Menü Kapat

Seat Altea Yedek Anahtar

Seat Altea Orjinal yedek anahtar

Seat Altea aracınız varsa ve herhangi bir anahtar sorunu yaşarsanız hemen bize ulaşın! Özellikle yedek anahtarınız yoksa hemen arayın, 20 dakikada yedek anahtarı teslim edelim. Seat Altea araçların anahtarları stoklarımızda mevcuttur. Özellikle koronavirüs salgını sebebiyle yetkili servislerden anahtar hizmeti alamayan ya da günlerce anahtar beklemek zorunda kalan müşterilerimiz yedek anahtar işlemleri için bize ulaşıyor. 20 gün yetkili serviste beklemek mi; 20 dakika da yedek anahtar almak mı? Üstelik yetkili servise fahiş fiyatlar ödüyorsunuz. Peki, Seat Altea yedek anahtar nasıl yapılır? Yedek anahtar kaskoda sorun olur mu? Bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını sizin için derledim!

Seat Altea Yedek Anahtar Kopyalama

Herhangi bir araçla yedek anahtar olmadan yol çıkmamanızı tavsiye ederim. Çünkü orijinal anahtarı kaybederseniz sıfırdan anahtar yapmak çok daha meşakkatli ve masraflı olabilir. Ayrıca, çalınma gibi durumlarda yedek anahtarı kaskoya veremezseniz herhangi bir ödeme alamazsınız. Şimdi Seat Altea yedek anahtar kopyalama ile ilgili bazı bilgiler vereceğim;

Seat Altea sahibi bir müşterimiz iş yerimize geldi. Aracı yeni almış ve eski sahibi yedek anahtarı kaybetmiş. Bu durumda trafiğe çıkmak isteyen müşterimiz, mantıklı bir şey yapmış ve hemen yedek anahtar yaptırmaya karar vermiş. Çevresindeki bazı kişiler yedek anahtar için yetkili servise gitmesini söylemiş. Kaskoda hasar kaydı açtırmaktan polis tutanağına, yetkili serviste günlerce beklemekten fahiş ücretler ödemeye kadar birçok prosedürle karşılaşınca internetten kısa bir araştırma yapmış ve bize ulaşmış. Çevresindekilerin yanlış yönlendirmelerine inanmayan müşterimiz Emin Bey’e Seat Altea yedek anahtar kopyalama yaptım. Nasıl mı?

Seat altea yedek anahtar fiyatı
Seat Altea yedek anahtar fiyat detaylarını inceleyebilirsiniz.

Seat Altea Yedek Anahtar Yapımı

Seat Altea yedek anahtar yapımı işlemleri aracın üzerinde yapılabilir. Stoklarımızda Seat Altea yedek anahtar bulunuyor. Yeni anahtarı aracın kontağına takıyoruz. Bilgisayardan verilmeyen yedek anahtarı bularak, kodunu sistemden siliyoruz. Kayıtlı anahtarlardan yedek anahtarın bilgilerine ulaşıyoruz. İlk anahtar her zaman orijinal anahtardır. İkinci anahtar da yedek anahtardır. Kayıp ikinci anahtarın kodunu sistemden kaldırdıktan sonra yeni Seat Altea yedek anahtar sisteme kaydediyoruz. Yani kayıp yedek anahtar yerine yeni orijinal yedek anahtar kodlama yapmış olduk.

Yedek anahtar kodlama cihazında yeni anahtara aracın şase ve kilometre bilgileri tanımlandıktan sonra yeni anahtarı kontağa takıp, kontağı açıyoruz. Bu şekilde sistemde iki anahtarın tanımlı oldu. Aracın hafızasında bilgiler güncellendiğinde yeni yedek anahtar görüldü. Böylece 20 dakika içinde yedek anahtar yapımı tamamlanmış oldu.

Seat Altea Yedek Anahtar ve Kasko

Seat Altea yedek anahtar yaptıktan sonra Emin Bey’in ilk sorusu “Yeni anahtar kaskoda sorun olur mu?” şeklindeydi. Emin Bey’e bu konuda detaylı bilgi verdim. İmmobilizer anahtar ve oto anahtarı uzmanı olarak yıllardır yedek anahtar yapıyorum. Bugüne kadar yaptığım anahtarlarla ilgili kaskoda, sigortada ya da poliste herhangi bir şikayet almadım. Yaptığımız yedek anahtarlar 2 yıl garantilidir, orijinal yedek anahtar ile aynı özelliklerdedir. Kaskoda ya da sigortada herhangi bir sorun olmaz. Yaptığımız anahtar, eski anahtarın yerine kaydediliyor. Bu sebeple eski yedek anahtar ile aynı özelliklerde bir anahtar tanımlamış oluyoruz. Yani lisanlı anahtar kopyalama cihazı ile yeni yedek anahtar aracın hafızasına kaydediliyor. Hem tasarım hem de işlevsellik bakımından orijinal yedek anahtar ile arasında hiçbir fark yoktur. Bu sebeple üstüne basarak söylüyorum; yaptığımız Seat Altea yedek anahtar kaskoda sorun olmaz, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Seat Altea Yedek Anahtar Kabı

Seat Altea araçların orijinal anahtarlarında kronik kontak arızası vardır. Anahtarın uç kısmındaki metal parça kırılabilmektedir. Ayrıca, uzaktan kumandadaki butonlarda kabarma, şişme ve delinme olabilir. Bu gibi durumlarda anahtar kabı değişimi yapabiliriz. Stoklarımızdaki Seat Altea yedek anahtar kabı, bağımsız butonlu ve uzaktan kumandalıdır. Bu sebeple şişme ve kabarma yapmaz. Seat Altea yedek anahtar kabı ücreti 60 TL’dir. Bu ücrete işçilik de dahildir.

Seat Altea Yedek Anahtar Pili

Seat Altea yedek anahtar pili, orijinal anahtar gibi CR 2032 tip pildir. Piyasada 10 TL ila 20 TL’ye bulabilirsiniz. İş yerimizde yedek anahtar pili değişimi de yapıyoruz. Seat Altea anahtar pili biterse metal anahtar ile aracın kapılarını açarak, motoru çalıştırabilirsiniz. Ama pilsiz yedek anahtar kullanırsanız uzaktan kumandanın konforundan mahrum kalırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir