Menü Kapat

Opel Combo Anahtar

Opel Combo kontak anahtar

Opel Combo araçlarda kullanılan anahtar sistemi hakkında bilgiler paylaşacağım. Bu araçlarda fabrikasyon olarak bir adet uzaktan kumandalı bir adet de uzaktan kumandasız anahtar bulunur. Bazı Opel modelleri ile aynı anahtar sistemini kullanan Opel Combo anahtar sistemi sorunları için her türlü işlemi yapabiliyoruz. Opel Combo anahtar kopyalama, Opel Combo anahtar kodlama, anahtar kabı değişimi ve uzaktan kumanda tamiri işlemleri için bize müracaat edebilirsiniz. Peki, Opel Combo anahtar konusunda neler yapıyoruz? İşte cevapları…

Opel Combo Anahtar Kopyalama

Opel Combo anahtar, 40 Cripto Megamos çip ile üretilmiştir. Bu üstün özelliklerdeki Oto Anahtar sisteminde söz konusu kopyalama işlemleri sadece diagnostic cihaz ile yapılabilir. Yani yeni uzaktan kumanda ya da yedek anahtar kopyalama işlemleri aracın üzerinde gerçekleşmektedir. Anahtardan alıp bildiği diğer anahtara gönder oku – yaz sistemi ile kopyalama ya da kodlama imkansızdır.

opel combo için yedek anahtar
Opel Combo modelinin orjinal yedek anahtar görseli

Opel Combo araç sahibi bir müşterimize yeni anahtar yaptık. Kodlama işlemi için lisanslı diagnostic cihaz kullandık. OBD soketinden aracın hafızasına bağlanarak, aracın güvenlik koduna ulaştık ve sonra anahtar programlama işlemini gerçekleştirdik. Kopyalama yöntemi ile yaptığımız yeni anahtar son derece temiz ve orijinal görünümlüdür. Üzerinde Opel logosu bulunur. Anahtarda açma ve kilitleme butonları bulunur.

Yeni anahtar orijinal yazılımlıdır. Arabanın hiçbir yerini sökmeden tamamen bilgisayar aracılığı ile kodladığımız Opel Combo anahtar, orijinal anahtar ile aynı fonksiyonlara sahiptir. Yaptığımız uzaktan kumandalı anahtar ya da yedek anahtar ile sigortada herhangi bir problem yaşamazsınız. Garantili olarak uzun süre kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorunda bizden destek alabilirsiniz.

Opel Combo anahtar kopyalama işlemi

Opel Combo Yedek Anahtar

Opel Combo anahtar, yüksek güvenlikli bir kontak ve kapı sistemi olan pantograf sistemine sahiptir. Bu araçlarda fabrikasyon olarak butonsuz yedek anahtar verilir. Yedek anahtar içinde immobilizer anahtar çipi bulunur. Yedek anahtar kaybolursa bize ulaşırsanız kısa süre içinde yedek anahtar kodlama yapıyoruz. Bunun için eski anahtarı ya da kaybolan anahtarı arabanın hafızasından siliyoruz; bunun yerine uzaktan kumandalı sustalı anahtar ekliyoruz. Yaptığımız işlem tamamen yasal, lisanslı, garantili ve güvenli bir sistemdir. Yeni yedek anahtar, herhangi bir araç hırsızlığı durumunda sigortaya verilebilir.

Opel Combo Oto Anahtar

Opel Combo mekanik anahtar kopyalama işlemi için de bize başvurabilirsiniz. Aracın şase numarasından anahtar ve güvenlik koduna ulaşıyoruz ve anahtar kodundan mekanik anahtar ya da metal anahtar ucu üretiyoruz. Güvenlik kodundan bilgisayar ile araca bağlanarak yeni bir mekanik anahtar üretmemiz mümkündür. Örneğin; aracınız otoparkta kaldı ve hiçbir anahtar bulunmuyor. Aracın şase numarasından anahtar ve güvenlik kodunu buluyoruz. Daha sonra mekanik metal ucu üretiyoruz. Aracın kapısını ve kontağını sökmeden metal anahtar yapıyoruz. Aracın güvenlik kodu ile mekanik ucu ürettikten sonra immobilizer kumandanın da entegrasyonunun yapılması gerekiyor. Aksi halde aracı çalıştıramazsınız. Yani bilgisayara bağlamadan şase numarasından mekanik anahtar üretebilir; fakat bu haliyle araba çalıştırılamaz. Bu sebeple sadece immobilizer uzmanlarından bulunan cihazla anahtar kodlama yapmak gerekiyor.

Opel Combo araç anahtarı
Opel Combo araç anahtar görseli

Opel Combo Anahtar Kabı

Opel Combo orijinal anahtar kabı zamanla deforme olabilir. Orijinal uzaktan kumandalı anahtar tuş basma yerleri oldukça yumuşak ve elastik bir yapıya sahiptir. Bu sebeple zamanla çökme, yırtılma ve bozulma görülebilir. Açma ve kapama butonları bozulursa içindeki butonları değiştirebiliriz ya da dış kabı yenileyebiliriz. Bu şekilde yepyeni ve sıfır bir anahtar kabı teslim ediyor. Opel Combo anahtar pili biterse aracı mekanik anahtar ile açarak, motoru çalıştırabilirsiniz.

Opel Combo Anahtar Tamiri

Opel Combo anahtar tamiri ve diğer anahtar işlemlerini kısa süre içinde yapıyoruz. Yukarıda saydığımız Opel Combo anahtar işlemleri aynen Opel Corsa C model araçlar için de geçerlidir. Opel Corsa C otomobillerde de aynı anahtar kopyalama, yedek anahtar ve anahtar programlama ya da anahtar kodlama işlemi yapılıyor. Opel Combo, Opel Corsa ve diğer Opel modellerinde herhangi bir anahtar sorunu yaşarsanız hemen bizi arayın! İster iş yerimize gelin ister konumunuza gelelim. Her işlemi sizin yanınızda yapıyoruz. Ürünleri garantili olarak teslim ediyoruz. Yetkili serviste güncelerce bekleyip, çok fazla para ödemenize gerek yok! Yetkili servisin üçte biri fiyatına bütün işleri yapıyoruz. Siz çayınızı bitirmeden yeni orijinal anahtar cebinizde!

OPEL COMBO ANAHTAR FİYİATI 200.00 LİRADIR. OPEL COMBO UZAKTAN KUMANDASI ANAHTAR FİYATI 90.00 LİRADIR.

5 Comments

  • oto anahtar

   Ebubekir bey Opel Combo Anahtar üzerinden camları kaldırabilirsiniz. Ancak bu özelliği kullanabilmeniz için arabanın orjinal uzaktan kumandanın kilitleme butonuna basılı tutunca kapanması gerekiyor. Eğer kapanıyorsa bizim yaptığımızda aktif şekilde çalışacaktır.

 1. Murat

  S.aleyküm bende opel combo 2005 var yedek anahtarı yok kumandasız olan anahtarı mevcut bunun için ne yapmam gerekiyor olur mu
  Olursa ve maliyeti ne kadar tutar mümkünmü

 2. Mustafa

  Slm benim araç 2005 Corsa c tek kapı
  Anahtar ile kitliyorum kapıları
  Anahtarcı ya gitim uzaktan kumanda yaptı ama kumanda bir kere kotlaniyor daha sonra çalışmıyor sebebi ne.olabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir