Menü Kapat

Volkswagen Beetle Yedek Anahtar

vw beetle yedek anahtar fiyatı

Volkswagen Beetle yedek anahtar ihtiyaçlarınızda immobilizer anahtar profesyonellerine başvurmalısınız. Yedek anahtar kopyalama işlemleri lisanslı cihazlarla yapılmalıdır. Yeni bir anahtar yaparken bazı kritik adımlar gerekir. Bu araçlar modellerinde yedek anahtar ancak aracın içinde yapılabilir. Çünkü yedek anahtarın aracın hafızasına kaydedilmesi ve kodlanması gerekir. Volkswagen Beetle araçlarınızdaki anahtar sorunları için önemli bilgiler vereceğim. Öncelikle bir örnekle yedek anahtar yapımını anlatacağım. Sonra Beetle anahtar sistemi hakkında işinize yarayacak bilgiler paylaşacağım. Hadi başlayalım!

Volkswagen Beetle Yedek Anahtar Özellikleri

Volkswagen Beetle yedek anahtar, orijinal anahtarın bütün özelliklerini taşıyor. Orijinal Volkswagen anahtar yazılımı ile sunulan yedek anahtar, üzerinde kimlik numarası barındırır. Anahtar içindeki elektronik kartta ya da çipte “48 Cripto Megamos” yazılımı vardır. Bu yazılım, güvenli bir immobilizer anahtar yazımlıdır. Uzaktan kumandalı yedek anahtar, Beetle aracın kapılarını ve camlarını açıp kapatmaya yarayan butonlarla birlikte bagajı açmaya yarayan bagaj butonu da barındırır. Beetle yedek anahtar lisanslı kodlama cihazı ile yapılabilir. Araç olmadan kopyalama yapılamaz. Yedek anahtar kopyalama 15 ila 20 dakika sürer. Sadece ruhsat sahiplerine ya da kurumsal araçlar için vekaleti bulunan kişilere yedek anahtar yapıyoruz. Volkswagen Beetle yedek anahtar kabı Golf 7 anahtarla aynıdır.

vw beetle yedek anahtar kopyalama
Volkswagen beetle yedek anahtar kopyalama görseli

Volkswagen Beetle Yedek Anahtar Kopyalama

Volkswagen Beetle yedek anahtar kopyalama hizmetlerimizi garantili ve güvenli bir şekilde yapıyoruz. Aracınızla bize gelirseniz ya da bizi konumunuza çağırırsanız ihtiyacınız olan anahtarı kısa sürede teslim edebiliriz. Volkswagen Beetle sahibi, Nurten adında bir ablamız internetten bize ulaştı. Mevcut yedek anahtarına ek olarak kızı için ekstra bir anahtar yaptırmak istediğini söyledi. Beykoz’daki iş yerine gelmemizi istedi. Ertesi gün için randevulaştık ve belirttiği saatte Nurten ablamızın işyerindeydim.

Orijinal özelliklerde, immobilizer çipli, uzaktan kumandalı, Golf 7 segmentinde bir yedek anahtar götürdüm. Anahtar her şeyiyle hazırdı; ancak anahtarın kimlik numarasını hafızaya kaydetmemiz gerekiyordu. Nurten ablamıza nasıl bir işlem yaptığımı tek tek göstererek anlattım.

Volkswagen Beetle Yedek Anahtar Kodlama

Volkswagen Beetle yedek anahtar kodlama işlemlerini şöyle yaptım;

Öncelikle lisanslı anahtar kodlama cihazımızı ve bilgisayarı ilgili soketle araca bağlayarak, aracın hafızasına ulaştım. Daha sonra anahtar sistemine ulaştım. Bu sistemde 3 anahtar görünüyordu. Nurten ablamız aracı alırken orijinal anahtar ile birlikte 1 yedek anahtar teslim edilmiş. Yani ikinci yedek anahtar kayıp veya teslim edilmemiş. Nurten ablamız fabrikasyon olarak araçla birlikte 3 anahtar verildiğini bilmiyordu. Verilmeyen ikinci yedek anahtarın ne olduğu belli değil; ama her halükârda riskli bir durum söz konusu. Bunu ablamıza ayrıntılı olarak anlattım ve ikinci yedek anahtarı sistemden silmemiz gerektiğini söyledim. Zaten yaptığım yedek anahtarı, verilmeyen ikinci yedek anahtarın yerine kodlama yaptım.

Volkswagen Beetle anahtar sistemi 3 anahtarlı olduğu için sistemi güncellediğimizde göstergede 3 anahtar göründü. Daha sonra sırayla orijinal anahtar, orijinal yedek anahtar ve yeni yedek anahtar kodlama cihazına ve kontağa takılıyor. Bu sırada anahtarların kimlik numaralarını sistem tanımış oluyor. Son işlemde immobilizer anahtar sistemini güncellediğimde aracın hafızasında 3 anahtar göründü. Daha sonra uzaktan kumandayı kodluyoruz. Üçüncü anahtar benim yaptığım yeni yedek anahtar oldu. Artık Nurten ablamız yeni aldığı Beetle’ını güvenli şekilde kullanabilecek.

Beetle yedek anahtar kayboldu ise, yedek anahtar çalındı ise ya da verilmedi ise bize müracaat edin, 20 dakikada yeni anahtar teslim edelim. Lisanslı anahtar kopyalama cihazı ile yaptığımız yeni orijinal yedek anahtar sahibi olun!

Volkswagen Beetle Yedek Anahtar Kaskoda Sorun Olur Mu?

Yukarıda anlattığım yedek anahtar kopyalama işlemi, tamamen yasaldır ve güvenlidir. Çünkü kayıp ya da verilmeyen yedek anahtar yerine tamamen orijinal özelliklerde yedek anahtar kodladık. Bu sebeple poliste, kaskoda ya da resmi işlemlerde hiçbir sorun yaşamazsınız! Yeni yedek anahtarı da aracın hafızasına kaydettik yani aracınız çalınsa bile kasko yaptığımız yeden anahtarı kabul etmiyorum deme lüksü yok!

Kasko aracılığı ile yeni bir yedek anahtar yaptırmak isterseniz sizi şunlar bekliyor; öncelikle polise gidip tutanak tutturacaksınız. Daha sonra kaskoda hasar kaydı açtıracaksınız. Ardından yetkili servise giderek 20 gün bekleyerek ve yüklü miktarda para ödeyerek yedek anahtar yaptıracaksınız. Bu şekilde zaman ve para kaybının yanında aracınızın hasar kaydı açılmış olacak. Yani yeni bir kasko yaptırdığınızda hasarsızlık indirimi hakkını kaybedeceksiniz. Bir yedek anahtar yapımı için nelere katlandığınızı anlayabiliyor musunuz?

Ancak Nurten ablamız tüm bu prosedürlerle uğraşmak zorunda kalmadı. Yetkili serviste en az 20 gün anahtar bekleyecekti, bizde 20 dakikada anahtarına sahip oldu. Yetkili servise vereceği paranın üçte biri fiyatına, iş yerinde anahtar yaptırdı. Ayrıca, aracına hasar kaydı açılmadı, polise gitmek zorunda kalmadı. Tüm işlemleri garantili olarak yaptık. Yedek anahtar bütün fonksiyonları ile çalışır vaziyette teslim ettik.

Volkswagen Beetle Yedek Anahtar Fiyatı

Volkswagen Beetle yedek anahtar fiyatı için yetkili servisten fiyat alırsanız “bu kadar olmaz” diyebilirsiniz. Çünkü yetkili servise en az 900 TL ödemeniz gerekir. Bazı servisler 1200 TL talep ediyor. Tek bir anahtar için bu kadar veriyorsunuz, ayrıca en az 20 gün anahtarın gelmesini bekliyorsunuz. Peki, Nurten ablamıza yaptığımız Beetle yedek anahtar ne kadar dersiniz? Sadece 240 TL. Hem prosedürlerden hem beklemekten hem de çok para ödemekten iyi değil mi?

Volkswagen Beetle Kontak Tamiri

Volkswagen Beetle manuel kontak arızası kronik bir sorundur. Bu arızanın ilk belirtileri tutukluk yapma şeklinde başlar. Ardından üç ila beş gün sonra kontak kilitlenir. Bu durumda yolda kalma riski vardır. Bu arıza olduğunda kontak termiğinin veya kontak gövdesinin değiştirilmesi gerekir. Beetle manuel kontak arızası için bize müracaat edebilirsiniz. Kontak arızalarına müdahale edebiliriz.

Ayrıca, Volkswagen Beetle yedek anahtar kabı değişimi, Volkswagen Beetle yedek anahtar pili değişimi de yapıyoruz. Beetle araçlarda kullanılan orijinal Golf 7 anahtar kabı stokumuz vardır.

Beetle anahtar sorunları için hemen arayın. İşte iş yerimize gelin ister konumunuza gelelim. 20 dakika içinde garantili yedek anahtar teslim edelim. Kazasız, arızasız günler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir