Menü Kapat

2011 model toyota auris anahtar

2011 model toyota auris yedek anahtar

Çanakkale`den ikinci el olarak satın alınan 2011 model Toyota Auris Confort Extra marka aracın anahtar sorunu bizim tarafımıdan çözülmüştür. Eski sahibi tarafından hava limanında kaybedilen Toyota Auris 2011 model anahtar, uzaktan kumandası aktif halde yeni sahibine verildi. 4D-70 Cripto çip özelliği bulunan aracın kopyalamasında bilgisayar bağlantısı gerekmiyor. Eğer arabanız Toyota Auris ise ihtiyac halinde gerek uzaktan kumanda gerekse immobilizer çip çoğaltılabilmektedir. Yanlış bilmek vermek istemiyorum aslında ama hatırladığım kadarıyla Toyota Auris, fabrikasyon olarak 2 uzaktan kumanda 1 vale anahtarı olmak üzere toplamda 3 adet orjinal Oto Anahtar ile üretim bandından inmektedir. İki kumandası da kayıp edilen 2011 model Toyota Auris, dükkanımıza geldiğinde kapısı dahi manuel olarak kilitlenip açılıyordu. Konumuzun içine yerleştirdiğimiz videoyu dikkatlice seyrettiğinizde uygulamanın detaylarını göreceksiniz.

2011 Toyota Auris Yedek Anahtar Kopyalaması Nasıl Yapılır ?

Dünyanın ünlü markalarından biri olan Valeo tarafından üretilen 2011 model Toyota Auris yedek anahtar, arabaya bilgisayar bağlamadan sadece uzaktan kumanda üzerinden veya kontak anahtarı üzerinden alınan bilgiler ile üritilebilir. Evet maalesef bir güvenlik açığı söz konusudur. Arabanızı emanet ettiğiniz kişileri iyi seçmeli ve malınızı bu bağlamda korulamasınız. Şimdi gelelim sorumuzun cevabına Toyota Auris yedek anahtar nasıl kopyalanır ? Uzaktan kumandası nasıl kodlanır ? İşte cevapları..

2011 toyota auris orjinal anahtar
2011 model toyota auris orjinal anahtar görseli
 • Kontağı ve kapıyı sorunsuz şekilde çalıştıran Toyota Auris kontak anahtar, makineye bağlanılarak kalıbı çıkartılır.
 • Ardından ham yani işlenmemiş olan yeni yapılacak metal parça işlenir.
 • İşlenen Valeo marka 2011 model Toyota Auris Orjinal Anahtar araç üzerinden kontrol edilir.
 • Kapı ve kontağı problemsiz şekilde döndüren ve çalıştıran kopya, uzaktan kumandaya monte edilerek çipi takılır.
 • Artık araba çalışmaya hazır peki kumunda kısmını nası aktif olacak birazdan onunda bilgilerini vereceğiz.

2011 Model Toyota Auris Anahtar Pili ve Fiyatı

Valeo marka Toyota Auris uzaktan kumandalı anahtar pili ” CR 2016 ” olup ince bir yapıya sahiptir. Değişim yapmanız için küçük el aletleri gerekmez. Arka tarafındaki Toyota logolu kapak yerinden çıkıyor. Hafif bir kasıntı yani güç uyguladığınız zaman içindeki elektronik devreyi göreceksiniz. Duracell veya Varta pil tercih ederseniz rahatlıkla 6 yıl kullanabilirsiniz. Toyota Auris orjinal anahtar pili fiyatı ise 10.00 liradır.

2011 Model Toyota Auris Anahtar Fiyatı

2011 model Toyota Auris aracınız var ve fiyat araştırması yapıyorsunuz o zaman doğru adrestesiniz. 2011 model Toyota Auris yedek anahtar ücreti 90.00 lira bu ücretle satın aldığınız ürün ile sadece arabayı çalıştırabilirsiniz. Toyota Auris uzaktan kumandalı anahtar fiyatı ise 200.00 olup tüm işçilik ve uygulama fiyata dahildir. Yapmışken en yeni modeli olsun katlanabilir şekilde kullanayim yeni kasa Toyota Auris anahtar fiyatı ise 230.00 liradır. Yetkili servis tarafından Japonya`dan sipariş üzerine getirtilen ürünlerin 1 ay bekleme süresi olduğunu ve çok daha yüksek bedeller ile satışa sunulduğunu unutmayınız.

2011 model toyota auris anahtar tanıtımı

2011 Model Toyot Auris Uzaktan Kumanda Kodlama Uygulaması

Şimdi maddeler halinde sizlere tarif edeceğim komutları eksiksiz yerine getirdiğiniz taktirde Toyota Auris aracınıza yeni uzaktan kumanda tanıştırma işlemi gerçekleştirmiş olursunuz. Ancak unutmayın araba programlayacağınız Toyota Auris uzaktan kumandasının markası Valeo olacak, aksi halde programlama başarısız olur.

 • Aracın tüm kapılarını kapatın şoför kapısını açın.
 • Toyota Auris anahtarı kontağa sok çıkar.
 • Tekrar kontağa sok ve çıkar.
 • Şoför kapısını kapat ve aç.
 • Tekrar aynı şekilde kapat ve aç. ( Açık kalsın )
 • Bu sefer anahtarı kontağa bir defa çok ve çıkar.
 • Sonra tekrar şoför kapısını kapat aç ve ardından zaman kaybetmeden tekrar kapat ve aç. ( Açık Kalsın )
 • Anahtarı kontağa tak ( kontağı kesinlikle açma )
 • Şoför kapısını kapat
 • Kontağı son kademeye kadar çevir ( marşa basma ) ve ardından kontağı kapat anahtarı kontaktan çıkart.
 • Merkezi kilit sistemi harekete geçip tepki verdiği zaman uzaktan kumandanın bir tuşuna bas. Tekrar merkezi kilit sistemi tepki verecek ve kumandayı algıladığını anlayacaksınız. Hiç işlem yapmadan bir sonraki kumandanın yine bir butonuna basın onuda aktif edin.

İşte 2011 ve 2012 yılına kadar bütün Toyota Auris araçların uzaktan kumandası bu şekilde aktif ediliyor. Neden araba gelmeden işlem yapabildiğimizi söylüyoruz, işte bu yüzden… İmmobilizer sistemini biz dükkanda uyarladıktan sonra kargo ile yolladığımız zaman araba çalışacak ve kumandası sizin tarafınızdan aktif edilecektir. Rahatlıkla kullanmaya başlayacağınız ürüne ulaşmak isteyen şehir dışındaki müşterilerimiz için bu şekilde çözüm yolu bulduk.

Kaskomdan Toyota Auris Aracıma Anahtar Yaptırabilir Miyim ?

Evet kasko poliçenizden faydalanarak bütçenizi yormadan Toyota Auris anahtar kopyalama ihtiyacınızı karşılamanız mümkündür. Yapılan işlemde %18 kdv bedelle fatura kesileceğinden, sigorta ve kasko şirketleri size ödeme yapmakla mükelleftir. Zaten yetkili servislere ödeyecekleri yüksek bedelleri göz önünde bulundurduklarından dolayı, kendi imkanlarınızla ihmet aldığınız işletmelere cüzzi miktar ödemeyi uygun görüyorlar.

5 Comments

 1. Yusuf bülbül

  Merhaba,
  Toyota Auris 2010 model arabam var ve buna katlanır bir anahtar almak istiyorum fiyatı nedir? hangi işlemi yapmamız gerekli?

 2. ayşegül akalın

  merhaba, 2010 model toyota auris aracıma ait yedek anahtar yaptırmak istiyorum. aracım düğmeye basarak çalışıyor. fiyat bilgisi alabilir miyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir