Menü Kapat

Audi 1 Yedek Anahtar

Audi a1 yedek anahtar fiyatı

Audi A1 yedek anahtar sorunları canınızı sıkabilir. Ama hiçbir sorun çaresiz değil. A1 aracınızda yedek anahtar yoksa mutlaka bir anahtar yaptırmalısınız. A1 anahtar kopyalama için profesyonel desteğe ihtiyacınız olacak. Yedek anahtar hizmetlerimizi size detaylı olarak anlatacağım. Yedek anahtar için kasko hasar kaydı açtırmak, yetkili serviste günlerce beklemek ve büyük miktarda para ödemek istemiyorsanız sizin için çok pratik bir yedek anahtar çözümümüz var! Audi A1 yedek anahtar nasıl yapılır? Audi A1 anahtar kopyalama fiyatı ne kadardır? Bu soruların cevapları ve daha fazlası makalemizde… Hadi başlayalım!

Audi A1 Yedek Anahtar Yapımı

Audi A1 otomobil oldukça şık ve güçlü bir arabadır. Genellikle bayanların tercih ettiği bir Audi modelidir. Görkemi kadar anahtar sistemi de dikkat çekicidir. Bu aracın anahtarları ile ilgili bir sorun yaşarsanız herhangi bir ustaya gitmeyin! Bu işin uzmanı, immobilizer anahtar profesyoneli birine ihtiyacınız var! Bunun bilincinde olan iş kadını Şule Hanım beni aradı. Audi A1 aracı için acil yedek anahtar ihtiyacı doğmuş. Kızı ile birlikte kullandığı aracın yedek anahtarını kaybetmiş. Yetkili servis 3 haftada yapabiliriz demiş. Polisten tutanak istemişler ve kasko da hasar kaydı açtırması gerektiğini söylemiş. Bu prosedürlerle uğraşmak istemeyen Şule Hanım, internetten kısa bir araştırma ile bana ulaştı. Adrese gelerek anahtar yaptığımızı öğrenince hemen aramış. Birkaç gün içinde acilen Audi A1 yedek anahtar yapımı istedi. Birkaç saat sonra gelebileceğimi söyledim. Çok memnun oldu ve iki saat sonra Merter’deki iş yerinde buluşmak üzere randevulaştık.

Audi A1 Yedek Anahtar Kopyalama

Peki, Audi A1 yedek anahtar kopyalama nasıl yapılır? Şule Hanım için yaptığım işlemi ayrıntılı olarak anlatacağım. Şule Hanım’ın işyerine gittim. Öncelikle yedek anahtarı Şule Hanım’a gösterdim ve çok beğendi. Hemen anahtar kopyalama işlemi için bir görevli ile araca gittik. Audi A1 aracının içinde yedek anahtar yapmaya başladım. Uzaktan kumandalı, immobilizer çipli, sustalı bir yedek anahtar götürdüm. Sadece anahtarın kimlik numarasının aracın hafızasına kaydedilmesi işlemi kaldı. Bunun için şu adımları izledim:

Lisanslı anahtar kodlama cihazını ve bilgisayarı soketle araca bağladım. Bilgisayardan aracın anahtar sistemine girdim. Bu arada şu bilgiyi vereyim; Audi A1 araçta fabrikasyon olarak 1 orijinal anahtar 2 tane de yedek anahtar verilir. Şule Hanım’ın iki yedek anahtarı da kaybolmuş. Bu sebeple anahtar sisteminde 3 anahtar görünüyordu. 2 yedek anahtarın kimlik kodlarını sildim. Daha sonra yeni yaptığım yedek anahtarı kodlama cihazına takarak, aracın hafızasına kaydettim. Aracın anahtar sistemine girdiğimizde göstergede 3 anahtar görünüyordu; kodlama işleminin ardından güncelleme sonrası 2 anahtar görünmeye başladı. Bu işlem önemli; çünkü kaybolan yedek anahtarlar kötü niyetli biri tarafından bulunur ve araca girmeye çalışırsa eski yedek anahtarların kodlarını sildiğimiz için aracı çalıştıramaz.

Audi a1 yedek anahtar yapımı
Audi a1 yedek anahtar yapımı görseli

Yeni yaptığım yedek anahtarı kontağa takarak anahtarı araca tanıtmış olduk. Son olarak uzaktan kumanda kodlama için aracın kapılarını açıp kapatıyoruz.

Hepsi bu kadar! Tüm bu işlemi 20 dakikada yaptım. Şule Hanım’ın toplantısı bitmeden yeni bir anahtar teslim ettim. Bu arada bir kez daha uyarayım; Audi A1 yedek anahtar kayboldu ise ya da Audi A1 yedek anahtar çalındı ise hemen yedek anahtar kopyalama yaptırın ve eski yedek anahtarların kimlik numaralarını sistemden sildirin. Bu arada, anahtarlar bulunursa tekrar aracın sistemine kaydedilebilir.

Audi A1 Yedek Anahtar ve Kasko

Audi A yedek anahtar kopyalama işlemi tamamen yasaldır ve garantilidir. Yedek anahtar yapımı sonrası herhangi bir yasal sorun yaşamazsınız. Yani orijinal yedek anahtar ile aynı özelliklerde bir anahtar sahibi olursunuz. Bu nedenle kaskoda bir sorun yaşamazsınız. Örneğin; Allah korusun aracınız çalındı diyelim. Kasko sizden yedek anahtar isteyecek. Yedek anahtar yoksa herhangi bir hak iddia edemezsiniz. Kasko da çalınma sigortası karşılığında bir ödeme yapmaz. Bu sebeple yedek anahtar bulundurmanız çok önemli.

Sizin için yaptığımız yedek anahtarı kaskoya verdiğinizde “bu orijinal yedek anahtar değil” diyemez. Çünkü biz yaptığımız anahtarı aracın hafızasına kaydediyoruz ve kaybolan veya verilmeyen yedek anahtarın kimlik kodunu hafızadan siliyoruz. Yani eski yedek anahtarın yerine yaptığımız yeni yedek anahtar kimlik numarasını kaydediyoruz. Bu sebeple kaskoda veya poliste bir sorun olmaz. Yasal anahtar kopyalama ya da lisanslı anahtar kopyalama yaptığımız için herhangi bir sorunda sigorta şirketlerine yeni yedek anahtar verilebilir.

Peki, yedek anahtar ihtiyacınızda kasko aracılığı ile işlem yaparsanız sizi neler bekliyor? Hemen anlatayım: Öncelikle kasko sizden polis tutanağı isteyecek. Aracın sahibinin polise giderek yedek anahtarın kaybolduğuna tutanak tutturması gerekir. Bunun için polis merkezinde 2-3 saat beklemeniz gerekebilir. Daha sonra polisten alacağınız tutanakla kaskoya başvurarak hasar kaydı açtırmalısınız. Tüm bu işlemlerin ardından yetkili servise başvurmalısınız. Yetkili servisten yedek anahtar almak için en az 15 gün beklemeniz gerekir. Ayrıca, yetkili servis bize ödeyeceğiniz ücretin 2-3 katını talep edecektir.

Bir yedek anahtar için katlandığınız yükü tahmin edebiliyor musunuz? Uzun süre bekleyeceksiniz, yüklü miktarda para ödeyeceksiniz ve en önemlisi aracınıza hasar kaydı açtırmak zorunda kalacaksınız. Bu sebeple yeni kasko yaptırırken hasarsızlık indiriminden yararlanamayacaksınız. İş kadını Şule Hanım gibi prosedürlerle uğraşmak istemiyorsanız hemen bizi arayın! Sizin için 20 dakikada Audi A1 yedek anahtar yapalım!

Audi A1 Kontak Arızası

Audi A1 kontak arızası kronik bir sorundur. Bu arıza, muadil kontak kullanan Seat, Skoda ve Volkswagen modellerinde de vardır. Bu arızanın belirtileri önceden hissedilebilir. Örneğin; Kontak güçlükle açılmaya başlar. Kontağı kapatırken takılma olur. Bir süre sonra kontak kilitlenir ve aracı çalıştıramazsınız. Audi A1 kontak arızası belirtileri görülünce acilen kontağın değiştirilmesini tavsiye ederim. Tamir ettirmeye kalkarsanız aynı sorunu tekrar yaşama riski doğar. Ayrıca, kontak tamiri sonrası direksiyon kilit sistemi devre dışı kalır; yani direksiyon kilidi çalışmaz. Bu da güvenlik riski oluşturur. Bu sebeple kontağın değiştirilmesini tavsiye ediyorum. Bir de herhangi bir anahtarcıda Audi A1 Anahtar kontak arızası tamiri fiyatı olarak 350 TL ya da 400 TL talep ediliyor. Ben bu fiyata yeni orijinal kontak takıyorum. Yani tamir yaptırıp riske girmeye değmez! Audi A1 orijinal kontak stoklarımızda vardır.

Audi A1 Yedek Anahtar Dış Kabı

Audi A1 yedek anahtar dış kabı ya da Audi A1 orijinal anahtar dış kabı arızaları veya deformeleri için de yardımcı olabiliriz. Audi A1 araçlarda oldukça kaliteli bir anahtar kabı vardır. Ciddi bir darbeye maruz kalmazsa ve suya düşmezse kolay kolay arıza yapmaz. Ancak anahtar kabı üzerindeki butonlarda soyulma veya deforme olabilir. Bu gibi durumlarda Audi A1 sustalı yedek anahtar kabı değişimi yapıyoruz. Tamir olabilecek bir arıza varsa buna da bakabiliriz. Audi A1 yedek anahtar dış kabı değişimi sonrası orijinal yedek anahtar sahibi olacaksınız. Orijinal anahtar fonksiyonlarını aynen içinde barındıran yeni yedek anahtar kadı, stoklarımızda bulunmaktadır.

Audi A1 Yedek Anahtar Pili

Audi A1 yedek anahtar pili biterse pilsiz de anahtarı mekanik olarak kullanabilirsiniz. Sadece uzaktan kumanda özelliği çalışmaz. Aracın kapıları açılabilir ve motoru çalıştırılabilir. Audi A1 anahtar sistemi “48 Cripto Megamos” çip ile sunulur. Manyetik sistem motor kilidini açabilir. Bu sebeple pilsiz de araba çalıştırılabilir. Sustalı anahtarla da kapılar açılabilir. Audi A1 yedek anahtar pili CR 2032 tip pildir. Pil değişimi kolaylıkla yapılabilir. Pil yaklaşık 5 yıl kullanılabilir. Audi A1 anahtar pili fiyatı 10 ila 20 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir