Menü Kapat

Renault Latitude Kartlı Anahtar

renault latitude kart anahtar görseli

Renault Latitude Kartlı Anahtar Kopyalaması

Otomobile bir metre mesafede yaklaştığınız zaman otomatik kapılar açılacak ve yine 2 metre uzaklaştığınız zaman kapanacaktır. Ülkemizde yaşayan insanların geneli Fransa`dan gelmediği taktirde bu özelliklerin çalışmayacağına inanıyor lakin kesinlikle alakası yok “ Renault Latitude kart Anahtar çoğaltma ve kopyalama ” işleminin süresi tam tamına 8 dakika sürmektedir. 46 Cripto keyless go özellikli genel yapısıyla beraber 1 sene garantili olan ürünün aktif hale getirilebilmesi için arabaya ihtiyaç duyuluyor uzaktan sadece tamir edilebilir.

Renault Latitude Kart Anahtar Tamiri

Çok ince bilgi vereyim sizlere umarım anlatabilirim ve sizlerde anlarsınız dikkatlice okuyun konunun özüne ineceğim. Renault Latitude araçlarda Keyless go özelliği var hepimiz biliyoruz evet işte o özellikten dolayı kart yuvasına takmadan aracı çalıştırıyoruz ya işte arada sırada yuvaya takıp çalıştırmayı deneyin çünkü bunlar genelde arızalanan yapıya sahiptir o pil bittiğinde yolda kalmamak için kartı yuvada mutlaka test edip pilsizde çalıştığını kontrol edin.

Renault latitude Kartlı Anahtar için pil değişim ve fiyat bilgisi

Dünyada 2001 yılından sonra geliştirilen oto anahtar teknolojisi pil bittiği zaman yolda kalma durumunu ortadan kaldırdı o nedenle kumanda arabayı açıp kapatmadığı zaman manuel ( mekanik olarak ) kapıyı açarak Renault Latitude araç kart yuvası aracılığıyla rahatlıkla çalıştırılabilir. Kart pili 10.00 lira 15.00 lira veya en fazla 20.00 liradır değişim konusuna gelince aşağıdaki videoyu izleyip kendiniz yapabilirsiniz.

Renault latitude kart pili değişimi

Renault Latitude Anahtarsız Giriş Keyless Go

Renault Latitude anahtarsız giriş ve Renault Latitude anahtarsız çalıştırma özelliği Keyless Go, oldukça kullanışlı özelliklerle donatılmıştır. Renault Latitude modelinde, Renault Fluence ve Renault Megane 3 modelleri ile aynı Keyless Go sistemi kullanılıyor. Peki, Renault Latitude Keyless Go özellikleri nelerdir? Renault Latitude anahtarsız girişi sistemi nasıl çalışır? Renault Latitude anahtarsız çalıştırma nasıl yapılır? İşte cevapları…

Renault Latitude Keyless Go özellikleri

Renault Latitude Keyless Go, oldukça pratik ve hızlı kapı açma ve çalıştırma özellikleri ile sunuluyor. Renault Latitude anahtar kartı üzerinizdeyken aracın yanına gelip kapı kolunun içine elinizi soktuğunuzda kapılar otomatik olarak açılır. Kapıları kapatmak için de yine anahtar kartı üzerinizdeyken kapı kolunun üzerindeki düğmeye basmanız yeterli olur.

renault latitude kart anahtar kopyalama görseli
Renault Latitude orjinal kartlı anahtar çoğaltma ve kopyalama

Anahtar kartı ile birlikte araca bindiğinizde frene basıp start/stop düğmesine bir kere basarsanız aracın kontağı açılır. Fren basılıyken ikinci kez start/stop düğmesine basarsanız araç göstergelerdeki led ışıklar sönünce çalışır. Tam tersi işlemde de aracın motoru stop edilebilir.

Araçtan anahtar kart ile birlikte indikten sonra birkaç metre uzaklaştığınızda otomobilin kapıları otomatik olarak kapanır. Kapılar kilitlenirken aracın sinyalleri iki kez yanar ve uyarı sesi çıkar.

Kapı kollarındaki sensör sorunu için bir ipucu

Renault Latitude veya Renault’un muadil diğer modellerinde bazen kapı kollarının arkasındaki sensörler sorun çıkarabilir. Elinizi içinde soktuğunuz halde kapı açılmıyorsa sensörler nemlenmiş olabilir. Bunun sebebinin aracı yıkarken basınçlı su kullanımı olduğu düşünülüyor. Tabi bu sorun, bu araçlarda kronik bir sorun da olabilir.

Kapı kolları sensör sorunu için sensör kapağını çıkararak sensörlerin kurutma makinesi ile kurutulması çözüm olabilir. Buna rağmen sorun çözülmüyorsa uzman bir anahtarcıdan destek alınmalıdır!

Renault Latitude uzaktan çalıştırma

Renault Latitude Keyless Go sistemi sayesinde araca uzaktan kumanda ile uzaktan çalıştırma sistemi de eklenebilir. Araçtan anahtarla birlikte uzaklaştıktan sonra kapılar kapanır. Uzaktan kumandadaki çalıştırma düğmesine basında aracın motoru çalışır. Aracın yanına gelince de kapılan anahtarı algılayacak kadar yaklaşınca kapılar otomatik açılır ve hemen araca binerek hareket edebilirsiniz.

1 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir