Menü Kapat

hyundai getz uzaktan kumanda

Bugün yine bir hyundai getz kullanıcısının mutluluğuna vesile olmanın vermiş olduğu heves ile bilgisayarımın başına oturdum ve heyecanla konuya girmek istiyorum.
Akrabasının tavsiyesi üzerine bizimle iletişme geçen Yılmaz Bey yeni aldığı Hyundai Getz aracının sadece kumandasız düz bir anahtarı olduğunu ve böyle bir zamanda manüel olarak (kapı kilidi ile çevirerek) kilitleyip açmak istemediğini dile getirdi
İstinye Oto Anahtar olarak kendisini çok iyi anladığımızı, daha öncede buna benzer birçok sıkıntı çözdüğümüzü söyledikten sonra, müsait bir gün kararlaştırıp Hyundai Getz uzaktan kumandalı anahtar sistemi için dükkanımıza davet ettik.
Randevu’ya tam saatinde gelen müşterimizin elinde, Getz kullanan herkesin bildiği gibi klasik, düz, kumandasız bir anahtar vardı ve maalesef yedeği de yoktu. Öncelikle araca uzaktan kumanda sistemi bağladık, en büyük sorunu çözdük ancak daha işimiz bitmedi kullanım kolaylığı elde ettik, evet artık uzaktan kumanda ile açıp kilitleme yapabiliyorduk. Salkım saçak bir avuç Hyundai Anahtarı ve uzaktan kumandayı bu zamanda kimse kullanmak istemiyor o nedenle yeni nesil katlanabilir oto anahtarı ile kullanım kolaylığı ile beraber harika görüntü elde ettik.

Hyundai Getz Uzaktan Kumanda

Çok orjinal ellenmemiş Hyundai Getz modelleri hala daha şoför kapısından kilitlenip açılır çünkü o gri konsollu, cam tavanlı dolu modeli haricinde bana uzaktan kumandalı hyundai getz hiç denk gelmedi onun haricinde insanların hemen hemen tamamı hangi devirdeyiz kapıya sokup açıp kapatmak nedir Doğan SLX bile uzaktan kumanda ile açılıp kapanıyor deyip derdine derman arıyor işte o nedenle süreç hakkında ince detayları yukarıda sizlerle paylaştık.

Hyundai Getz Uzaktan Kumanda Sistemi

Bu durum sizi bayağı bir daralttı ve artık aracınıza bu uzaktan kumanda sistemi montaj yapmak istiyorsunuz o zaman iyi bir oto elektrikçisine ihtiyacınız var arabaya sistemi montaj yapacak firen pedalının üzerindeki sigorta tablosunda işi bitiriyorlar. Sadece uzaktan kumanda montajı bittiğinde kumandaya bastığında tüm kapıların aynı anda kapanması için sol şoför kapısındaki döşemeye merkezi kilit pompası takmak zorunda bu sistemin maliyeti taşlar patlasın 175 liradır ürün ve işçilik dahil bilginiz olsun. Eğer böyle bir tanıdığınız yok ise biz onlarca Hyundai Getz Uzaktan kumanda Sistemi satış ve montajını gerçekleştirip düzgün bir katlanabilir Oto Anahtarı hizmetini insanlara verdik.

Hyundai Getz Uzaktan Kumanda Fiyatları

Meslek hayatım boyunda iki defa full paketli Hyundai Getz Yedek Anahtar hizmeti verdim yandan basmalı tek butonlu Hyundai Accent Era uzaktan kumandası ile aynıdır ücreti 230 lira bu fiyat sonradan takılıp montaj yapılan uzaktan kumanda merkezi kilit fiyatından bir tık yüksek onunda sebebi orjinal parça olduğu için fakat elektrik sistemine merakınız varsa hepsinin bağlantı şemaları mevcut yukarıda söylediğim merkezi kilit pompası ve uzaktan kumandalı merkezi kilit alıp kendinizde montaj yapabilirsiniz o zaman cebinizden sadece 85 Lira çıkar.

Hyundai Getz Anahtar İçeride Kaldı

Hyundai`nin hiç bir arabası kendini kilitlemiyor bu şekilde bir hata nasıl aldınız tahmin yürüterek yazıyorum araba yine sonradan takılan bir uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi var ise onun saniye ayarı vardır belli bir saniyeden sonra kendinizi amansız korumaya alır ve mağdur olursunuz. Eğer yedeklere uzak mesafedeyseniz yapacak çok fazla bir şey yok camı aralayıp kalınca bir telle uğraşın içerideki kulpu çekebilirseniz araba açılacaktır aksi halde oto anahtarcı ustasına ulaşmanın basit yollarını arayınız.

Hyundai Getz Anahtar Kumandası Çalışmıyor

İster sonradan isterse orjinal yandan basmalı uzaktan kumanda olsun çalışmıyor ise yapılacak ilk iş uzaktan kumandanın pilinin kontrol edilmesidir eğer pil değiştiği halde düzelmediyse o zaman frekans metre ile yayın yaptığı frekansı ölçüp ona göre tamir yoluna gidilmelidir. Zaman zaman arabadan kaynaklı durumlarda meydana gelir yine orjinal ise arabanın antenleri değilse merkezi kilit pompasıyla beraber sigortasının atıp atmadığını ince detaylarıyla analiz etmek gerekir.

Hyundai Getz Kumanda Pili

Eğer devamlı söylediğim gibi yandan basmalı tek butonlu uzaktan kumandaya sahipse cr 1220 fakat sonradan takma sistemlerde pil değişiklik gösterir markanın uzaktan kumandalarında farklı pil kullanılır içini açıp bakmak en sağlıklısıdır.

Hyundai uzaktan kumanda merkezi kilit sistemi hakkında şimdilik söyleyeceklerim bu kadar müsait olduğum en ufak bir boşlukta hyundai getz anahtar işareti ve Hyundai getz immobilizer anahtar sorununu sizlere aktaracağım.

Keyifli Sürüşler Saygılarımla – Murat ÇELİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir