Menü Kapat

Hyundai Accent era yedek anahtar

Türkiye’nin dört bir yanında oldukça tercih edilen araçlar arasında yer bulan hyundai accent era modelinin immibilizer anahtar, uzaktan kumanda ve kontak gibi, sizleri yolda bırakma ihtimali olan hususları açıklamak için yine bilgisayarımın başına oturdum.Taksiciler camiasında ve polis teşkilatında kullanılan accent era araçları, orta gelirli vatandaşlar içinde oldukça ideal. Sarıyer istinye mahallesindeki bir cafenin vale görevlisine aracını teslim eden bir kullanıcını eşi ile birlikte nargilesini içtikten sonra, hesabı isteyip cafe’den çıkış yapmak ister fakat hyundai accent era anahtarı vale görevlisi tarafından kaybedildiğini öğrenir. Hummalı bir arama çalışması sonucunda nerede olduğu belirlenemeyen anahtardan ümidi kesen işletme çalışanları bize ulaşıp telaş içinde durumu açıkladı. Korkacak bir durumun olmadığını elimizdeki son teknoloji lisanslı cihazlarımız ile çok kısa bir süre içerisinde hyundai accent era orjinal anahtar kodlaması yapabileceğimizi söyledik.


Hyundai Accent Era Kayıp Anahtar Yapımı

Bir zamanlar söz konusu araca kayıptan anahtar programlamak neredeyse bir günümüzü alıyordu, sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek adına gelişen teknolojiyi yakından takip ettik ve hergün kendimize, ustalığımıza birşeyler kattık öğrenmeye hep aç olduk, olmaya da her daim devam edeceğiz.
Elimizdeki orjinal hyundai servis cihazına aracın şase numarasi girip arabanın anahtar şifre kombinasyon bilgilerini ve güvenlik kodunu çikardık, ilk olarak anahtar kodu ile lazer kesim siensi makinesinde mekanik kontak anahtarını elde ettik, daha sonra yüksek çekim gücüne sahip orjinal hyundai era uzaktan kumandalı sustalı anahtarı mekanik ucu monte edip ID 46 Cripto ham immibilizer çip’i kumandanın içerisine yerleştirip kodlama işlemi için aracın başına gittim ve toplamda 40 dakika gibi kısa sürede hyundai accent era kayıp anahtar kodlaması başarılı bir şekilde gerçekleşti.
Şase numarasına göre kesilen mekanik kontak anahtarında hata oranı %0 olduğundan aracı kendi anahtarı ile kapı kilidini çevirerek açtık.

  • Kodlama aşamasına geçip OBD (bilgisayar girişi) üzerinden araba ile bağlantı kurup, yukaradı da belirttiğim kopyalanabilir ham ID 46 immibilizer çip’i araca tanıştıp marşına bastık.
  • Orjinal yazılıma sahip yeni nesil katlanabilir anahtarımızın uzaktan kumandasıda lisanslı cihazımız ile OBD üzerinden araca tanıştırdık.

  • Not : Geçtiğimiz günlerde şase numarasından araç anahtarı nasıl yapılır detayları ile sizlere aktarmaya çalıştım, her otomobilin şase numarasından anahtar bilgilerine ulaşmak mümkün değildir, sadece CİTROEN – PEUGEOT HYUNDAİ – KİA – OPEL araçları için geçerli olabilir.
    Hyundai Accent Era Anahtar Yedek Anahtar Önemi

Hyundai Accent Era Anahtar Yedek Anahtar Önemi !

Yukarıda yaptımız işlemi açıkça anlattım, son derece sorunsuzdu istanbul istinye mahallesinde anahtarı kayıp olan accent era otomobilin anahtarını yaklaşık 40 dakika içerisinde sıfırdan programlayıp sahibine teslim ettik, istanbul gibi büyük bir metropolde hyundai accent era anahtar kopyalama kısa süre içerisinde yapılabilir, ancak bilhassa anadolunun kırsal kesimlerinde kalifiye bir oto anahtarcısı bulmanız hiçte kolay değildir. Eğer aracınızı çalıştırdığınız çipli anahtarınız varsa ülkemizin hemen hemen her yerinde yedek kopyalatmanız mümkün lakin komple kayıp durumlarında başınız derde girebilir bunun nedenlerini de sizlere açıklamaya çalışacağım.

1) Örneğin Kars, Erzurum, Malatya, Şanlıurfa gibi illerde oto anahtarı işiyle uğraşan kaç kişi var bunu bir düşünün derim, size yada otomobilinize ne kadar uzaklıkta ?

2) Yetkili servise gittiğinizde kapı, kontak ve bagaj kilitlerini komple set olarak değiştirecekler maliyet oldukça oldukça artacak ve zamanınızın heder olmasına sebebiyet verecektir.

Aylar önce tedirgin halde bizleri arayıp hyundai accent era arabamın anahtarı çalındı lütfen yardımcı olu çok mağdurum diyip dükkanımıza davet ettiğimiz müşterimizin biz kilit setini komple değiştirdik eğer çalınma veya art niyet yoksa boşuna araçlarınızı servislere sokmayın aksi halde şişirilmiş faturalar ödemek zorunda kalırsınız. Burada sizler için hazırladığımız bilgiler hyundai accent blue anahtar kayboldu acaba nasıl çözüm yolu bulabilirim diyerek araştırma yapan insanlar içinde geçerlidir sonuçta tamam arabaların kasaları farklı lakin teknik özellikleri aynıdır.

Hyundai accent era kontak anteni fiyatları

İmmobilizer arızası bakımından incelendiği zaman kronik hastalıkla araçların başında gelen hyundai accent era kontak enteni fiyatı 350,00 liradır. Genellikle aracın göstergesinde ışık yanmadığında araba çalışmaz, kontrol ettirdiğinizde sağlam olduğu söylenilen hyundai anahtar ile alakalı işlem yaptıramayacağınızdan dolayı kontak anteninin değiştirilmesi gerekmektedir.

Sizden gelen bir soru ulaştırıldı aynen şu şekilde;

Merhabalar, Hyundai Accent Era 2010 orijinal anahtarımı sustalı olarak yapabilirmisiniz? Aracın gelmesi gerekiyormu anahtarı kargo ile göndersem yapılabilirmi? Ücreti nedir?

  • Hyundai accent era 2010 orjinal anahtar sustalı olarak arabaya uyarlanabilir lakin kargo ile maalesef mümkün değil arabayı 10 dakikalığına istiyoruz ücreti şuan için 200 liradır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir