Menü Kapat

Nissan qashqai Anahtar

O kadar çok çeşitli isimlerle anılıyor ki hangisine açıklık getireyim bilmiyorum lakin karar kıldım dedim kendi kendime Nissan qashqai anahtar çatısı altında gelmiş geçmiş bütün sorunların çözümlerini ve insanların kafasına takılan soruları cevapla teknik özelliklerin bahset yolgöster, faydalı ol ve sonuca bağla.

Nissan Qashqai Yedek Anahtar Yaptırma

Sizin için güzel bir video hazırladım bakın izleyip göreceksiniz. Arabanın üzerine kodlama cihazımızla bağlanıp Yedek Anahtar yaptırma işlemini 15 dakikada sonlandırıyoruz hemde hafızasını temizleyerek firmamıza gelen arabaların tamamına arıza tespit yapıyor güncelleyip müşterilerimize teslim ediyoruz. Nissan Qashqai Yedek Anahtar Kopyalama işleminde dikkat ettiğimiz en önemli husus arabanın beynine kayıtlı haberinizin olmadığı bir uzaktan kumanda kayıtlımı kayıtlı ise hemen devre dışı bırakıyor extra bir ücret talep etmiyoruz.

Nissan qashqai Kontak Anahtarı

Araba eğer keyless go akıllı anahtar sistemine sahipse ondada kontak var fakat elektronik bir yapıya sahip ancak Nissan`larda toplamda 3 çeşit kontak anahtarı var.

  1. Düz tip yani uzaktan kumandalı ucunda metali bulunan ve elinizle kontağa takıp döndürüp marş yaptığınız model. ( Eski kasa arabalarda )
  2. Sustalı anahtar hemen her yerde önümüze çıkar ve muhabbet esnasında bile duyarsınız uzaktan kumanda üzerindeki küçük yay mekanizmasına basar basmaz içeriye gizlenen oto anahtarı yerinden çıkar ve yine 1. basamaktaki gibi kontağa sokar çevirir hemen çalıştırırsınız. ( Yeni kasa araçlarda bulunur fakat paketleri düşük olanlarda çıkıyor )
  3. Keyless go akıllı anahtar sistemine sahip cebinizden veya çantanızdan hiç çıkartmadan arabaya hükmedip kullanabildiğiniz bir sisteme sahiptir.

Nissan qashqai Orjinal Anahtar Fiyatı

Bu fiyatlar zaman zaman değişiklik gösterir fakat hiç bir zaman arada uçurum olmaz. Yukarıda madde madde saydığım bu 3 modelden 1. sıradaki 240 Lira 2. Sıradaki 350 Lira ve son olarak keyless özellik olanı ise 400 Liradır. Zaman zaman kara borsaya düşse bile biz bu orantıyı güzel kullanıyor müşterilerimizi mağdur etmiyoruz.

Nissan Qashqai Anahtar Pili Fiyatı ve Nereden Temin Edileceği

Eğer uzaktan kumandalı eski tip kare bir yapıya sahip eski model uzaktan kumandalı ise CR 2016 pil alacaksınız 10 Lira Sustalı diye tabir ettiğim yeni nesil katlanabilir model ise CR 2032 Yine 10 Lira ve Keyless dediğimiz elips şeklinde bulunan uzaktan kumanda içinde yine CR 2032 pil bulunur bütün elektronik marketlerden bulabilirsiniz. Ayrıca konumuzun altına ihtiyacınızı belirtirseniz ÜCRETSİZ gönderim yapabiliriz.

UYARI: Otomobil hırsızlığı kontaklı ( Mekanik Sistemli ) modellerde mümkün değildir profesyonelce yapılan hırsızlıklar çok az fakat olanlarda dikkat edin haberlerden hep bu keyless go akıllı anahtar özellikle arabalarda oluyor.

Nedir Bu Akıllı Anahtar Tabiri

Nissan qashqai anahtar
Nissan Qashqai orjinal anahtar

Nissan qashqai Akıllı Anahtar olarak açtım konuyu fakat burada bütün otomobil kullanıcıları için bilgiler olacak. Neden akıllı diyoruz çünkü bir hanımefendiden örnek vereyim çantasına atıyor anahtarı kapıların üzerinde zaten buton var ki bazı arabalar yaklaşınca açılıyor örnek vereyim Renault Megane fakat bazılarının kapısının üzerinde buton var oto anahtar kumandası yerine kapıya basıyorsunuz araba açıksa kapanıyor kapalıysa açılıyor işte biz Türkler bu özelliğe Akıllı Anahtar diyoruz.

Nissan Qashqai Anahtar Algılamıyor Uyarısı Hakkında

Eğer böyle bir arıza ile karşı karşıya kaldıysanız yapacağınız ilk iş Nissan Anahtarı içinde pili değiştirmeniz olacaktır. Pili değiştirdiniz sorun çözülmedi o zaman Start düğmesine parmağınızla değilde Nissan Logosu ile basın büyük ihtimalle çalışacaktır onuda yaptınız hala mı problem var o zaman Nissan qashqai anahtar tamir kontrol edilip gerekirse tamir edilecek.

Nissan Qashqai Anahtarsız Giriş

Hemen üst tarafta söylemek istediğim işte tamda bu yine değişik bir isimle önümüze geldi Nissan Qashqai Anahtarsız Giriş bu sadece Nissan`a özgü bir şey değil ki Keyless go ( dünya genelindeki bütün arabalarda kullanılan kontaksız start düğmesiyle arabayı çalıştırabileceğiniz bir özellik ) Bmw, Mercedes, Honda, Toyota, Renault, Dacia, Volkswagen, Seat, Skoda, Audi, Porsche, Fiat Hyunadi, Kia, Citroen ve Peugeot yani unuttuğum modeller olabilir kusuruma bakmayın hemen hepsi bu sisteme geçti ve geçiyor.

Nissan Qashqai Anahtar Kılıfı ihtiyacınız mı var ?

  • Bizim stoklarımızda hepsinin anahtar dış kabı ve kumanda kılıfı var eğer kötü görüntüden kurtulmak istiyorsanız iç elektronik devreyi alıp yenisine aktırdığınız zaman isteğiniz yerine gelecektir.

Daha neler verebilirim diye yazıma 5 dakika ara verip yeniden pc başına oturdum ancak bir şey bulamadım son olarak değineceğim nokta yedeksiz kullanılan arabaların çözümüne yönelik olacak ve ardından yazımı sonlandıracağım.

Nissan qashqai Aracımın Anahtarı Kayboldu Yedek Anahtarımda Yok Kapıları Kilitli Nasıl Bir Yol İzlemeliyim ?

İzmir, İzmit, Kocaeli ve Tekirdağ`in Silivri ilçesinde denk geldi. Bana söylenenler hep kalıplaşmış cümleler halindeydi ” Murat bey misafirliğe geldik, Murat Bey Yazlığa geldik veya Murat Bey bir iş için gelmiştim aracımın anahtarı kayıp ve yedeğine ulaşamıyorum kimisi zaten aldığımda da vermediler diyor. Eğer yolu gözüme kestirirsem ve iş durumuna göre hemen aletlerimi alıyor arabanın bulunduğu konuma gidiyorum. İmmobilizer Anahtar sistemi olduğundan dolayı bilgisayar ve kapı kontak kilit şifrelerinin mekanik ucunu oluşturabilmek için mekanik makinemi yanıma alıyorum. Kapısını zarar vermeden yine çeşitli kullandığımız ben size maymuncuk diyeyim halk diliyle anlarsınız el aletleri ile arabayı açıyor eğer start butonlu yani Keyless go akıllı özelliğinde ise direk kodlama yapıyor şayet eğer kontaklı çevirmeli ise kapı kilidini sökmek zorunda kalıyorum çünkü sifreler onun içine yazılı ki süreç bu şekilde işliyor.

4 Comments

  1. Erol Tuncay

    Ben Erol Tuncay 2012 Nisan KAŞGAİ arabamı yeni aldım.Yedek yok dediler yedek almam hususunda bana yardımcı olursanız memnun olurum.fiyat ne olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir