Menü Kapat

Renault Captur Kartlı Anahtar

Renault Captur kart kopyalama yapıldı

Renault Captur Kartlı Anahtar Kopyalama

Orjinal sisteminin Renault Clio 4 sistemiyle hiç bir farkı yok hatta aracın genel yapısınıda kontrol ettiğinizde sadece metal parçalarında küçük değişiklikler mevcut. Biz Renalut Captur Kart Anahtar Kopyalama işlemini Renault Clio 4 menüsünden yapıyoruz çünkü elektronik yapısı, kodları, kart okuyucu yuvası ve motor beyin takımları aynıdır. Arabaya yaklaşınca açılıp uzaklaşınca kilitleme özelliği yedeklenen kart üzerinde aktif şekilde çalışacak orjinalinden ayırt edilemeyecektir. Renault Captur Kart Anahtar pili bittiğinde aracı sol kapıdaki mekanik kilitten açıp yuvaya takarak devam edebilirsiniz.

Renault Captur Kart Kopyalaması Kaskodan Yaptırılır mı ?

Aracın kaskos varsa Fransa`dan siparişi beklemenize gerek yok hızlıca kopyalama işlemini bitirip hatta kayıp olanı arabanın tekrar tanımasını engelleyerek faturasını kestikten sonra servisten ücretini alabilirsiniz. Ürün orjinal olup 2 sene firma garantilidir ancak sıvı temaslarında garanti kapsamında kalıyor. Fluence – Renault Megane 3 ve Renault Clio 4 kart nasıl 2032 kullanıyorsa kaleme aldığımız Captur modelide Cr 2032 kullanır.

Renault Captur 4 Serbest Kart Sistemi

renault captur kart anahtar kopyalama
renault captur kart anahtar kopyalama görseli

Renault Captur yedek anahtar fiyatı

İşyerinizin, evinizin veya aracın bulunduğu yere çağırıp hizmet istiyorsanız sadece cüzzi miktarda servis ücreti ödemek durumundasınız fakat ben gelirim aracım çalışıyor yolumu düşürürüm diyorsanız Renault Captur Yedek anahtar fiyatı 250.00 ira ile 300.00 lira arasında farklılık göstermektedir. Stok durumuna, ürünlerin bolluğuna ve zaman zaman piyasadan kaybolmasına oranla fiyatlar değişiklik gösterse bile verdiğimiz fiyatlar genelde değişmiyor ancak yinede güncel bilgileri istemeyi ihmal etmeyiniz.

Renault Captur full modelinde kart tanıma sistemli sistemi bulunur. Bu aracı Joy modelinde ise kart tanıma sistemi yoktur. Renault Captur`un full modelindeki kart tanıma sistemi güzel özelliklerle donatılmıştır. Bu özellikleri kullanmak için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Şimdi hep birlikte bu özellikler bakalım!

Akü biterse kapılar nasıl açılır?

Aracın aküsü bitince kapıları açan sistem vardır. Kartın kenarında beyaz bir düğme göreceksiniz. O düğme, anahtarı çıkartmak için konumlandırılan düğmedir. Basınca manuel anahtar çıkar. Bu anahtar, aracın aküsü bitince şoför tarafındaki kapıların açılmasını sağlar. Bu anahtarın ucu ile ayrıca kartın üzerindeki yuvarlak bölümün altında bulunan pili değiştirmek için pil yuvası kapağı açılabilir. Bu düğme aynı zamanda aracın kart tanıma sistemi var, bu düğmeye basıldığında o anlık kart tanıma sistemini devre dışı bırakır.

Kart üzerindeki butonlara basınca ne olur?

Aracın üzerindeki butonlara basınca kart tanıma sistemi devre dışı kalır. Sistemi tekrar devreye sokmak için araç çalıştırılmalı ve ondan sonra tekrar stop etmelisiniz. Aksi takdirde araçtan uzaklaştığınızda kart tanıma sistemi aracın kapısını geçici bir süre engeller.

En üstteki açık kilit sembolü olan buton, aracın kapılarını açar. Kapalı kilit sembolü olan buton, araçtan çıkınca araçtan uzaklaşınca kart tanıma sistemli araç kullanıyorsanız bu butona basarak kapıyı kapattığınızda yine kart tanıma sistemini devre dışı bırakmış olursunuz. O nedenle tekrar arabayı çalıştırıp stop edilerek kart tanıma sistemi devreye alınabilir.

Güneş simgeli buton

Kartın üzerindeki güneş simgeli buton da, aracın nerede olduğunu kolalıkla tespit etmenizi sağlayan bir butondur. Bu butonla aracın içindeki ışıklar yakılabilir. Aracın rahat bulunmasını sağlar. Bu butonla ışıkları açtıktan sonra aracı bulduğunuzda tekrar basınca araç içindeki ışıkları kapatabilirsiniz. Bu butonun kapılarla ilgili herhangi bir fonksiyonu bulunmamaktadır. Bu butona bastınız, ışıkları açtınız ancak sonra ışıkları kapatmadınız; belli bir süre sonra akünün bitmemesi için otomatik olarak kapanır.

Bagaj kapağı simgeli buton

Bagaj kapağı simgesi olan en alttaki buton da, aracın sadece bagaj kapağını açar. Aracın içinde herhangi bir kıymetli eşya, para, evrak, bilgisayar veya mücevher gibi malzemeler varsa siz kapıları açınca bütün kapılar açıldığında bu kötü niytli insanlardan dolayı bir tehlikedir. Bu buton, bu amaçla konulan ve aracın sadece bagajını açan bir butondur. Bu butona basınca aracın bagajı açılır. Ama diğer kapılar kapalı kalır. Yani siz bagajda uğraşırken aracın kapılarını kimse açamaz.

Kart tanıma sisteminin avantajları

Peki, Renalut Captur kart tanıma sistemi, ne gibi avantajlar sağlıyor? Kart tanıma sisteminde kart üzerinizdeyken aracın yanına yaklaştığınızda kapı kolundaki düğmeye basınca kapılar açılır. Bu sistem, her iki ön kapıda mevcuttur. Aracın kapsını açtıktan sonra yanından 1-2 metre uzaklaşırsanız aracın kapıları otomatik olarak kilitlenir. Aracı açmak için kart üzerindeki butonları kullanırsanız kart tanıma sistemi tekrar aracı çalıştırıp stop edinceye kadar devre dışı kalır. Ancak bagaj butonuna basarsanız eller serbest sistemi devre dışı olmaz.

1 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir