Menü Kapat

Ford Fusion Sustalı Anahtar

ford fusion sustalı anahtar yapımı

Ford Fusion Sustalı Anahtar Dönüşümü

Ford Fusion sustalı anahtar dönüşümü bazı hassas sürücülerin talep ettiği anahtar revizyon işlemidir. Ford’un bazı modellerinde fabrikasyon olarak verilen uzaktan kumandalı anahtar hem görünüm hem de kullanım açısından tercih edilmeyebiliyor. Ford Fusion orijinal anahtar taşıma zorluğu sebebiyle de eleştiriliyor. Bu sebeple konforuna düşkün sürücüler orijinal anahtarı sustalı anahtara dönüştürmek istiyor.

Ford Fusion ile birlikte Ford Focus, Ford Fiesta, Ford Connect ve Ford Mondeo araçlarda da aynı şekilde uzaktan kumandalı sustalı anahtar dönüşümü yaygın olarak tercih ediliyor. Bu işlem için oto anahtar uzmanlarına ve lisanslı cihaz kullanan işletmelere ihtiyacınız var. Bu hizmeti oldukça kısa sürede garantili olarak verebiliriz. Peki, Ford Fusion sustalı anahtar dönüşümü nasıl yapılır? Ford Fusion uzaktan kumandalı anahtar nasıl kodlanır? Cevapları makalemizde…

Ford Fusion modellerinin bazılarında orijinal sustalı anahtar bulunuyor. Ama orijinal uzaktan kumandası düz ve sivri olan Fusion’ların sahipleri bu durumdan pek memnun değil. Çünkü uzaktan kumandalı anahtar hiç kullanışlı değil. Ayrıca taşıma güçlügü çektiklerinden şikayetçiler. Ford Fusion sahibi bir arkadaş yaptığı çeşitli araştırmalar sonucu bize ulaştı ve yeni bir Ford Fusion orijinal anahtar ihtiyacı olduğunu söyledi. Oto Anahtar uzmanı olarak Ford Fusion sahibi arkadaşın talebini yerine getirmek adına evinin otoparkına gittik. Başakşehir’de bir yakınlarına uğrayarak sustalı anahtar dönüşümü kendisine teslim edildi. Kendisi erdiğimiz hizmetten çok memnun kaldı ve hem orijinal uzaktan kumandası hem de yedek anahtarı sustalı aktif şekilde kullanır hale geldi.. Peki, Fusion sustalı anahtar nasıl yapılır?

ford fusion sustalı anahtar dönüşümü
ford fusion sustalı anahtar dönüşüm görseli

Ford Fusion Sahibiyim Sustalı Anahtar İstiyorum

Ford’un hemen hemen bütün modelleri için uzaktan kumandalı yani sustalı anahtar dönüşümü yapabiliyoruz. Eğer arabanın markası Ford ise katlanabilir sustalı anahtar dönüşümü araç olmadan da yapılabiliyor. Bu dönüşüm işlemi için arabaya cihaz veya bilgisayar bağlamak gerekmiyor. Kısa sürede uzaktan kumandalı olanı sustalı anahtara dönüştürüyoruz. Ford Fusion araçlarda orijinal anahtar ve yedek fabrikasyon olarak veriliyor.

Fusion orijinal uzaktan kumandalı anahtar değişimi istiyorsanız bize kontağı çeviren ve arabayı çalıştıran Ford Anahtar gönderilir veya getirilir ise, sustalı anahtarlık dönüşümü yapıp teslim edebilir veya kargo ile geri gönderebiliriz. Orijinal uzaktan kumandalı anahtar ile birlikte yukarıdaki örnekteki gibi bazı sürücüler yedek anahtarı da sustalı isteyebiliyor. Bunun için de her iki ürünü de sustalı olarak değiştirebiliriz yani adet sınırlaması yok. Bazı sürücüler de orijinal olunı bozmayın o yedek yedek kalsın lazım olunca kullanırım diyor. Bu işlem de mümkün olabiliyor. Yani Ford Fusion anahtar için bize ne talep ettiğinizi belirtmeniz yeterli. Ford Fusion sahibiyim sustalı anahtar istiyorum diyorsanız, doğru adrestesiniz!

Ford Fusion Uzaktan Kumandalı Anahtar Dönüşümü

Sustalı anahtar dönüşümü için kargo ile orijinal anahtar gönderecekseniz, dönüşüm işlemi için kurumsal ve güvenilir immobilizer uzmanlarına başvurmalısınız. Rastgele kişilere orijinal uzaktan kumanda veya yedek anahtar göndermeyin! Aksi halde mağdur olabilirsiniz.Ford Fusion Uzaktan kumandalı sustalı anahtar dönüşümü için bize başvurduğunuzda öncelikle ruhsat istiyoruz. Yani ruhsat sahibi olmayan kişilere hizmet vermediğimiz gibi hiç bir işlem yapmıyoruz. Ford Fusion sustalı anahtarlık işlemini aracın resmi belgelerini ibraz edebilen kişilere yapıyoruz!

Anahtar dönüşüm işleminde Ford Fusion anahtar içindeki çipli kartı, yeni sustalı uzaktan kumandalı anahtar kabı içinde entegre ediyoruz. Yaptığımız işlemle sustalı anahtar bütün özellikleri ile sorunsuz olarak çalışıyor. Açma, kapama, bagaj ve cam kapama özelliklerinin çalışacağı şekilde hazır olması 15 ila 20 dakikalık bir işlemdir. Orijinal ya da yedek anahtarı kargo ile bize gönderin. Kargo ulaşınca gelen anahtarı 15 dakika içinde sustalı anahtar olarak hazırlıyoruz. O gün içinde de kargoya teslim ediyoruz.

Yeni sustalı uzaktan kumandalı anahtar size ulaşınca araçta aktif hale getirilmelidir. Bunun için birkaç işlem yapılması gerekiyor. Bu işlemi de detaylı olarak anlatalım!

Ford Fusion Uzaktan Kumanda Nasıl Kodlanır?

Ford Fusion modellerinde, diğer Ford modellerinde olduğu gibi “4D-60” ve “4D-63 Cripto” olarak adlandırılan immobilizer güvenlik yazılım sistemleri kullanılıyor. Bir güvenlik duvarı olan bu kodlar, uzaktan kumandalı anahtar dönüşümü işlemleri için de önemli kodlardır. Fusion sustalı anahtar dönüşümü sonrası bir kodlama işlemi yapılması gerekiyor. Bütün Ford modellerinde anahtar dönüşümü sonrası aynı işlemin uygulanmalıdır. Ford Fusion sustalı anahtar kodlama işlemi ile yeni anahtar araca entegre edilmiş oluyor. Gerek görürseniz eski anahtarın kodu aracın hafızasından manuel olarak silinebilir.

Ford Fusion sustalı anahtar kodlama işlemi şöyle yapılmaktadır;

  • Aracın kapılarını kapatın.
  • Yeni anahtarı kontağa yerleştirin.
  •  “Bip” sesi gelinceye kadar seri olarak kontağı açın ve kapatın. (Beş ila altı kez kontak açma ve kapatma işleminden sonra “bip” sesi gelecektir. Marka ve modele göre kontak açma ve kapatma sayısı değişebilir.)
  • Daha sonra anahtar sistemi kodlama moduna geçer. Bu aşamada yeni sustalı anahtar hafızaya eklenebilir.
  • Ford Fusion sustalı anahtardaki açma butonuna basın!
  • Bir “bip” sesi daha duyduğunuzda anahtarın hafızaya aldığını belirtilir.
  • Son işlemde anahtardaki herhangi bir butona basın.

Kodlama işleminin en önemli noktası şudur; kontak açma ve kontak kapatma yaparken araçtan gelen sesten sonra ileri veya geri işlemi yapılmamalıdır!

Ford Fusion Sustalı Anahtar Fiyatı

Ford Fusion uzaktan kumandalı anahtar dönüşümü için farklı anahtar modelleri bulunmaktadır. Bu modellerin fiyatları farklılık göstermez. Zevkinize göre tercih edebilir onu arabanıza uygulattırabilirsiniz. Ford Fusion orijinal yazılımlı sustalı anahtar; kapıları açma ve kilitleme, bagaj açma fonksiyonları ile kullanılabiliyor. Yeni sustalı anahtar dönüşüm işlemlerini 200 liraya yapıyoruz. Yetkili servise bu işlemi yaptırmak isteseniz size büyük bir meblağ çıkarırlar. Ayrıca, anahtar sorunları ile ilgili ufak tefek işlerle ilgilenmezler. Her sorunda yeni bir anahtar vermeye kalkarlar. Bu sebeple verdiğimiz fiyatlar ve hizmetler çok uygundur. Yaptığımız anahtar, orijinaldir, kaskoda sorun çıkmaz, 2 yıl garantilidir. Uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Ford Fusion sustalı anahtar dönüşümü işlemlerini iş yerimizde 15 dakika içinde yapıyoruz. Zamanınız yoksa kargo ile yedek anahtar gönderin, gün içinde sustalı anahtar hazırlayıp kargoya verelim. İstanbul başta olmak üzere her ile aynı kalitede ve hızda hizmet veriyoruz. Fusion anahtar yedekleme, Fusion anahtar pili değişimi, Ford Fusion anahtar kabı tamiri, Ford Fusion anahtar kabı değişimi ve her türlü sustalı anahtar dönüşümü için 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir