Menü Kapat

Mercedes W204 Direksiyon Kilidi

mercedes anahtar özellikleri

Halk dilinde Mercedes w204 direksiyon kilidi tamirciler ve parçacıların dilinde ELV yani elektro mekanik direksiyon kilitleme parçası olup Mercedes grubunun özellikle W204 kasalarının korkulu rüyasıdır. Şahsen ben bugün videosunu yine sizler için çektiğim galerinin bahçesinde müşterimize bile söyledim kendim örnek veriyorum bir Mercedes C180 araç alsam mutlaka direksiyon kilidini kontrol eder gerekirse değiştiririm inanın bana çok beğendiğim bir kasa ama memleketim olan Kastamonu`ya bile yola çıkamam durum bu kadar vahim ve ciddidir.

İstanbul Çengelköyde bulunan bir oto galerisine randevulaşarak gittim bana abi ” Mercedes C180 Kontak Arazısı” için seni rahatsız ettim aracı satacağım acilen desteğine ihtiyacım var demesi üzerine gerekli aletlerimi topladım ama kendi kendime mutlaka bu direksiyon kilidi tamiri gerektirecek ben onunda yedek parçalarını yanıma alayım diye düşündüm ki öyle oldu. Yapılacak işlemleri sırasıyla gerçekleştirip teşhis koymak adına neler yaptım bir görelim.

Mercedes W204 kolon kilidi ve kontak arızası çözüldü.

Mercedes W204 Kolon Kilidi – Kontak Arızası ve Anahtar Kontrolü

  1. En önemlisi ve başta kafadan Mercedes w204 C200 Anahtar veya ( Mercedes w204 C180 – W204 C220 ) artık hangisiyse kontrol etmek evet oradan evet Mercedes Anahtarı sağlamdı o sınavı geçti.
  2. Unutmayın bütün Mercedes`lerin kontağınaz EZS denir parçanın en doğru ismi budur ülkemizde kolayımıza geldiği için kontak diyoruz neyse cevaba döneyim Ezs Tamiri için geldiğim aracın kontak arızasının bulunmadığını test cihazlarım ile gerçekleştirdiğim testlerle anladım.
  3. Yanılmadığımı anladım en sonuncu parça evet kolon kilidi ( direksiyon kilidi ) üzerine yoğunlaşıp videoda açık bir şekilde göreceksiniz komple dağıttık o bölgeleri baktım ki hiç hareket etmiyor hepsini bir araya getirerek masa üstünde bilgisayarımla yeni kolon kilidi kodlama işlemini bitirip arabanın üzerine taktım tık diye çalıştı.

Mercedes W204 C180 Yedek Anahtar Kopyalama

Yuvalı sistem olduğundan dolayı sadece bilgisayar ile başlayıp bilgisayar ile son bulan işçiliğin en fazla tutacağı zaman 17 dakikadır lakin tamamen kayıp ise süre bir hayli uzuyor 2,5 saat diyebilirim. Kopyalama sırasında eski anahtarın iptal edilebilmesi için çalıştıran bir tane Mercedes Anahtarı kontak üzerinde bulunmak zorundadır aksi halde araba müsaade etmez.

Mercedes W204 C200 Anahtar Fiyatı

W204 C200 veya W204 C220 için fiyatlarımız şuanda 350.00 lira ama lütfen iletişim bilgilerinizi yazıp güncel fiyat bilgisi talebinde bulunun gümrük durumları, ülkemizdeki yabancı paranın yerinde durmayıp bir aşağı bir yukarı oynaması ve üretim bazlı sıkıntılardan kaynaklı fiyat değişiklikleri olsa dahi genelde kendi karımızdan düşüyor sizlere yansıtmamaya çalışıyoruz.

Mercedes W204 Kontak Açılmıyor

mercedes w204 direksiyon kilidi
Mercedes w204 direksiyon kilidi

Kontak yuvasına ( Ezs ) bölümüne yerleştirilen Oto Anahtarı eğer sizlere her zaman ki gibi kısa bir ses vermiyorsa bahsettiğim üç parçayı kontrol edeceksiniz başka çözüm yolunuz yok buradan sizleri yanlış yönlendiremem ki problemlerinizi kısa sürede ucuza çözmeniz için uğraşıyorum. Çeşitli zamanlarda elinizden alçaktan dahi yere düşürdüğünüz Mercedes Anahtar durup dururken son nefesini verebilir küçük bir elektrik kaçağından kontak ( Ezs ) bozulabilir bilinçli dokunuşlar yapmalısınız.

Mercedes Anahtar Pili Biterse

Korkacak bir durum yok pil bittiği zaman sahibini yolda bırakmayan bir arabadır. Eski kasalarında kenarları siyah olandan bahsediyorum içinde 2 adet 2025 pil bulunur arka taraftaki mekanizmayı sökerek ulaşabilirsiniz buradan izleyip kendi başınıza değişin eğer pil bulamadıysanız bize iletişim bilgilerini yazın ÜCRETSİZ gönderim yapalım.

Mercedes Anahtar Özellikleri

Bu söyleyeceklerimi nereden öğrenebilirsiniz bilmiyorum ama can alıcı iki özellikten bahsedip takdirinizi kazanmak istiyorum. Nedir bu Mercedes Anahtar Özellikleri

  • Açma ve kapama tuşlarına aynı anda basın kırmızı led yanıncaya kadar ortalama 10 saniye sonra yanacaktır. Bu özellik arabaya yaklaşıp açma tuşuna bastığınızda sadece şoför kapısını açmanıza bir daha bastığınız zaman hepsini açmanıza imkan sağlayacaktır. ( Avrupa`da bu şekilde kullanılıyor sebebi güvenlik olarak tek başınıza arabanıza binerken diğer kapıların açılmasının bir mantığı yok ) Aynı komutla devreden çıkartıp eski haline getirebilirsiniz.
  • Şoför kapısındaki kapı kolunun yanındaki manyetik göze Mercedes Anahtar yapıştırılıp kilitleme butonuna basılırsa camlar açılır açma botuna basılırsa camlar açılır bir çok insanın bu iki özellikten haberdar olmadığından dolayı yazdım umuyorum ki faydası olur.

Mercedes Anahtar Pili Fiyatları

Yetkili servislerde insanlardan o kadar çok fazla para alıyorlar ki insanlar bizleri arıyorlar. Ne kadar pahalı olabilir ki 40.00 liraya 50.00 liraya pil takıyorlar evet insanın gücüne gidiyor önemli olan para değil yapılan harekettir ama gerçek fiyatı 10.00 Lira çok kaliteli olursa ( Duracell – Varta ) 20.00 üzeri ücreti kesinlikle kabul etmeyin.

Mercedes Anahtar Kasası

Modelleri eski olanların hastalığı var basılan yerler çatlıyor ama binlerce darbeye karşı bence çok bile dayandılar o yüzden değiştirirken hiç söylenmeyin Orjinal Mercedes Anahtar Kasası montajı ustalık gerektirmeyen montajlama sınıfında olup uzakta olsanız dahi destekle başarabilirsiniz. Nikelajlı diye adlandırdığım yenilerin kenar çubuklarının ve arka pil kapağının düşüp kaybolmasından mağdur olan bir kaç müşterim oldu onlara kasa değişikliği yaptım bu yazdıklarımdan biri başınıza geldiyse durmayın sorunu bizlere açıklayarak yazın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir