Menü Kapat

Volkswagen Beetle Anahtar

volkswagen beetle orjinal anahtar

Volkswagen Beetle araçlar oldukça şirin ve kaliteli araçlardır. Yeni nesil Vosvos olan Beetle araçları genellikle kadınlar tercih eder. Volkswagen Beetle anahtar sistemi oldukça güvenli ve fonksiyoneldir. Beetle araçlarınızda herhangi bir anahtar sorunu ile karşılaşırsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bir arkadaşımız internetten bize ulaşarak Volkswagen Beetle anahtar yaptırmak istediğiniz söyledi. Aracın başında 15 dakika içinde yeni bir anahtar yaptık. Yaptığımız işlemleri ayrıntısı ile tek tek anlatacağım.

Volkswagen Beetle sahibi bir müşterimiz yedek anahtarını kaybetmiş. Aracın bir orijinal iki tane de yedek anahtarı varmış ama iki yedek anahtar da kaybolmuş. Kaskoya müracaat etmiş, birçok prosedürden bahsetmişler. Öncelikle polis merkezinde tutanak tutturarak, aracı için hasar kaydı oluşturmasını istemişler. Bu kadar prosedürle uğraşması gerekmediğini internette araştırma yaparken öğrenmiş ve bize ulaştı. Aracı ile iş yerimize geldi. Müşterimize bütün işlemleri tek tek anlattım. Bilgisayar ekranında göstererek anahtar kopyalama yaptık. Peki, Volkswagen Beetle anahtar yapımı için hangi işlemler uygulanıyor. İşte cevapları…

volkswagen beetle oto anahtar
Volkswagen Beetle kontak anahtar görseli

Volkswagen Beetle Anahtar Yapımı

Volkswagen Beetle anahtar yapımı araç sahipleri için çok karmaşık, bizim için ise adeta çocuk oyuncağı. Bu tür anahtar taleplerinizde immobilizer anahtar uzmanlarına ihtiyacınız olacak. Çünkü ne zaman, nerede, hangi işlemin yapılacağını ancak anahtar profesyonelleri bilebilir. Beetle anahtar cihaz ile yapılabilir. Araç olmadan yeni bir anahtar kopyalanamaz. Volkswagen Beetle anahtar yapımı için kodlama cihazı ve bilgisayar aracılığı ile yaptığımız işlemleri tek tek anlatayım:

Bilgisayarımızı araca bağlayarak, anahtar sistemine ulaştım. Orijinal anahtarı bilgisayara bağlayarak, anahtar kimlik numarasını gördük. Orijinal anahtar ile kontağı açtım ve daha sonra bilgisayar ekranda orijinal anahtarın kodu çıktı. Ayrıca, bu ekranda kaybolan anahtarın kodunu da ekranda görebiliyoruz. Daha sonra yaptığımız Golf 7 tarzında görsel olarak daha güzel ve kaliteli anahtara ön kod attım.

Yeni anahtar yaparken sisteme 2 anahtar kodluyoruz. Aracın gösterge ekranında 2 anahtar görünecek. Önce orijinal anahtarı sonra yeni yaptığımız anahtarı sırayla kontağa takıyoruz. Bu şekilde iki anahtarı da araç tanımış oluyor. Daha sonra yeni anahtarla kontağı kapatıp tekrar açıyoruz. Ardından aracın immobilizer anahtar sistemini güncelliyoruz. Aracın hafızasında 3 anahtar görünüyordu; güncelleme sonrası 2 anahtar görünmeye başladı. Araç 1 orijinal 2 de yedek anahtar ile üretilmiş. Ama 2 yedek anahtar kaybolmuş. Bizim yaptığımız işlemde 1 orijinal anahtar ve 1 adet de yeni yedek anahtar aracın hafızasına kodlamış olduk. Daha sonra aracın uzaktan kumandasını da kodluyoruz. Camların açılıp kapanması da dahil olmak üzere yeni anahtarı tüm özellikleri ile çalışır vaziyette teslim ettim.

Volkswagen Beetle Anahtar Kopyalama

Volkswagen Beetle anahtar kopyalama işlemi aslında karmaşık bir süreçtir. Bu araçlarda 48 Cripto Megamos çip sistemi bulunuyor. Yani oldukça güvenli bir anahtar sistemi yer alıyor. Bu sebeple sadece işin uzmanı tarafından anahtar kopyalama yapılabilir. Bu araçlarda anahtar kopyalama araç üzerinde yapılabilir. Yani araç olmadan yeni anahtar yapılamaz. Aracın yazılımda her anahtar için kimlik numarası vardır. Bu kimlik numaraları aracın hafızasına cihaz ile yüklenebilir. Sizin yetkili servisten aldığınız uzaktan kumanda ile bizden aldığınız uzaktan kumanda arasında fark bulunmuyor.

Volkswagen beetle Anahtar

Volkswagen Beetle Anahtar ve Kasko

Volkswagen Beetle anahtar yapımı sonrası kaskoda veya aracı alıp satarken hiçbir sorun yaşamazsınız. Çünkü yeni yaptığımız anahtarı aracın hafızasına kaydediyoruz. Yani araç çalınırsa kasko bu anahtarı kabul etmiyorum diyemez. Kaybolan, çalınan ya da başkası tarafından teslim edilmeyen anahtarı hafızadan sildik, yedek anahtar uygulaması yani kayıp olan anahtarın hafızadan silinerek yeni anahtarın hafızaya kaydedilmesi işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.

Araç çalınırsa, mahkemelik bir durum olursa araca makine bağlandığında aracın hafızasına kayıtlı anahtarlar rahatlıkla görülebilir. Bu sebeple kaskoda, poliste ya da kanuni olarak herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ancak şunu belirtelim; Volkswagen Beetle anahtar kopyalama işlemlerini ruhsat sahiplerine ya da kurum araçları için vekaleti bulunan kişilere yapıyoruz.

Volkswagen Beetle Kontak Arızası

Volkswagen Beetle Kontak arızası kronik sorunlardan biridir. Bu araçlarda manuel kontak arızası ortaya çıkabiliyor. Bu sorun ilk olarak takılma ile başlar. Yaklaşık üç beş gün kontak tamamen kilitlenir. Bu durumda kontak termiği veya kontak gövdesinin değişmesi gerekiyor. Beetle kontak arızası yaşarsanız gecikmeden bize ulaşın, yolda kalmadan kontak arızasına müdahale edelim!

Volkswagen Beetle Anahtar Fiyatı

Volkswagen Beetle anahtar fiyatı, yetkili servise göre çok uygundur. Yetkili servise yeni bir anahtar için başvurduğunuzda en az 20 gün beklemeniz gerekir. Ayrıca, tek bir anahtar için 900 TL ila 1200 TL arasında ücret ödemeniz gerekir. Bizde Volkswagen Beetle orijinal anahtar fiyatı sadece 240 liradır. Yani kalite anahtarı kısa zaman içinde ucuza sunuyoruz. Yetkili serviste 20 gün beklersiniz, biz 20 dakika içinde yeni anahtar teslim ediyoruz.

Volkswagen Beetle Anahtar Kabı

Volkswagen Beetle için Golf 7 anahtar kabı kullanılabiliyor. İsterseniz orijinal Beetle anahtar kabı da temin edebiliriz. Anahtar kabı butonlarında deforme, kırılma, ezilme vs oluşursa hemen bizi arayın, kısa süre içinde anahtar kabı temin edelim. Anahtar kabı değişimi sonrası herhangi bir kodlama gerekmez. Çünkü anahtarın içindeki immobilize çipi yeni anahtar kabı içine takıyoruz.

Volkswagen Beetle Anahtar Pili

Volkswagen Beetle anahtar pili biterse aracı çalıştırabilirsiniz, kapılarını açıp kapatabilirsiniz. Beetle anahtar pili “CR 2032” tip pildir. Piyasada 10 ila 20 TL’ye bulabilirsiniz. Dilerseniz anahtar pili değişimi de yapabiliriz.

Sonuç olarak yaptığımız Volkswagen Beetle anahtar ile müşterimiz polis merkezine giderek tutanak almak zorunda kalmadı. Sigorta şirketi ile muhatap olarak aracı için hasar dosyası açtırmak zorunda kalmadı. Yetkili serviste 20 gün bekleyip, yüklü miktarda para ödemek zorunda kalmadı. Kaskosu bozulmadı, hasarsızlık indirimini kaybetmedi.

Özetle; Volkswagen modellerinin tamamında olduğu gibi Beetle anahtar da bizim işimiz! Çay içmeye bekleriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir