Menü Kapat

Nissan Qashqai Anahtarsız Çalıştırma Sistemi

Nissan’ın bazı modellerinde opsiyonlu olarak sunulan anahtarsız çalıştırma sistemi, pratik ve çok kullanışlı bir sistemdir. Peki, sistem nasıl çalışır?

Nissan’da anahtarsız çalıştırmada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Start/stop sisteminin tavrı, bazı durumlara göre değişiyor.

Şöyle bir durumu varsayalım: Nissan Qashqai aracınız ile eşinizi bir yere bıraktığınızı düşünelim. Aracın anahtarı eşinizin çantasında kalırsa yola devam edebilirsiniz; ancak araçtan “anahtar algılanmadı” uyarısı alırsınız. Ancak start/stop devreye girmez. Dolayısıyla anahtarsız olarak aracı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ama eğer motoru kapatırsanız tekrar çalıştırmak istediğinizde motor çalışmaz. Bu durumda eşinizin araca gelmesi veya gidip eşinizden anahtarı almanız gerekecektir.

Akıllı Anahtarın Pili Bittiğinde Araç Nasıl Çalıştırılır?

Peki, Nissan Qashqai marka aracınızın akıllı anahtarının pili bittiğinde nasıl çalıştırılır?

nissan qashqai smart anahtar kopyalama
orjinal nissan qashqai smart anahtar görseli

Akıllı anahtarın pili bittiğinde aracın kapıları otomatik açılmıyor. Kapıları açmak için akıllı anahtar kutusunun içindeki mekanik anahtar kullanılabilir. Manuel olarak kapıları açarak araca girebilirsiniz. Pili biten akıllı anahtar aracın içinde iken start/stop düğmesine basarsanız aracın gösterge ekranında “Anahtar algılanamadı!” şeklinde uyarı yazısı belirecektir.

Bu durumda şu yapılır: Debriyaja basılır. Pili biten akıllı anahtar kutusu start/stop düğmesinin üzerine tutulur. Bu sırada bir ‘dıt’ sesi duyulacaktır. Daha sonra start düğmesine bastığınızda motor çalışacaktır.

Yani Nissan Qashqai marka araçlar, pili biten akıllı anahtar ile manuel olarak da çalıştırılabilir. Daha sonra en yakın anahtarcıdan pil alarak akıllı anahtarınızı otomatik olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Nissan qashqai anahtarsız kilitleme

Özellikle hanımların dikkatini çeken özelliklerin başında gelir çantasın kumanda aramaktan sıkılan bayan kullanıcılar çantalarındaki Nissan qashqai akıllı anahtar frekansı sayesinde kapı üzerindeki butona basarak arabalarını açıp içerisine girebelir keza yine aynı şekilde park ettikleri araçlarından inerek soför kapısını kapattıktan hemen sonra kapı kolu üzerindeki butona bastıklarında araçları kilitlenecektir işte bu özelliğin adına Nissan qashai anahtarsız kilitleme halk arasında anahtarsız giriş çıkış keyless go özelliği denir.

nissan qashqai anahtar kodlama

Nissan qashqai modellerinin bütün hepsi obd girişinden bilgisayar takılarak kodlanır hatta araba size kaç tane orjinal nissan qashqai anahtar kodlayacaksınız diye sormaz yazılım uygulamasında bulunmuyor arabayı programladığınızda hangi kumandalarla kontak açarsan onları tanır diğerlerini umursamaz yani onlardan komut almaz. Şase numarasından bilgileri alarak kumandasını üreteyim, mekanik ucunu çıkartıp arabanın kapısını açayım gibi düşünceler yersizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir