Menü Kapat

Audi A1 Anahtar

Audi A1 orjinal anahtar fiyatı

Audi A1 anahtar sistemi hakkında bilgi vermek istiyorum. Audi A1 anahtar kopyalama nasıl yapılır? Audi A1 anahtar sorunları nelerdir? Audi A1 aracınız varsa bu bilgilere ihtiyacınız olacak. Audi A1 anahtar problemleri için bize başvurabilirsiniz. Yaptığımız anahtarla orijinalinden farksızdır. Çalınan veya başka tarafından ele geçirilmiş anahtar için polise gidip tutanak tutturmanız, kaskoda hasar kaydı almanıza sebebiyet vermektedir. Yetkili serviste günlerce beklemek zorunda kalmasınız. Ayrıca, yüklü miktarda para ödemezsiniz. Yaptığımız işlemler tamamen yasaldır. Peki, Audi A1 anahtar hizmetlerimiz nelerdir?

Audi A1 Anahtar Kopyalama

Audi A1 anahtar kopyalana için immobilizer anahtar uzmanlarına müracaat etmelisiniz. Çünkü bu araçların anahtar sistemleri için bazı kritik bilgiler gerekir. A1 anahtar yapımı lisanslı kodlama cihazı ve bilgisayar yardımı ile yapılabilir. Anahtar kopyalama için bilgisayar araca bağlıyoruz. Daha sonra yeni anahtarı aracın hafızasına kaydediyoruz. Aracın yedek anahtarı yoksa eski anahtarın kodunu sistemden siliyoruz ve daha sonra yeni anahtarı sisteme kodluyoruz. Son olarak uzaktan kumanda anahtar sistemine kodlanıyor. Yeni yaptığımız anahtar camların açılıp kapanması da dahil olmak üzere bütün özellikleri ile kullanılabiliyor. Audi A1 anahtar kopyalama araç olmadan yapılamaz. Yeni anahtar kimlik numarasının sisteme kaydedilmesi gerekir.

Audi A1 Oto Anahtar Kopyalama

Audi A1 Kontak Arızası

Audi ile birlikte Seat, Skoda ve Volkswagen araç modellerinde kronik kontak arızası vardır. Bu kontak arızası kendini hissettirir. Kontak açılırken zorlanır ya da kapatırken tutukluk yapabilir. İleri düzeydeki arızalarda kontak tamamen kilitlenir. Kontak kilitlenmeden arızanın belirtileri ortaya çıkında kontak değiştirilmelidir. Bu gibi bir arıza durumunda kontak değişimi yapıyoruz. Piyasada Audi A1 Anahtar kontak arızası tamir masrafı ortalama 350 ila 400 lirada. Biz bu fiyata tamir değil değişim yapıyoruz.

Audi a1 yedek anahtar kopyalama
Audi a1 anahtar kopyalama

Sektörde bazı meslektaşlarımız ya da sanayi esnafı bu tür arıza durumunda kontağı sökerek tamir ediyor. Bunu kesinlikle önermiyoruz. Kontak tamir edildiğinde direksiyon kilit sistemi çalışmıyor. Yani aracın direksiyonu boşta kalıyor. Bu da güvenlik riski doğuruyor. Güvenlik ilkemiz gereği tamir yerine değişim tavsiye ediyoruz. Audi A1 orijinal kontak stokumuz bulunmaktadır.

Audi A1 Anahtar Dış Kabı

Audi A1 anahtar dış kabı, oldukça kaliteli bir yapıya sahiptir. Anahtarın susta yay mekanizması kolay kolay bozulmaz. Anahtar kabından diğerlerinde olduğu gibi bazı kronik sorunlar vardır. Örneğin; açma, kilitleme ve bagaj tuşlarında soyulması veya deformeler görülebilir. Bunun gibi sorunlarda Audi A1 sustalı anahtar kabı değişimi gerekir. Audi A1 sustalı anahtar dış kabı değişikliği sonrası anahtar sıfırlanır. Orijinal anahtar ile aynı özellikler aktif olur. Anahtar kabının değişikliğini kimse anlayamaz. Yetkili servise götürseniz orijinal anahtar zanneder. Stoklarımızda bulunan Audi A1 anahtar kabı orijinali ile aynı özelliklerde ve aynı kalitededir.

Audi A1 Anahtar Pili

Audi A1 anahtar pili biterse aracın kapılarını açabilirsiniz ve motoru çalıştırabilirsiniz. Anahtarda “48 Cripto Megamos” çip bulunur. Bu sebeple manyetik sistem ile motor kilidi açılabilir. Yani pil gücüne gerek olmadan anahtar mekanik olarak kullanılabilir. Audi A1 anahtar pili standart CR 2032 tip Panasonic marka pildir. Varta ya da Duracell marka piller de kullanılabilir. Audi 1 anahtar pili değişimi kolaydır. Herhangi bir alete gerek olmadan değiştirilebilir. Pilin ortalama ömrü 5 yıldır. Audi A1 anahtar pili fiyatı 10 TL’dir.

Audi A1 Anahtar ve Kasko

Audi A1 anahtar kopyalama sonrası kaskoda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Herhangi bir sorunda yeni yedek anahtarı kaskoya ibraz edebilirsiniz. Yaptığımız işlem tamamen yasaldır. Kasko hasar kaydına gerek kalmadan, polise gitmeden yeni anahtar, orijinal anahtar gibi kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir