Menü Kapat

Seat Altea Anahtar

Seat Altea Anahtar fiyatı

Seat Altea anahtar sorunlarınız için pratik ve hızlı çözümler sunuyoruz. Seat Altea yedek anahtar, Seat Altea orijinal anahtar yapımı, Seat Altea anahtar kabı değişimi ve Seat Altea anahtar tamiri işlemleri için bizi aramanız yeterli. Konumunuza gelerek araç başında anahtar işlemleri yapabiliriz. Altea yedek anahtarı yoksa ve aracınız çalınırsa sigortada sorun yaşarsınız. Bu sebeple tecrübeli anahtar uzmanlarına yedek anahtar yaptırmanız gerekir. Peki, yaptığımız Seat Altea anahtar işlemleri nelerdir? Seat Altea anahtar kopyalama nasıl yapılır? Bir örnekle detaylı bilgiler vereceğim.

Seat Altea Anahtar Kopyalama

Seat Altea anahtar kopyalama işlemi bizim için son derece basit bir iştir. Yeni bir uzaktan kumandalı anahtar kasasını araca kodladığımızda orijinal anahtar gibi kullanabilirsiniz. Peki, Seat Altea anahtar kodlama nasıl yapılır? Hemen bir örnekle anlatmaya çalışayım;

İstanbul’un Fatih ilçesinden bir memur bana ulaştı. Aracının kontak sisteminde arıza olduğunu; anahtarı kontağa taktığında immobilizer sisteminin arıza uyarısı verdiğini anlattı. Anahtara su teması olmuş ve çipi ıslanmış ve arızalanmış. Bu durumda en kesin çözüm anahtar kopyalama yani yeni anahtar yapımı işlemidir. Bunu memur beye anlattım. Hafta sonu iş yerimize geleceğini söyledi. İş yerimize gelir gelmez işleme başladım. Aracın içinde orijinal anahtar kopyalama yaptım. Yaptığım işlem şu; eski orijinal anahtar kodunu aracın hafızasından sildim ve yeni orijinal anahtar kodunu bunun yerine kaydederek kodladım. Böylece Yani uzaktan kumandalı sustalı yedek anahtar araca tanımlanmış oldu. Tüm fonksiyonları ile kullanılabilir halde anahtarı teslim ettim. Müşterimiz, 20 dakika içinde anahtarı teslim aldı. Anahtar kaybolsa bile baştan yeni bir anahtar yapabiliyoruz. Seat Altea araçların anahtarı Volkwagen Golf 7 tarzı bir anahtardır. Sıfır yedek anahtar fiyatı Volkswagen Golf 7 tarzında 230.00 TL’dir.

Seat Altea Orjinal Anahtar
Seat Altea orjinal anahtar görseli

Seat Altea Anahtar ve Kasko

Yukarıda anlattığım müşterim beni aradığında ilk olarak kaskoyu sordu. Yetkili servis dışında yapılan yedek anahtarların kaskoda sorun olabileceğini söylemişler. Konuyu bilmeyen ve hiç alakası olmayan insanlar, kulaktan dolma bilgilerle insanları yanlış yönlendirebiliyor. Muhtemelen bunu söyleyen kişi daha önce hiç oto anahtarı sorunu ile muhatap olmamıştır. Bu sorunun cevabını hemen vereyim; benim yaptığım anahtarlar garantilidir, yasaldır, kalitelidir, orijinalinden farksızdır. Kaskoda hiçbir sorun yaşamazsınız. Dilerseniz kaskodan da faydalandırabiliriz.

Seat Altea Anahtar İşlemleri

Seat Altea sahibi memur müşterim ilk olarak yetkili servisi aramış. Yetkili servis, aracı çekici ile getirmesini istemiş. Kaskoyu aramış, kasko da polisten tutanak tutturmasını istemiş. Daha sonra hasar kaydı açtırmaları gerektiğini söylemişler. Diyelim ki anahtarı yetkili servis aracılığı ile yani çok sayıda prosedürle yaptırdığını düşünelim; sadece bununla kalsa yine iyi. Peki, bir anahtar için yetkili serviste hangi prosedürlerle uğraşmanız gerekiyor?

  • Aracınızı yetkili servise çekici ile götürüyorsunuz, çekici parası veriyorsunuz ve yeni bir anahtar gelinceye kadar bekliyorsunuz.
  • Anahtar bekleme süresi bazen 15 gün bazen 20 gün bazen de 1 ay sürebiliyor.
  • Yetkili servise çok fahiş fiyatlar ödemek zorunda kalıyorsunuz.
  • Kaskoda hasar kaydı açılıyor ve bir sonraki poliçe döneminde hasarsızlık indiriminden faydalanamıyorsunuz.
  • Günlerce araçsız kalıyorsunuz ve üstelik tüm bu prosedürler için vakit harcıyorsunuz.

Peki, bizim yeni anahtar hizmetlerimiz nelerdir?

  • Anahtar sorunu ortaya çıkınca bizi arıyorsunuz.
  • İsterseniz işyerimize geliyorsunuz, isterseniz adresinize geliyoruz.
  • Aracın başında 20 dakika içinde orijinal anahtar kopyalama yapıyoruz.
  • İsterseniz yedek anahtar, komple anahtar, anahtar kabı değişimi yapıyoruz.
  • Tüm bu işlemler için yetkili servisin üçte biri kadar bir ücret ödüyorsunuz.

Aracınızı çekici ile çektirmek zorunda kalmıyorsunuz, çekici parası vermiyorsunuz, kaskoda hasar kaydı açtırmıyorsunuz, günlerce beklemiyorsunuz, polis tutanağı tutturmuyorsunuz. Her işlem 2 yıl garantili ve yasaldır. Kaskoya yaptığımız anahtarı orijinal anahtar gibi kaskoya ibraz edebilirsiniz. Üstelik yılların verdiği tecrübemizi, deneyimimizi ve güler yüzümüzü de hediye ediyoruz!

Seat Altea Anahtar Kabı

Seat marka araçlarda kronik olarak kontak arızası görülebilmektedir. Bu soruna Seat Altea’da da rastlanabilir. Ayrıca, orijinal anahtarda hatalı üretimden dolayı uç taraftaki metal parça kırılabilir. Öte yandan, Seat Altea orijinal anahtar kabındaki butonlar kabarma ve şişme yapabilmekte ve bir süre sonra delinebilmektedir. Bunun sorun için köklü çözüm anahtar kabı değişikliğidir. Stoklarımızda son derece kaliteli ve dayanıklı Seat Altea anahtar kabı vardır. Bizim yapacağımız anahtarın üç tuşu birbirinden bağımsız olarak çalışır; şişme ve kabarma yapmaz. Bu tür sorunlarda anahtar kabı değişimi yapabiliriz. Seat Altea anahtar kabı ücreti 60 TL’dir.

Seat Altea Anahtar Pili

Seat Altea anahtar pili CR 2032 tip pildir. Bu pilin fiyatı piyasadaki elektronik marketlerde 10 ila 20 TL civarındadır. Kendiniz pil değişimi yapamazsanız işyerimizde anahtar pili değişimi yapabiliriz. Seat Altea anahtar pili biterse sadece uzaktan kumanda iptal olur. Sustalı metal anahtar ile aracın kapılarını açabilirsiniz. Yani pil bittiğinde kapıların uzaktan kumanda ile açılması ve kilitlenmesi konforundan mahrum kalmış olursunuz.

Seat Altea Anahtar Fiyatı

Üst kısımda bahsettim ancak detaylı şekilde belirtmek isterim ki, şuan Seat Altea Anahtar fiyatı 230.00 liraya yapılmaktadır. Ancak piyasanın devamlı değiştiği ve Döviz kurunun değişmesinden kaynaklanan değişiklik söz konusudur. O nedenledir ki güncel Seat Altea yedek anahtar fiyatı için bizlirle iletişime geçmeniz daha doğru bilgiye erişmenizi sağlayacaktır. Seat Altea uzaktan kumandalı anahtar fiyatı 230.00 kumandasız sadece düz Oto Anahtar şeklindeki motoru çalıştıran Seat Anahtar ise 90.00 liradır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir