Menü Kapat

Hyundai Accent Era Anahtar Çalınması

Yine bir müşterimizin yaşadığı talihsiz olayı sizlere anlatmak için bilgisayar başına geçtim. Market alışverişinden evine dönen Kenan bey poşetleri eve taşıdığı sırada aracın anahtarını bagaj kilidinin üzerinde unutur. Bu sırada yoldan geçen art niyetli bir vataşdan, mahalledeki çocukların “Abi anahtarı alma, Kenan amcanın arabası” demesine aldırmadan Hyundai Anahtarı kaptığı gibi yoluna devam edip kayıplara karışmış.

Çocukların durumu bildirmesi üzerine, Kenan bey soluğu aracın başında alır lakin art niyetli şahıs çoktan uzaklaşmıştır. Neyse ki aracın yedek anahtarı olduğu varmış çalınma riskini önlemek adına aracı otoparka çekip görevli kişiye durumu izah ettikten sonra, “benden başka kimseye aracımı vermeyin” diye tembih edip evine döner. Hemen telefonu eline alıp kapsamlı bir araştırma sonucunda bize ulaşıp durumu izah etti. En kısa sürede kendisini araba ile birlikte dükkanımıza davet ettik, ertesi gün sabahın erken saatlerinde geldi, kahvaltımızı yaptıktan sonra hemen çalışmaya başladık. Arabanın ön iki kapı, bagaj, kontak ve airbag kilidini kırmadan, koparmadan söktük Hyundai Accent Era orjinal kilit seti ile değiştirdik, biz işlemi yaparken araca zerre kadar zarar vermedik.

İşin mekanik boyutunu bitirdik yani anahtarı çalan kişi kapı kilidini çevirerek açamaz kontağı döndüremez. Son olarak bilgisayarı araca bağlayıp uzaktan kumanda ve immobilizer kodunu değiştirdikten sonra, yeni Hyundai Accent Era Sustalı Anahtar kodlayıp işlemi bitirdik. Bir saat gibi kısa bir sürede müşterimizin rahat bir nefes almasını sağladık, aracın çalınan orjinal anahtarı, artık başka bir arabanın diyebilirim, hiç bir şekilde çalıştırmaz.

Hyundai Accent Era Anahtar kilit ve kontak seti değişimi

Kenan Bey’in çalıntı anahtarı ile alakalı anlatacaklarım bu kadar, sizlerde bu ve benzeri durumlarda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Şimdi Hyundai Accent Are Anahtar Fiyatı ile immobilizer problemi, Kontak sorunu, Kumanda kasası gibi sizlerden gelen soru ve şikayetleri göz önüne alarak açıklamalara devam edeceğim.

Hyundai Accent Era Anahtar Kayboldu

Can sıkıcı bir olay ile karşılaşmadıysanız dert etmeyin arabanızı kullanabildiğiniz için müsait bir zamanda Hyundai Accent Yedek Anahtar Kopyalama hizmetimizden faydalanın kötü tarafından bakalım senelerce yedeksiz kullandınız mevcut olanda avunuzdan akıp gitti o zaman arabaya bizim gelmemiz gerekecek demektir. Önce güvenlik kodunu şase veya motor numarasından Hyundai`nin sisteminden çıkartıp gelmeden ön hazırlık yapıyor geldiğimizde dilerseniz 1 dilerseniz 2 adet immobilizer anahtar kopyalama yapıp teslim ediyoruz kesenizin durumuna göre karar verebilirsiniz.

Hyundai Accent Anahtar Okumuyor

Bu çok kapsamlı bir konu bunun için zaman ayırıp başlı başına sebeplerini ve çözüm yollarını anlatacağım ama kısaca üstünden geçeyim. Göstergeye dikkatli bir şekilde bakın çevirip ekrana ışıklar geldiğinde araba şeklindeki logo yanıyor mu eğer yanıyorsa okuyor demektir yani immobilizer arızası yaşamıyorsunuz ancak hiç yanmıyorsa veya yanıp yanıp sönüyor ise Hyundai Accent Anahtar okumuyor net olarak söyleyebilirm. En basit çözüm yolu kontak anteninin değiştirilmesidir değişim yapıldığı halde devam ediyorsa motor beyni ve sigorta kutusu ile devam edip tek tek değiştirip denenmeli aksi halde araç arıza tespit cihazıyla taratılmalıdır.

Hyundai Accent Uzaktan Kumandalı Anahtar

Hyundai accnet biraz karışık bir model bu karışıklığı sizlere açıklamak yine bizim görevimiz. Mesela bazı Hyundai Accent Era arabaların yandan basmalı tek butonlu uzaktan kumandası bulunmaktadır orjinal olup hiç bir zaman bozulmayan bir üründür ancak biraz boş paketli araçları ele aldığımızda görüyoruz ki sap gibi kumandasız bir Hyundai Oto Anahtar yakışıyor mu bence hiç yakışmıyor bir çok insan inanmıyor ama durum budur. Yüzlerce desem yalan olmaz yaklaşık 10 senedir Hyundai Accent ve Hyundai Getz merkezi kilit sistemi takıyor arabaları modernleştiriyoruz.

1 Comments

  1. Ender

    Selam 2011 accent era var marş var ateşleme yok bilgisayara bağlattım hata kodu 1690 immobilizer smart hatası. Fakat anahtarcılar kod yazamıyorlar sıkıntım hala çözülmedi smart tamiri yapacaz deyip götürdüler durum nedir sizce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir