Menü Kapat

Opel İnsignia Keyless Anahtar

Opel`in İnsignia serisinde iki farklı Oto Anahtar yazılımı bulunmaktadır. Daha önce mekanik kontak yapısına sahip olan İnsignia hakkında bilgi vermişim ama Start/Stop yani Keyless Go özelliğine sahip olanı kaleme almamışım. Şimdi onu anlatacağım. Dışardan baktığınız zaman klasik Opel İnsignia Anahtar ama araba üzerinde kontak yok. Pil bittiği zaman kol dayamanın altında bulunan ( Anahtar için ayrılmış küçük bir özel alana ) bölmeye takılarak çalıştırılabilen Opel İnsignia Keyless Anahtar için kopyalama ve yedekleme hizmeti vermekteyiz. Araba üzerinde bulunan donanımların veya parçaların kimlik değiştirmeyi ve zarar görmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu konuda duyduğum o kadar çok şehir efsanesi var ki anlatamam! O yüzden doğru bilgiyi sadece işini profesyonelce yapan insanlardan almanızı öneririm.

Opel İnsignia Smart Anahtar Kopyalama

Benim aracımda kontak yok peki neden kontaklı gibi uzaktan kumandalı anahtar verilmiş ? Sorusuna cevabım ” İnanın bende bilmiyorum ” olacak. Çünkü doğru düzgün bir tasarım yaparak Opel İnsignia Keyless anahtar daha güzel hale getirilebilirdi. Ancak büyük ihtimalle bütçelerinden çıkacak azıcık maliyetten kaçtılar. Bir sonraki makyajlanan modellerde Opel İnsignia Smart anahtar değiştirildi. Yazımızın içine yerleştirdiğim zaman göreceksiniz, dilerseniz de kendi arabanıza uygun hale getirebileceğiz.

Daha önce bizden hizmet alan bir müşterimize 2 farklı tasarımda Opel İnsignia Keyless anahtar kopyalayıp verdik. Yani buradan anlamanız gereken bu araçlara istenirse 4 hatta 5 adet uzaktan kumanda yapılabilir. Eşinize ayrı bir model kendinize ayrı bir model seçerek zevkinize göre Oto Anahtar kullanabilirsiniz. Cihazın arabaya bağlanmasından itibaren kopyalama ve programlama 15 dakika sürmektedir.

Opel insignia keyless anahtar
opel insignia keyless anahtar modeline örnektir.

Opel İnsignia smart anahtar pili ve değişimi

Sizlere tanıtımını yaptığım İnsignia araçların tamamının uzaktan kumanda pili ” 2032 ” standart pil yapısına sahiptir. Üniversal olarak tüm araçlarda ortak alan pil bittiğinde manuel şoför kapısını açarak arabayı çalıştırmanız mümkündür. Üst kısımda bahsettiğim kol dayamanın altında bulunan bölmeye baş aşağı yerleştirilen Opel İnsignia Keyless Anahtar arabayı sınırsız şekilde çalıştırır. Müsait olduğunuz zaman arka kapağı değiştirerek pilini değiştirmeniz mümkün. Opel İnsignia uzaktan kumandalı anahtar pili nasıl değişir ? İşte VİDEOSU BURADA ! İzleyerek kendi imkanlarınız ile evinizde veya iş yerinizde değişim yapabilirsiniz. İnanın keyif alacak ve bize teşekkür edeceksiniz.

Opel İnsignia anahtar kabı değişimi

Normalde Opel Astra J Ve Opel Corsa E modellerine göre daha az yıpranan Opel İnsignia Smart anahtar için dış kabı ihtiyacınız olabilir. Kapı kollarında bulunan butonlar sayesinde uzaktan kumanda kullanımına ihtiyaç duyulmayan söz konusu araç için daha şık bir dış kasa bulunmaktadır. Açma ve kapama butonları koptu veya içine düştü ise çözüm komple uzaktan kumanda değişimi değil, sadece dışının değiştirilmesidir. Değişimi kendi imkanlarınız ile yapmanız mümkün ama açarken çok dikkatli olmalısınız. Enjeksiyon yapıştırma olduğundan dolayı açarken çoğu Opel İnsignia Yedek anahtar bozulmaktadır. O nedenledir ki uzman bir kişiden veya kuruluştan destek almanızı öneriyoruz.

Opel İnsignia Keyless Anahtar Fiyatı

Eğer araçta keyless go yani Start/Stop button ile çalışan kontak sistemi var ise Opel İnsignia Keyless Anahtar fiyatı 400.00 liradır. Fakat standart açma, kapama ve bagaj özellikli mekanik kontaklı yapıya sahip ise, Opel İnsignia uzaktan kumandalı anahtar fiyatı ise 300.00 liradır. Uzaktan kumandasının pili bittiği zaman onu da 10.00 liraya değiştirmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir