Menü Kapat

kasko ve yedek anahtar

kasko ve yedek anahtar

Hepimizin en başta da ülkemizin ekonomik durumu belli o kadar zor şartlarda para kazanıyoruz ki bir gün karşılaşacağımız çiğ süt emmiş kuldan utanmaz emek hırsızlarının alnımızın terini hatta birikimlerimizi alıp gitmesi bizi maddi ve manevi çöküntüye uğratacak ruhumuzu yoracaktır. İnsan olarak mal canın yongasıdır deyip geçmişten günümüze gerek tecrübeler gerekse çevremizdeki insanların başına gelen olaylardan kendimize pay çıkarıp aman benimde başıma gelmesin diyerek önlem alırız. Evimizden sonra en çok önem verdiğimiz binek araçlarımızın liderliğini üstlendiği otomobiller belli başlı güvence altına alınması gerekmektedir.

Oto anahtarı kaybı hatta istenmeyen kişiler tarafından zorla zimmete geçirilmesiyle beraber, hırsızların kapı kilit ve kontak parçalarına olay esnasında çalışmaz hale getirmesi kasko ve sigortaya dahildir.

Arabanın yedek anahtarı kaybolursa: Evet canınız yanmaz nasıl olsa evde veya iş yerinde bir tane daha var onu alır kullanırım daha dikkatli davranır kaybetmemeye çalışırım diyebilirsiniz peki düşünün ya tahmin etmediğiniz birinin eline geçtiyse ve hele hele sorun yaşadığınız saçma sapan insanlarda var ise problem dahada büyüyecektir. Artık günümüzde her şey elimizin ve elinizin altında neden böyle bir atraksiyon yaşıyorsunuz ki yetkili servis pahalıysa özeli var hatta bizler neden varız işte bunun için immobilizer anahtar dediğimiz yazılım sayesinde zaten hırsızlıkların önüne geçildi haberlerde bile artık araba hırsızlığı çıkmıyor neden çünkü çalıştırıp götüremezler çok profesyonel alet ekipmanla bunu yapmak mümkün oda zaten size rastlamaz o yüzden kaybolduğunda hemen arabayı muhafaza altına alın nasıl telefonunuzdan istemediğiniz mesaj ve resimleri siliyorsunuz aynı şekilde durum araba anahtarı içinde geçerli oda sizin sonuçta sizin mahreminiz kontrol etmek zorundasınız.

Kasko ve yedek anahtar teminatı: Hani siz arabanıza sigorta veya kasko yaptırırken bütün her yerden fiyat alıyorsunuz kimisi 50.00 T.L kimisi 100.00 T.L kimisi 200 T.L aşağı bazen yukarı fiyat veriyorlar evet işte bunun cevabı da burada kaza y

kasko ve yedek anahtar
kasko ve yedek anahtar ilişkisini anlatan görseldir.

aparsınız ikame araç vermezler, kaza yaparsınız onların istediği servise yönlendirirler, kaybettiğiniz oto anahtarı için teminatınız düşük maalesef karşılamıyor derler ki böyle bir şey yok ama az ama çok bütün kasko ve sigorta şirketlerinin poliçelerinde var evet miktar biraz siz ödeme yaparken birazda onların müşterimiz kaçmasın diye poliçeden kırptığı haklardan dolayı böyle bir olumsuz durum meydana geliyor. Genelde ara ara hasar dosyalarıyla ilgilenen son kullanıcılar bunları göz önünde bulunduruyor gerekirse poliçesine fazladan ücret edeyip önemli değil ful+ ful kasko olsun diyorlar.

Oto Anahtarı teminatını Kapsayan haller

 • oto anahtarlarının, güvenli bir ortamda durması ve bu ortama; kaba kuvvet ve şiddet uygulanarak girilmesi,
 • oto anahtarının tehdit yoluyla zimmete geçirilmesi durumunda otomobilin götürülmesi veya çalınmaya yeltenilmesi durumu zararın karşılanmasına yeterlidir.

Oto Anahtarı teminatını Kapsamayan haller

 • arabaya kendinize ait olan anahtarların otomobil içerisinde kalması durumunda olayının meydana gelmesi hatta hırsızlığa engel olmamayacak önlemlerin alınmaması.
 • Kaskolu kendi iradesiyle otomobil anahtarı başkasına gönül rızası ile verildiğinde meydana gelen hasarlar kasko teminatı dışında kalacaktır.
 • kava kuvvet , gasp veya zorla zimmete halleri dışında arabaya ait örnek veriyorum Bmw anahtarı gösterilen rıza ile yapılan zarar veya hırsızlığı meydana getiren zararlar,
 • Otomobilin gönül rızasıyla teslim edilen kişi veya gruplar trafından ele geçirilmese yentenilirken ki oluşan yine kaza, hırsızlık hatta başka kişilere zarar verilmesi durumunda,
 • Kaskolu kişinin dikkatsizliği, düşünce duygularının azlığı, bununla beraber irade yetisinin az olmasından kaynaklı yine oto anahtarı tanımadığı kişilerin eline geçmesi kasko teminatını kapsamayan haller arasına girmiştir.

.Yedek anahtar hasar kaydı

Yetkili servise soktuğunuz arabanız için evet hasar kaydı çıkacaktır çünkü 10 liralık işi 900.00 liraya yaptıkları için siz arabanızı satarken alan kişiye durumu izah etseniz bile insanın midesi bulanıyor biz bu zamana kadar çok defa kaskodan yedek anahtar yaptırma isteği bulunan insanlara yardımcı olduk daha olumsuz dönüş olmadı o yüzden bence tercihiniz bizden yana olsun 250.00 lira olsa koskoca arabada hasar kaydı kimin midesini bulandıracak zaten genelde herkes bunu cebinden karşılıyor.

Yedek anahtar olmadan kasko yapılır mı ?

Bir sigorta şirketi personeli veya acentesi size aracınızın yedeği var mı diye soruyorsa evet işte orası güvenilir bir firma güvenilir bir şirket demektir çünkü ” bak baştan söylüyorum bu şekilde arabanızı kasko yaparsam yarın bir gün istenmedik bir olay ile karşı karşıya kalırsınız bizde sizin mağduriyetinizi gideremeyiz o sebepledir ki gidip yaptırın gelin.

Kasko yedek anahtarı karşılar mı ?

Cevap: Kesinlikle evet karşılar lakin siz yine yetkili servislere arabanızı götürüp onlara para kazandırıp arabanızı kusurlu duruma düşürmeyin işini iyi yapan oto anahtarcısı probleminizi gönül rahatlığıyla çözer. Hangi şirketlerle çalışmalısınız orasını için sizleri biz yönlendiremeyiz lakin.

 • Anadolu sigorta kasko anahtar kaybı bedelini ödüyor
 • Groupama kasko yedek anahtar ve kayıp hizmeti veriyor
 • Axa sigorta yedek anahtar ve komple kayıp durumlarında yardımcı oluyor.
 • Allianz kasko yine aynı şekilde teminatında yazmış
 • Ergo sigorta poliçelerinde yine hasar bedeli karşılıyor yararlanabilirsiniz
 • Güneş sigorta keza yine aynı şekilde bizim daha önce fatura kestiğimiz şirketler arasında yer almaktadır.

Kasko şirketleri oto anahtarı hizmetinin dışarıda yaptırılmasına zaten sıcak bakıyorlar sebebi ise gayet basit önemli olan sizin şikayetinizin çözülmesi onların kasasından da az para çıkması burada hem kısa sürede aracının sicilini bozmadan işini gören otomobil sahibi diğer tarafta kılı kırk yaran kasko şirketleri o yüzden doğru karar verdiğinizi buradan tescil etmiş olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir