniz sizin işinizi görer lakin dış kabı değiştirmesi biraz sıkıntılı bence onun için bizlerden canlı destek alın daha anlamlı olur diye düşünüyorum. Eğer söylediklerimin haricinde bir sorunuz var ise lütfen hemen konunun altına yorumunuzu basın çünkü sizlerden gelen sorular çok önemli herkese ışık oluyor.

Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir