Menü Kapat

Opel insignia Yedek Anahtar

Opel İnsignia anahtar kopyalama

Opelin bütün araçlarında uzaktan kumandalı veya sadece arabayı çalıştıran anahtar ihtiyaçlarında arabanın gelmesi gerekmektedir. Aksi halde kopyalama yapılamaz. İnsignia araçlara yetkili servisler haricinde müdahale edildiğinde araba garanti kapsamında kalmaz veya parçalarındaki kimlik numaraları değişmez. Full donanımlı paket ve standart paket olmak üzere iki farklı kasa yapısından oluşan insignia,

  1. Keyless go özelilğini sahip anahtarsız giriş çıkış yapısına sahip olan model
  2. Dış yapıları aynı iç yazılımları farklı standart uzaktan kumandalı kontaklı model

Keyless go anahtarsız giriş çıkış özellikli araçların yedekleme işlemi araba üzerinden gerçekleşir sistemin hazırlanması ve arabaya yeni Opel İnsignia Keyless Anahtar programlanmasının bütün aşamalar dahil süresi 15 dakikadır. Arabanızda anahtarsız giriş çıkış özelligi yok ise orjinal olarak ( fabrikasyon) adapte etmeniz mümkün DEĞİLDİR!…

  • 2010 yılından sonra üredilen hiç bir Opel insignia anahtar uzaktan kumandasız olarak kopyalanamaz.
  • Uzaktan kumandalı Opel İnsignia araçların tamamen Cr 2032 pil kullanır fiyatı 10.00 liradır.
  • Opel insignia modelinin sustalı anahtar dış kabı fiyatı 60.00 liradır iç yazıları bulunur malzemesi oldukca kalitelidir.

Opel Insignia Anahtar Kabı Değişimi

orjinal opel insignia anahtar kopyalama
Orjinal opel insignia anahtar yapısı ve kopyalaması

Opel insignia uzaktan kumanda kasası, uzun süre kullanılmaya bağlı olarak deforme olabilir. Bu anahtar kabı, basit işlemlerle kolaylıkla yenisi ile değiştirilebilir. Opel insignia anahtar sustalı anahtar kasası , Opel Astra ve Opel Corsa modellerinde de aynıdır. Şimdi Opel Insignia anahtar kabı değişimini ve tamirini görelim!

Opel Insignia anahtar kabı üzerindeki kapı açma kapatma ve bagaj butonlarında içe çökme yaşanabilmektedir. Ayrıca, bu butonların çevresindeki plastik parçalar dağılabilir. Bunun için uzman bir oto anahtarcıdan Opel insignia anahtar kasası temin edebilirsiniz.

Opel İnsignia anahtar kabı değişimi nasıl yapılır?

Anahtar kabını açmak için metal anahtar yuvasının altında bir çizgi olduğunu göreceksiniz. Buradaki parçayı yukarı doğru çektiğinizde pil muhafaza kapağı açılacaktır. Pili de üzerinden bastırarak geri çektiğinizde pil yuvasından çıkar.

Orijinal kabın içerisinden immobilizer anahtar kartı çıkarıldıktan sonra yedek anahtar kabı içerisine takılır. Bunun için yedek anahtar üzerinde orta kısımda yıldız anahtar vardır, o sökülür. Yedek anahtar kabı ikiye ayrılır. Ayrılan parçalardan birine çipli kart yerine oturtulur. Anahtar kabı üzerinde zaten kart yerine uygun bir şekil vardır.

Burada dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı var. Opel insignia anahtar kabı değişimi sırasında orijinal anahtarın gövdesi ayrılmayabilir. Çünkü iki parçalı gövde birbirine yapıştırılmıştır. Bu sebeple iki parçayı keserek veya kırarak çıkarmanız gerekebilir.

Opel insignia anahtar Dış Kabı metal anahtar değişimi

Opel insignia anahtar kabı değişimi için metal anahtarların değişimi de yapılabilir. Yedek anahtar kabında metal anahtar düzdür. İsterseniz orijinal anahtarla değiştirebilirsiniz veya oto anahtarcıda düz anahtara orijinal anahtarı çektirebilirsiniz. Metal anahtarı oto anahtarcıda orijinalinin kopyasını yaptırırsanız, çipi de içinde olduğu için kart kopyalama gibi bir işlem yapılması gerekmez.

Yedek anahtar kabındaki düz metal anahtarı orijinali ile değiştirmek isterseniz bunun için öncelikle metal anahtarların üzerindeki pimlerin ince bir iğne ile çıkarılması gerekir. Pimi, iğne veya o yuvaya girecek metal bir çubukla üzerine vurarak çıkarabilirsiniz. Bunun için pimin alt tarafı boş olmalı. Aynı işlem orijinal metal anahtarda da yapılmalıdır. Orijinal metal anahtar, yedek anahtardaki metal anahtarın baş tarafına pimlerle takılır. Bunun için orijinal metal anahtarı, yedek metal anahtar yuvasına oturttuktan sonra pimi takarak üzerine çekiçle vurulması gerekir.

Bu anahtar kabı değişim işlemi biraz tecrübe isteyen bir işlemdir. Yani işi bilmeyen biri tarifle anahtar kabı değiştirmeye çalışırken parçaları kırabilir, bozabilir. Ayrıca, immobilizer kartı takarken lehimlerini çatlatabilir. Bu yüzden çok dikkat edilmesi gerekir. Opel insignia anahtar kabı değişim işlemlerini sizin için garantili olarak yapabilir. Değişim işlemlerinde ekstra işçilik ücreti talep etmediğimizi belirtelim. İşin uzmanı olarak yapacağımız anahtar kabı değişimi sizin için hem daha hızlı hem de daha avantajlı olacaktır.

Opel Insignia anahtar kabı yayı nasıl takılır?

Metal anahtarı yedek anahtar kabına yerleştirdikten sonra yay sisteminin kurulması gerekir. Yayın üzerindeki çentik, anahtar kabında metal anahtar başı yuvasındaki çentik yuvasına geçirilmesi gereklidir. Bunun için çipli kart takılan parçaya metal anahtar ve yayla birlikte yay parçası oturtulur. Daha sonra diğer anahtar kabı parçasındaki çentik yuvasına yay çentiği geçirilir. Daha sonra üst anahtar kabı parçası saat yönünün tersi tarafına doğru iki tur çevrilir. İkinci tur bitikten sonra kapak kapatılır ve kurulum tamamlanmış olur. Anahtar kabının bütün dişlerinin yerine geçmesi için üzerine bastırılır.

Daha sonra arka taraftaki yıldız vida yerine takılır. Yedek anahtar kabında bir de Opel logosu çıkar, Bu logonun dişleri yerine oturtulur. Daha sonra da pil yuvasına takılır ve son olarak pil kapağı yerine oturtulur. Böylece Opel insignia anahtar kabı değişimi işlemi tamamlanmış olur.

Opel insignia anahtar kabı değişimi: Opel insignia anahtar kabı değişimi ve Opel insignia anahtar kabı tamiri işlemlerini sizin için yapabiliriz. Kısa süre içinde anahtar kabını değiştirerek, kullanıma hazır hale getiriyoruz. Opel insignia anahtar kabı değişimi ve Opel insignia anahtar kabı tamiri işlemlerini sizin için yapabiliriz. Kısa süre içinde anahtar kabını değiştirerek, kullanıma hazır hale getiriyoruz. Opel model bütün araçların anahtar kabı değişimi ve anahtar kasası yenileme işlemlerinde yetkili servise gitmenize gerek kalmadan uygun fiyatlarla değişim sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir