Menü Kapat

toyota yaris anahtar

toyota yaris orjinal anahtar

Geçtiğimiz günlerde istanbul tuzla’da bir fabrikada çıkan yangında, çantasını ofiste bırakıp can havli ile kendisini dışarı atan Fisun hanımın, 2012 model toyota yaris aracının anahtarı da çantası ile birlikte yanıp kül oldu. Olayın ardından sakinleşen Fisun hanım yaptığı araştırmalar sonucunda bize ulaşıp durumu izah etti, yedek anahtarsız kullandığı toyata yaris kapalı otoparkta kilitli bir şekilde kaldı.
Sıfırdan anahtar programlamak için son derece zor bir araç olduğundan, aracı kurtarıcı ile dükkanımıza almak istesekte, kapalı garajda mansur kaldığından kurtarıcıda müdahale edemedi. İstinye oto anahtarı olarak 2012 model toyata yaris aracına bulunduğu konumda müdahale etmemiz şart oldu. Planlamamızı yaptıktan sonra, sabah saat 09:15 sularında aracın başındaydım yapılan işliği, video ve gorsellerle sizlere anlatmaya çalışacağım.

Toyota Yaris Kapılar Kilitli Kaldı

toyota yaris sustalı anahtar
toyota yaris için sustalı anahtarlık

Öncelikle aracın kapılarını açmamız gerekiyordu, tabi ki bu bizim için işin basit kısmı olup uğraştırmayacak aşamaların başında gelen başlanğıç noktamızdı, en küçük bir hasar vermeden maymuncuk aparatımızla kısa sürede arabanın sol kapısını açtık, sonrasında Fisun hanımdan özel eşyalarını almasını ve bizi bu japon harikası araba ile başbaşa bırakmasını rica ettik. Zaten kendisi ” ben işe gidiyorum ev ile iş yerim çok yakın aradığınız zaman gelirim arabam size emanet kolay gelsin ” diyerek gitti.

Toyota Yaris Kontak Anahtarı

Tüm anahtarlar kayıp olduğundan önce kontağın mekanik anahtar ucunu elde etmek için kapi kilini söküp, şifrelerini okuyarak anahtarı hazırladık, kapı kilidini topyalıp yerine taktık, evet artık Toyota Yaris kapı kilidinden manuel olarak kilitleyip açabiliyorduk, lakin elde ettiğimiz anahtar ile kontağı döndüremedik çünkü kapı kilidinde 8 şifre çıktı kontakta ise 10 şifre vardı. Aracın kontağını sökmek için 3 mm. matkap ile bir delik açmamız gerekiyordu, arabanın orjinalliğine zarar gelmemesi için 1 saat fazla uğraşarak, yıllarında vermiş olduğu tecrübenin desteğini arkamıza alıp, kalan iki şifreyi eğe ile (anahtar törpüsü) güçte olsa ayarladık. Sonunda bütün şifrelere erişip kontak anahtarı elde edebildik. Zorlu bir aşamayı aştık, lakin daha da zor bir işimiz kaldı, immobilizer anahtar kodlaması yapmadığımız için aracın çalışması mümkün değildi.

Toyota Yaris Kayıp Anahtar Kodlama

Japonlar öyle bir plan yapmiş ki, profesyonel bir hızsızlık çetesinin bile bu aracı çalıştırarak çalması imkansız, aşağıdaki video’yu izlediğinizde hak vereceksiniz.
Komple kayıp olduğundan toyota yaris anahtar çipini kopyalamak için immobilizer bilgilenin barındağı kutuya erişip, içerisindeki 8 bacaklı entegreyi lisansli cihazlar ile okuyup çip’e yazmamız gerekiyor. Bahsettiğim toyota yaris yedek anahtar bilgilerinin barındağı kutu ise video’da da açıkça göründüğü gibi olabilecek en zor yerde, zor derken otomobilin kozmik yapısına vereceğimiz küçücük bir hasar, bizim ustalığımıza ve ticari ahlakımıza zor gelir demek istedim, hatalar olabilir elbette, lakin işin hakkını vermek gerekir. Plastik sekman aparatları ile tek bir geçme ve tırnağını koparıp kırmadan dikkatlice aracın gösterge panelini ve üst torpido döşemesini, ardından kalerüfer peteğini dışarıya aldık ve sonunda immobilizer anahtar beynine ulaşabilidik, böylece işin çoğunu bitirmiş olduk. Immobilizer bilgilerini okuyup 4D 60 cripto çipe yazdıktan sonra nihayet aracın marşına basabildik, aracımız tek marşla çalıştı. Buraya kadar yapılan işlem kusursuzdu, aynı hassasiyet ile söktümüz parçaları yerli yerine takıp son aşamaya geçtik.

Toyota Yaris orjinal kumandalı anahtar

Müşterimiz hanım Fisun hanıma bir kumandalı ve bir kumandasız yedek olmak üzere iki adet toyota yaris 2012 orjinal anahtar edecektik, bir günümüz bitti ama tertemiz bir işcilik yaptık, Fisun hanım telefon açmamız sonucunda arabasının başına geldi Mustafa usta ” benim toyota yaris anahtarımın tuşları koptu zaten kumanda üzerinden arabamı kilitleyip açamıyordum gerçekten harika olmuş çok memnun oldum elinize solunuza sağlık ” diyerek hakkımızı helal etmemizi isteyerek memnuniyetlerini paylaşması bizi onure etti keyifle arabanın başından takımlarımı toplayarak ayrıldım.

Toyota yaris yedek anahtar fiyatı

Arabanız çalışır durumda olsun yeterli dükkanımıza geldiğinizde kumandası olmamak şartıyla toyota yaris yedek anahtar fiyatı 90.00 lira içerisine immobilizer çipini koyuyor ve dişlerini keserek teslim ediyoruz zamanı 13 dakikadır.

Toyota yaris anahtar kaybettim

Makalemizin sonuna geldik artık ” Toyota yaris anahtar kaybettim ” diyerek araştırma yapan insanların usta tercihi, zaman kavramı, ürün kalitesi, giriş, gelişme ve sonuç olarak konaya vakıf olduklarından eminim bundan sonraki makalemde Toyota yaris sustalı anahtar yaptırmak istiyorum diyerek telefon açan insanların sorularına yanıt vererek ürünü tanıtacağım.

toyota yaris anahtar

3 Comments

 1. Fehmi ERCAN

  2008 Terra 1.4 D Dizel arabamın kumandalı anahtarını kaybettim, otomatik olmayan yedek anahtarı kullanıyorum, orjinal kumandalı anahtar yaptırabilirmiyim, Kastamonudayım, iş yerinize gelme imkanım yok, yaptırabilirsem ücreti nedir? iyi günler.

  • oto anahtar

   Fehmi bey bende Kastamonu`luyum bu arada memleketime selam ederim. Toyota yaris uzaktan kumandalı anahtar yapılabilir bunun için ürünü bize göndermeniz gerekiyor. Ruhsat sahibiyseniz size yardımcı olurum.

 2. Kemal

  1.4 D 2007 terra aracımın kumandası makinede yıkandı çip çalışmıyor eldeki anahtarı yedeğe alıp kumandalı anahtar taktırmak istiyorum maliyeti nedir ? İstanbul Kağıthane deyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir