Menü Kapat

Subaru XV Anahtar

SUBARU XV ANAHTAR

Subaru XV araçlarda son derece güvenli bir anahtar sistemi bulunuyor. Bu sebeple Subaru XV anahtar yapımı profesyonel kişiler tarafından yapılabilir. Sürekli çalıştığımız bir firmanın 2015 model Subaru XV aracına yeni bir anahtar yaptık. Özel bir servisten gittik aracı aldık ve iş yerimize getirerek yedeğini çoğalttık. Anahtarı kodladık, programladık. Müşterimize aracı ile birlikte çok kaliteli bir anahtar teslim ettik. Peki, Subaru XV uzaktan kumandalı sustalı yedek anahtar kodlaması nasıl yapılır?

Subaru XV Yedek Anahtar Yapımı

2015 veya 2016 model Subaru XV uzaktan kumandalı yedek anahtar kodlaması için bazı kritik noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Yaptığımız anahtarı bütün fonksiyonları çalışır vaziyette teslim ediyoruz. Yeni orijinal anahtar üzerinde Subaru logosu ile birlikte sustalı metal bölüm, nikelajlı kenarlıklar ve birbirinden bağımsız butonlar bulunuyor. Anahtar kabı üzerindeki nikelajlı kenarlar kararma yapmıyor. Bu sebeple uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Subaru XV Anahtar Kopyalama

Subaru XV araçların immobilizer anahtar sistemi “4D 60 82G” adlı farklı bir yapıya sahip. Son derece güvenli bir sistem barındıran bu sistemde anahtardan anahtara kopyalama mümkün değil. Yani bu anahtarı aracınıza yaptırmak için kesinlikle aracın ve aracı çalıştıran anahtarın olması gerekiyor. Kumanda da manuel kodlanamıyor. Yani hem immobilizer yapısı hem de uzaktan kumandalı anahtar lisanslı cihazla OBD bağlantısından bağlanarak kodlanıyor. Yani sadece anahtarı getirmeniz yeterli olmuyor. Yeni anahtar yapımı için aracı da getirmeniz gerekiyor. İstanbul dışından bu ürüne sahip olmak istiyorsanız maalesef araba olmadan kodlama yapamıyoruz.

Subaru Xv yedek anahtar
Subaru Xv modelinin yedek anahtar görseli

Subaru XV Anahtar Yapımı Sigortada Sorun Olur Mu?

Subaru sahibi birçok müşterimiz bazı sorular soruyor. Subaru XV yedek anahtar kopyalama güvenli mi, kaskoda geçerli mi, garantili mi gibi sorularla karşılaşıyoruz. Yeni yaptığımız anahtar sigortada kesinlikle sorun çıkarmıyor. Araç çalınması gibi kötü bir durumda anahtarın içinde şase numarası yazıyor mu yazmıyor mu buna bakıyorlar. Yaptığımız anahtara şase numarası kodlanıyor. Bu sebeple kaskoda ve sigorta şirketinde geçerli oluyor.

Subaru XV Yedek Anahtar

2015 veya 2016 model Subaru XV sustalı yedek anahtar kodlama işlemi sizi birçok zorlu süreçten kurtarabilir. Aracınızı kesinlikle yedeksiz kullanmayın! Şayet biz bu anahtarı yapmadan önce müşterimizin elindeki anahtar kaybolsaydı çok sorunlu bir süreç yaşayacaktı. Aracın kontağının sökülmesi gerekebiliyor. En iyi ihtimalle kapı kilidinin sökülmesi gerekiyor.

Özellikle Japon arabalarında anahtar olmadan yeni bir anahtar yapmak çok zor oluyor. Japon arabalarında immobilizer anahtar sistemi ya da anahtar kodlarının bulunduğu kutu, genellikle torpidonun altında, kalorifer peteğinin bulunduğu bölgede yer alıyor. Bu sebeple ulaşmak pek kolay olmuyor. Hatta bu ekstra bir güvenlik için de böyle yapılıyor olabilir. Japon bir araçta böyle bir sorun yaşadık ve anahtarlarının hepsi yanan bir aracın torpidosunu tamamen sökmek zorunda kalmıştık. Torpidonun sökülmesi, yeni anahtar yapılması ve tekrar torpidonun takılması işlemleri bir günümüzü almıştı.

Uzaktan kumandalı olmasa dahi aracınızın marka ve modeli ne olursa olsun kesinlikle yedeksiz kullanmayın. Bu çok büyük bir risktir. Aksi durumda hem çok para hem de zaman harcamak zorunda kalabilirsiniz. Sadece kumandası dahi olsa arabayı çalıştıracak bir yedek anahtar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Kumandalı anahtarı kaybettiğinizde kumandasız anahtarla hem yeni bir anahtar yapılabilir hem de aracınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Subaru XV yedek anahtar yapımı

Subaru XV Anahtar Kabı

Subaru XV anahtar kabı herhangi bir şekilde deforme olursa, bozulursa ya da butonları arızalanırsa anahtar kabı değişimi yapıyoruz. Subaru anahtar kabı stoklarımızda bulunuyor. Alpak marka anahtar kabı kullanıyoruz. Çok kaliteli bir malzeme olan anahtar kabı, buton basma yerleri de birbirinden bağımsız olduğu için şişme ve kabarma yapmıyor. Subaru araçlarınızda herhangi bir immobilizer anahtar sorunu yaşarsanız hemen bizi arayın. İster iş yerimize gelin ister bulunduğunuz yere gelelim. Bütün anahtar işlemlerimiz garantilidir. Yetkili servise oranla çok uyun bir fiyatla anahtar kopyalama, anahtar kabı değişimi ya da Subaru XV anahtar kodlama işlemleri yapabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir