Menü Kapat

Opel Corsa C Anahtar

opel corsa c kontak anahtarı

Opel Corsa C anahtar sistemi konusunda herhangi bir sorun yaşıyorsanız veya bilgiye ihtiyacınız varsa bu makaleyi dikkatlice okumalısınız! Opel Corsa C araçlarda Opel Combo ile aynı anahtar sistemi kullanılıyor. Uzaktan kumandalı orijinal anahtar ve uzaktan kumandasız yedek anahtar bulunan Opel Corsa C araçların anahtar sistemi ile ilgili sorunlarda her türlü işlemi garantili olarak yapıyoruz. Opel Corsa C anahtar kopyalama ve Opel Corsa C yedek anahtar yapımı gibi işlemlerle ilgili detaylı bilgiler paylaşacağım.

Opel Corsa C Anahtar Kopyalama

Opel Corsa C anahtar sistemi 40 Cripto Megamos çip barındırır. Kontak ve kapı kilitleri, pantograf sistemle üretilir. Yüksek güvenlikli bir sistem barındıran bu çipin kopyalanması için immobilizer anahtar uzmanlarına ihtiyacınız olacak. Bu anahtar kopyalama işlemi için profesyonel bir cihaz kullanıyoruz. Bu araçlarda orijinal anahtar işlemleri sadece diagnostic cihaz ile yapılabiliyor. Yedek anahtar kopyalama ya da yeni anahtar yapımı işlemleri sadece aracın üzerinde yapılabilir. Yani sadece orijinal anahtar ile işler yapılamıyor. Yani Opel Corsa C araçlarda anahtardan anahtara kopyalama ve anahtar kodlama diagnostic cihaz ile araçta yapılıyor.

Corsa C aracı olan bir arkadaşım bana ulaştı. Bu arkadaşım için daha önce anahtar kabı değişimi ve yedek anahtar kopyalama yapmıştım. Şimdi orijinal anahtarını kaybetmiş. Acil işi olduğu için bulunduğu konuma yani Tarabya’ya gelmemi istedi. Yarım saat içinde adresine gittim. Lisanslı diagnostic cihazı OBD soketine bağladım ve aracın hafızasına ulaştım. Burada aracın güvenlik kodunu bularak, orijinal anahtar programlama işlemini yaptım. Gerekli kodlama işleminin ardından üzerinde Opel amblemi bulunan tertemiz bir uzaktan kumandalı anahtar teslim ettim.

Opel Corsa C sustalı anahtar
Opel Corsa C modelinin sustalı anahtar görseli

Orijinal anahtar tüm fonksiyonları ile kullanılabilir olarak yarım saat içinde teslim edildi. Orijinal yazılımla kodladığımız anahtar için aracın hiçbir yerini sökmedim. Tamamen bilgisayar üzerinde anahtar kodlama yaptım. Yedek anahtar kopyalama işlemi de aynı şekilde yapılıyor. Kaskoda, sigortada, trafikte herhangi bir sorun yaşamadan kullanılabilir. Yaptığımız Corsa C anahtar 2 yıl garantilidir.

Opel Corsa C Yedek Anahtar

Opel Corsa C yedek anahtar fabrikasyon olarak uzaktan kumandasızdır. Ancak tamamen manuel değildir, içinde immobilizer sistem bulunur. Yedek anahtar kayboldu ise yeni bir anahtar kodlama yapabiliyoruz. Kaybolan yedek anahtar kodunu aracın hafızasından silerek, bunun yerine sustalı uzaktan kumandalı anahtar yapıyoruz. Böylece hem yedek anahtar hem de orijinal anahtar uzaktan kumandalı oluyor. Tamamen lisanlı, yasal ve garantili olarak yaptığımız yedek anahtar, araç hırsızlığı durumunda sigortaya verilebilir; kaskoda herhangi bir sorun yaşamazsınız!

Opel Corsa C immobilizer Anahtar

Opel Corsa C mekanik anahtar kopyalama işlemleri de yapıyoruz. Bunun için şase numarası ile aracın güvenlik kodunu buluyoruz. Bu koda bağlı kalarak yeni mekanik anahtar veya metal anahtar yapıyoruz. Güvenlik kodu, mekanik anahtar kopyalama için gereklidir. Bu kod olmadan anahtar üretilemez. Bu sebeple yedek anahtar işlemlerini immobilizer anahtar profesyonellerine yaptırmanız gerekir. Aksi halde yedek anahtar sorunları yaşayabilirsiniz.

Peki, hiç anahtar yoksa yine de anahtar yapabilir miyiz? Evet, yapabiliriz! Nasıl mı? Diyelim ki Corsa C aracınızla evinizin önünde kaldınız. Yedek anahtar zaten kayıptı, orijinal anahtarı da kaybettiniz! Sonuç; araca binemiyorsanız, binseniz bile çalıştıramıyorsunuz. Bu durumda hemen bizi arayın! Hemen adresinize gelelim ve yeni anahtarı orada teslim edelim.

Opel Corsa c orjinal anahtar
Opel Corsa c orjinal anahtar görseli

Hiç anahtar yokken nasıl anahtar yapıyoruz? Şöyle; aracın şase numarasını alıyoruz. Kodlama cihazımızla aracın hafızasına bağlanarak, anahtar güvenlik koduna ulaşıyoruz. Daha sonra da bu güvenlik kodunu kullanarak mekanik metal anahtar ya da yedek anahtar üretiyoruz. Bu işlemleri aracın kapı kilit sistemini ya da kontağını sökmeden yapıyoruz. Tabi bu kodlama işlemi ile iş bitmiyor! Güvenlik kodu ile mekanik anahtar üretiyoruz ama immobilizer kumanda entegrasyonu da yapılması gerekiyor. Bu işlemi de immobilizer anahtar uzmanları yapabilir. Bu entegrasyon yapılmazsa araç çalıştırılamaz.

Sonuç olarak Opel Corsa aracınızın bütün anahtarları kaybetseniz bile şase numarasından yeni bir anahtar üretebiliriz. Daha sonra immobilizer sistemin kodlamasını da yaparak size orijinal anahtardan farksız bir anahtar teslim edebiliriz.

Opel Corsa C Anahtar Fiyatı

Opel Corsa C anahtar kopyalama için 200 TL talep ediyoruz. Yetkili serviste yeni bir anahtar yaptırmak isterseniz bu ücretin en az 3 katı ücret ödemeniz gerekir. Ayrıca günlerce beklemek zorunda kalırsınız. Yetkili servisin yaptığı bütün işlemleri garantili olarak çok daha ucuza yapıyoruz. Anahtar tamiri, anahtar kabı değişimi ve anahtar pili değişimi işlemlerini de uygun fiyatlarla yapabiliriz. Ekstra ufak tefek işlemler için ücret talep etmiyoruz. Yetkili serviste her işlem için ayrı ücret ödemeniz gerekir.

Opel Corsa C Anahtar Kabı

Opel Corsa C anahtar kabı, diğer araçlarda olduğu gibi kullanmaya bağlı olarak deforme olabilir. Bazı durumlarda orijinal uzaktan kumandalı anahtar butonları çökebiliyor, bozulabiliyor. Anahtar kabı yırtılabiliyor. Corsa araçlarda için her türlü anahtar kabı tamiri ya da değişimi yapabiliriz. Teslim edeceğimiz tamamen orijinal yeni anahtarı uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Opel Corsa C anahtar pili biterse anahtar pili değişimi de yapıyoruz. Bu arada, pil biterse mekanik anahtar ile aracın kapılarını açabilirsiniz ve motoru çalıştırabilirsiniz.

Opel Corsa C Anahtar Tamiri

Opel Corsa C anahtar tamiri mümkündür. Yani her durumda yeni bir anahtar yaptırmanıza gereke yok. Anahtarı bize getirirseniz arızayı tespit ederiz; tamir edilmesi yeterli olacaksa tamir ederiz. Opel anahtar sorunlarında ister iş yerimize gelin çayımızı için ister konumunuza gelelim çayınızı içelim! Her durumda 20 dakika içinde anahtar kopyalama veya anahtar yedekleme işlemi yapıyoruz. Yetkili servise mahkum değilsiniz!

 • Opel Corsa C araçların şase ve ruhsat bilgilerinden anahtar yapabiliyoruz.
 • Opel Corsa C araçlar için sustalı anahtar dönüşümü veya kopyalaması yapabiliyoruz.
 • Opel Corsa C anahtar pili değiştiriyoruz.
 • Opel Corsa C araçların bozulan veya deforme olan uzaktan kumandalarının dış kabını değiştirerek yeniliyoruz.
 • Opel Corsa C araçların kapı ve kontak şifrelerini değiştirerek kayıp veya çalıntı olanların iptal edilmesini sağlıyoruz.

Kısacası arabanızın kapı, kontak ve uzaktan kumanda problemleri için sizlere her türlü desteği veriyoruz.

10 Comments

 1. Fatih

  Merhaba, uzaktan kumandam çalışmıyor. Çalışır vaziyete getirip anahtarımı sustalı yaptırmak istiyorum. Nasıl yardımcı olabilirsiniz yeriniz nerde ?

  • oto anahtar

   Fatih bey Opel Corsa Anahtar orjinal olarak tüm özellikleri aktif şekilde sizlere teslim edilebilir. Kodlama ve programlama dahil şuan ki güncel Oto Anahtar fiyatımız 240 liradır.

  • oto anahtar

   Selim bey Opel Vectra C anahtar ücreti 250 liradır. Ancak markası ve modeli ne olursa olsun Oto Anahtar uygulaması sadece ruhsat sahibi olan kişi ve kuruluşlara gerçekleştirilmektedir.

 2. Birol

  Merhaba iyi çalışmalar 2008 combo 1.7 aracımın anahtar içinde ki beyin anahtar yere düşme sonucu kayboldu ve araç çalışmamak tadir .yeni kontak fiyat verebilir misiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir