Menü Kapat

Skoda Octavia 2015 Anahtar

Skoda Octavia yedek anahtar kopyalama

Geçtiğimiz günlerde aracına yedek anahtar yaptığımız bir müşterimizin, iş yerinden mesai arkadaşı 2015 model Skoda Octavia bir araç satın almış aracı aldığı kişi aracın yedek anahtarını kendisine teslim etmemiş, müşterimizde durumun sakıncalı olduğunu dile getirdikten sonra aracın hafızasındaki diğer verilmeyen anahtarın silinip yerine yenisinin yapılması gerektiğini, aracı aldığı kişiye söylemiş. Arkadaşının tavsiyesi üzerine bizimle iletişime geçen Kerem bey randevu talep edip işletmemize geldi. Kısa bir tanışma sohbeti sonrası hemen Skoda Octavia yedek anahtar kopyalama için işe koyulduk. Yaptığımız işlemi sırasıyla kaleme alıp sizlerinde faydalanıp bilgilenmesi için bütün tecrübelerimi sizlere aktarmaya çalışacağım.

Skoda Octavia Yedek Anahtar Önemi

İmmobilizer, yani Elektronik Hırsız kilidi bulunan bütün araçlarda yedek anahtarın önemi çok büyük. Araçlarınızı yedek anahtarı olmadan kullanmanın zararlarını sizlere sabaha kadar anlatsam azdır. Üretilen bütün araçlar iki anahtar ile piyasaya sürülür, ikinci el araç aldığınızda aracın yedek anahtarı size verilmediyse, yapacağınız ilk iş iyi bir Oto Anahtar işi yapan usta bulmak olmalıdır, aşağıda bunun nedenini sıraladığım da bana hak vereceksiniz.

 1. Aracın hafızasında iki anahtar kayıtlı olduğu için size verilmeyen anahtar art niyetli kişi ya da kişilerin elinde olabilir. Bu ne demek oluyor, bir sabah uyandığınızda aracınızın bulunduğu yerde yerler esiyor olabilir, bu hiç hoş bir durum olmasa gerek. Yıllarca vermiş olduğunuz emek ve birikimlerin yok olmaması adına dikkatli olmanızda yarar var. 2015 model Skoda Octavia Anahtar fiyatı bugün 300.00 liradır. 300 lira için 120.000 liralık arabayı riskle kullanmak ne kadar doğru bunun cevabını sizlere bırakıyoruz.
 2. Diyelim ki bu söylediğim yaşanmadı, otomobilinizi aldığınız kişi anahtarı kaybetmiş sizde üstünde durmadınız ve yedek anahtar yaptırmadınız, elinizdeki anahtarı da kaybettiniz veya çaldırdınız. Peki ya şimdi ne olacak ?
 3. Şuan dünya üzerinde yayınlanan Oto Anahtar programlarının arasında komple kayıp olan Skoda Octavia anahtar için işlem yapılamadığını biliyor musunuz ? Kesinlikle bilmediğinizi düşünüyorum. Hiç anahtarı olmadan yetkili servis haricinde yapılamayan Skoda Octavia anahtar modellerini aşağıda maddeler halinde sıralıyorum.

Neden yaptırmalıyız…

 • 2013 model Skoda Octavia anahtar yedeği yok ise şuan kopyalanamıyor.
 • 2014 model Skoda Octavia Anahtar komple kayıp edilir ve araba kilitli kalınır ise çalıştırılamıyor.
 • 2015 model Skoda Octavia anahtar çalınır ve köşenizde yedeği yok ise arabayı 1 ay kullanamayacağınızı bilmelisiniz.
 • 2016 model Skoda Octavia anahtar yedeksiz kullanıldığı taktirde Almanya`dan sipariş edilmesi gerektiğini söylemek durumundayım.
 • 2017 model Skoda Octavia anahtar yedeksiz kullanılır ve arabanız çalınırsa kaskodan para alamayacağınızı yinelemek zorundayım.
 • 2018 model Skoda Octavia anahtar yedeksiz kullanılır ve kapıları kilitli kalır ise arabayı kurtarıcı ile servise götürmek zorunda olduğunuzun altını çizmek zorundayım.

Not: Üst taraftaki uyarılarımı dikkate alarak arabanızı kullanırken mutlaka önlem almanız konusunda sizleri uyarıyorum.

skoda octavia mqb anahtar
skoda octavia mqb anahtar görselidir.

2015 Model Skoda Octavia Anahtar Kopyalama

Markası ve modeli ne olursa olsun iki anahtarı da kaybolmuş bir araca anahtar programlamak hiç de kolay değildir. Skoda Octavia kayıptan anahtar kodlama işlemi için büyük tecrübe gerekir, yani bu işi yapan ustanın mutlaka çekirdekten yetişmiş olması gerekir. Söz konusu olan bu aracın kilitli kapısını açmak dahi son derece meşakkatli bir iştir ben yine de kısaca sizlere aktarmaya çalışayım. Öncelikle zarar vermeden otomobilin kapısı açılacak en iyi ihtimal ile şoför kapısında bulunan acil durum kilidi sökülecek, şifre kombinasyonları okunduktan sonra mekanik kontak anahtar ucu özel siyasi lazer makine ile kesilecek, bu zorlu süreç maalesef henüz başlangıç. Immobilizer kodu lisanslı cihazlar ile çıkıyor olsa da zaman zaman Almanya’dan destek almamız gerekiyor tabii ki yetkili servislerin verdiği 1 ay süreden çok çok daha kısa yaklaşık saat içerisinde Skoda Octavia anahtar yaptırma imkanına sahipsiniz.

Skoda Octavia Orijinal Anahtar Kabı

Buraya kadar yedek anahtar öneminden ve araçlarınızı yedeksiz kullanmamızın size vereceği sıkıntılardan bahsettim, şimdi de Skoda Octavia anahtar kabı hakkında bilgi vermeye çalışayım. Söz konusu anahtar da iki tip kronik rahatsızlık bulunur, en çok şiyaket aldığımız konu buton basma yerlerinin kabarması, şişmesi ve delinmesidir. Zaman zaman mekanik anahtar ucunun sabitlendiği dip kısımdan kırıldığını da görüyoruz, her iki durum için en kestirme yol skoda octavia sustalı anahtar kabı değişimidir. Her daim stoklarımızda bulunanlar bu ürünü bizlerden temin edebilirsiniz.

Skoda Octavia Anahtar Fiyatı

Skoda octavia anahtar fiyatı
Skoda Octavia MQB Anahtar fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Skoda Octavia modellerinin anahtar fiyatı modeline göre değişiklik göstermektedir. Şuan için güncel fiyatlarımızı dillendirecek olursak…

 1. 2010 model skoda octavia anahtar fiyatı 240.00 liradır.
 2. 2011 model skoda octavia yedek anahtar fiyatı 90.00 liradır.
 3. 2011 model skoda octavia kumandalı anahtar fiyatı 240.00 liradır.
 4. 2012 model skoda octavia anahtar fiyatı 90.00 lira olup sadece arabayı çalıştırır ve içinde immobilizer çip olanın fiyatıdır.
 5. 2013 model Skoda octavia MQB Anahtar fiyatı 300.00 liradır. Orjinal 2 yıl garantili olanları 350.00 liradır.
 6. 2014 model Skoda Octavia MQB anahtar fiyatı 200.00 lira olup kumandasız fabrikasyon anahtar modelidir.
 7. 2015 Skoda Octavia anahtar fiyatı yine 300.00 lira ile 350.00 lira arasındadır.
 8. 2016 model Skoda octavia anahtar fiyatı değişiklik göstermemektedir. Yani 300.00 ila 350 liradır.
 9. 2017 model Skoda Octavia anahtar fiyatı yine MQB tip sustalı anahtar kumandalı olarak 300.00 lira ile 350.00 lira arasındadır.

UYARI: Burada yayınladığımız fiyatların zaman zaman stok durumuna göre ve yabancı paradaki değişiklikten dolayı değişiklik gösterdiğini söylemek isterim. O nedenledir ki güncel fiyat bilgisini istemenizi ÖNEMLE RİCA EDİYORUM. Fiyatlarımız kodlama, programlama ve diş açma ücretleri dahil olarak belirtilir. Aracın arıza tespitine ve arızalarının silenmesine extra ücret almamaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir