Menü Kapat

Hyunda getz yedek anahtar

Hyundai araçların özellikle Hyundai Getz, Hyundai Accent Era ve Hyundai Accnet blue modellerindeki anahtarın sahiplerini adeta başına bela olduğunu düşünüyor ve biliyoruz, çünkü gerçekten kullananların vermiş olduğu mesajlar hep bu yönde kimi kasatura kimisi döner bıçağı diye tabir ettiği bu anahtarların hem görseli hoş değil hemde kullanışı kolay değil hele ki böyle bir zamanda kimse kapıdan eliyle  manuel olarak kilitleyip açıp kapatmak istemez. Tuzla Aydınlı mahallesinde ikamet eden değerli müşterimiz Tuncay beyde cebinde kasatura taşıyan bir hyundai kullanıcısı bize yapmış olduğumuz güzel işler neticesinde referans olan tanıdıkları vasıtayla ulaşıp durumunu izah etti, aracının uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemne olmadığını bu şekilde kullanmak istemediğini dile getirmesinin akabinde hemen randevu verdik ve 11.05.2019 Cumartesi günü iş yerimize geldi. 

Önce aracı oto elektrikçimize gönderip arabının uzaktan kumanda ile açılıp kapanır hale gelmesini sağladık. Ortalama 25 – 30 metre uzaklıktan kilitleyip bizzat kendim test ettim. Daha sonra çektiğimiz videoda göreceksiniz araba uzaktan kumanda ile kapanır hale geldi kolay kullanım sağladık fakat salkım saçak müşterimizin eline bir avuç malzemeyi teslim etmek içimize tabiki sinmedi. 

Yeni nesil katlanabilir sustalı anahtarlık diye tabir edilen modelleri önüne serdik yay mekanizması en sağlam ve güzel çalışanı tavsiye etmemiz üzerine kararı yine onun kendi zevkine bıraktık. Hyundai getz yedek anahtar içindeki immobilizer kömür çipe dokunmadan sıfırdan kopyalama gerçekleştirdik ver bu işlem yaklaşık 1 saat kadar sürdü. Müşterimiz Tuncay Bey yeni uzaktan kumandalı sustalı anahtarı eline aldı ve söyle dedi; Evet işte bu gerçekten muhteşem, olması gereken budur elinize sağlık, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine sizin dükkanınıza geldim, benim tavsiyem ile gelecekler arkadaşlar da olacaktır dedi. Bizde yeni yapmış olduğumuz uzaktan kumandalı anahtar için, araç satış görene kadar garanti verip kendisini uğurladık. Şimdi Hyundai araç kullanıcılarının yaşamış olduğu sorun ve sıkıntılar hakkında sizleri bilgilendirme çalışacağım.

Hyundai aracımın anahtarı çalındı ne yapmalıyım ?

hyundai getz immobilizer anahtar
Hyundai getz immoblizer anahtar görselidir.

Arabaların beyin yazılımlarında bulunan elektronik oto anahtarı bilgisi sayesinde kullandığımız cihazların da yardımıyla gerek silme gerekse programlayıp ekleme yapabilmemiz mümkün işlem aslında çok zor değil. Eğer bana bir şey olmaz mantığı ile aracınızı yedeksiz kullanıyorsanız mecburen biz geleceğiz fakat kenar köşede kötü günler için yedek bulunduruyorsanız geleceksiniz hemen otomobile bağlanıp yeniden bir elektronik kodlama yaparak art niyetli olan kişinin elindekini boşa çıkaracağız.

Hyundai getz anahtar kayboldu

Hyundai getz – Hyundai Accent – Hyundai Accent Era veya Hyundai Accent Blue araç sahibisiniz aracınızı güzel güzel kullanıyorsunuz hiç bir problem yok ancak yaz aylarında denizde veya kalabalık piknik alanlarında izin gününüz zehir mi oldu umuyorum ki bizlere ulaşmışsınızdır eğer 1999 yılından sonra bütün otomobil üreticileri ilk çıktığında extra bir özellik gibi sunumunu yapsalar da immobilizer anahtar yazılımını kullanıyor bu artık arabanın farı gibi, direksiyonu gibi olmassa olmaz standart olarak sunuluyor. Yani sonuç olarak aracın şase numarasını bizlere yolladığınızda sistem bilgilerimizden mekanik uca ve yazılım bilgilerine ulaşıyor hemen teslimatını yapabiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir