Menü Kapat

Mercedes sprinter yedek anahtar fiyatı

Mercedes sprinter anahtar fiyat bilgisi

Uzun zamandır otomobil anahtarı ve kontak problemleri ile alakalı yaşadığımız tecrübeleri bu portalda sizlerle paylaşıyoruz. Yazdıklarımızın hemen hepsi birer nimet, lakin şimdi anlatacaklarım öylesine değerliki…
Öncelikle konumuzun başlığını açıklığa kavuşturalım, sonrasında ise,
• Mercedes Sprinter Kontak Arızası
• Mercedes Sprinter Yedek Anahtar
• Mercedes Sprinter Anahtar Sorunu
• Mercedes Sprinter Kayıp Anahtar
gibi canınızı sıkacak ve işlerinizi aksatacak, en önemlisi size maddi zarar verip vaktinizi heba edecek sıkıntıları aydınlığa kavuşturacağız. Umarım başınıza gelmeden bu yazımı okursunuz, yolda kalmadan önleminizi alırsınız, hadi başlayalım…

Mercedes Sprinter Yedek Anahtar Fiyatı Ne Kadar ?

İstanbulda özellikle servis minibüsü ve dolmuş olarak tercih edilen mercedes sprinter yedeksiz kesinlikle kullanılmamalı, olası bir anahtar arızası yada kayıp durumunda neler olabileceğini bir düşünün derim. Mercedes sprinter yedek anahtar fiyatı şuanda 400 Türk lirası, tabiki ilerleyen zamanlarda faklı olması muhtemel bir durumdur güncel fiyatlarımızı bizimle iletişime geçip öğrenebilirsiniz. Yukarıdaki belirttiğim ücret tabiki aracı çalıştıran bir mercedes smart anahtar var ise geçerlidir, anahtarların ikiside kayıp ise durum çok farklı ve uğraştırıcı olacak.

Not : Yine üzerine basarak söylüyorum, İstinye Oto Anahtar olarak ruhsat sahibi olmayan kişilere yedek anahtar koplayama işlemi yapımıyor ayrıca parça değişim hizmetimiz dahi yoktur.

Mercedes Sprinter Anahtarları Kayboldu Araç Kilitli Kaldı

Evet şimdi pirincin taşlarını ayıklama vakti geldi, sonunu düşünmeden yedeksiz aracı kullandınız, 10 dakikada bir arayıp, “usta nerde kaldın, maf oldum bittim, demek malesef süreci hızlandırmayacak ! Bize ulaştıktan sonra maximum 2-3 saat içerisinde bulunduğunuz konuma gelip mercedes sprinter kayıp anahtar kodlaması yapıp size teslim etmiş olacağız, lakin ticari bir araç olduğundan dakikaların bile önemi büyük, sonuçta evlerine ulaştırmanız gereken insanalar var.
Geçtiğimiz pazar günü sultangazi tarafında bir servis şöförü, ” mercedes sprinter anahtarı kayboldu , saat 17:00 burdan araba ile çıkmazsam yandım” dediği anda, takımlarımı aracıma yüklemeye başladım ve saat 14:00 yani zaman her zaman olduğu gibi dar. Alel acele gerekli ekipmanları aracıma attığım gibi yola koyuldum, neyseki hafta sonu olduğu için trafik yoktu saat 15:30 gibi aracında başına vardım, şansımıza aracın kapıları açıktı azda olsa zaman kazandık, hemen aracın EZS kutusunu yani (anahtarın girdiği yuvayı) hassasiyetle söktüm. Yapacağım küçücük bir hata pahalıya patlayabilirdi, yılların vermiş olduğu tecrübe ile EZS’yi açıp içerisindeki immobilizer bilgilerini okuyup, mercedes sprinter orjinal anahtar kopyaladım. Kontağı yerine taktım tabiki araç tek marşta çalıştı, küçük bir farkta tatil günü olduğu için koyup 900 TL alıp müşterimi uğurladım.

Sizce servis şöförü bu talihsiz olaydan ders çıkardımı ?

Bence hayır…

Çok mâkul bir fiyata herşey hazırken ikinci mercedes sprinter yedek anahtarı programlamayı teklif ettim. Vaktimiz az olduğundan şöför kapasını manüel açan metal anahtarı yapmamız için ertesi gün dükkanımıza gelecekti, yedek anahtarıda ozaman yaptıracaktı. Bir hafta oldu ne arayan var ne gelen.

Mercedes Sprinter Kontak Sorunu

Halk arasında kontak yada kontak yuvası olarak tabir edilen mercedes smart anahtarın girdiği kısım, uluslar arası alanda EZS dir. Üzülerek belirtmeliyimki hiç beklemediğiniz bir anda arızalanıp aracınızı yolda bırakabilir, bütün mercedes araçlarında sistem aynıdır dolayısıyla anlattıklarım tüm modeller için geçerlidir.
Eğerki anahtarı yuvaya soktunuzda EZS jiiiiik sesi vermeyip açılmıyorsa bunun üç sebebi olabilir.

  1. Mercedes smart anahtar bozulmuş olabailir, oto anahtarı işiyle uğraşan bir ustaya kontrol ettirmeniz birinci şıkkı elemenize olanak tanıyabilir, eğer anahtarda bir hata varsa hatayı tespit eden usta tamirinide büyük ihtimalle yapacaktır, yedek anahtarınızı alıp yolunuza devam edin, arıza yapan smart anahtarı tamir ettiriin, olmuyorsa yenisi yaptırın.
  2. Mercedes kontak yuvası (EZS) arızası pek rastladığımız bir durum değildir, lakin hiç sorun çıkarmaz anlamına gelmesin. Dada önce bir çok ezs arızası giderip sorunu çözdük, böyle bir sorunla karşılaştınızda “ben anlarım bir bakayım” diyen insanlar çok olur, işin uzmanı olmayan kişilere aracınızı kurcalatmayın, bilinçsizce yapılan bir hata sizi dahada zora sokacaktır.
  3. Mercedes kolon kilidi arızası en çok raslanan bir olaydır bu yüzden yazıyı daha okunaklı hale getirmek istedim. Anahtar sorunsuz çalışıyor ise sıkıntı büyük olasılıkla kolon kilidinde.

Mercedes kolon kilidi nedir ne işe yarar ?

Anahtarınızı kontağa taktığınızda hepimizin bildiği o jiiik sesi, kolon kilidinden gelir yani araç anahtarı tanır ve kolon kilidini (direksiyonu) açar.Başınıza dert olan bu parça bozulduğunda tamir edilebilir, fakat çektiğiniz çileyi düşünün ve tamir yoluna gitmekten vazgeçin, mutlaka yenisi ile değiştirin yaralı parmağı kesip atın. Mercedes kontak arızası ile alakalı anlatacaklarım bu kadar devam edelim…

Mercedes Sprinter Anahtarı Çalışmıyor

Arabanız smart anahtar sistemine sahip ise gözünüz gibi sakınmanız gerekir, daha önce mercedes sprinter anahtar tamiri için dükkanımıza gelen müşterim anahtarı balkondan atmış, aşağıdaki kişi tutamayınca anahtar kırılıp arızalanmış. Bırakın balkonu elinizden kazara düştüğünde bile bozulabilir. Pil değişimi yaparken sadece arka kapağını sökün komple kasayı açmaya çalışmayın başaramazsınız yapıştırılmaş ev bir daha açılmamak üzerine kapatılmıştır.

6 Comments

  1. Burçin

    2010 ve 2015 model 2 adet mercedes sprinter aracıma yedek anahtar yaptırmak istiyorum.Yedek anahrarları var fakat aracları calıştırmıyorlar.Bana ne kadar a mal olur.İzmit te yaşıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir