Menü Kapat

Oto Anahtarı Kopyalama

O kadar derin bir konu ki nereden başlayacağım bilmiyorum lakin ilk olarak Oto Anahtarı Nasıl Kopyalanır onu anlatayım devamında ciğerlerine kadar her şeyi anlatacağım.

Okyanus gibi bir soru nasıl yapılır? tahmin edeceğiniz gibi cihazları var cihazların tamamı farklıdır her aracın yazılımı, mühendisleri ve parçaları farklıdır ayrı ayrı güvenlik duvarlarıyla örülmüştür. Örnek veriyorum Dacia – Renault kardeşliği var bunlardaki tüm parçalar ortaktır yine bir örnekle daha devam edeyim Citroen – Peugeot bunlarda keza aynı şekilde ortak olup barçalarının hemen hemen tamamı birbirlerine uyar. Eski modelleri örnek veriyorum 2000 model bir Renault veya Citroen bir Oto Anahtarı masa üstü dediğimiz cihazlarla oku ve yaz tuşlarıyla kopyalama yapılabilir ancak teknoloji değişti yazılımlar üst seviyelere ilerledi o yüzden makinelerde çok farklı yerlere gitti yani tavşan kaç tazı tut mantığı burada tam oturur. Kopyalamanın kendi bayilerinden başka bir yerde yapılmasını istemeyen otomobil üreticileri geliştiriyor Türk, Çin, Bulgar ve Rus mühendisler çözüyor hep böyle oldu bundan sonra değişmez onlar yenileyecek biz takip edeceğiz teknolojiyi takip eden ayakta kalacak ayak uyduramayan gidecek.

Araba Üzerinden Anahtar Kopyalama

oto anahtarı kopyalama cihazıdır.
Oto yedek anahtar kopyalama cihazı

İşinde uzman kişiler dünyadaki bütün arabaların immobilizer anahtar yapısını bilir. Müşteri dükkanımıza gelir bizden belli başlı taleplerde bulunur durum değerlendirmesi yapar fiyat ve teknik bilgeleri iletip anlaştıktan sonra bizde işe soyunuruz. İnteraktif olarak bu sürecin işleyişini sizlere hemen vereyim. Hyundai Anahtarı kopyalama yapılacaksa aracın uzaktan kumanda serisini, immobilizer çipini ve mekanik ucunu hazırladıktan sonra arabaya cihazımızla ( bilgisayar diyeyim çünkü geneli bilgisayarda yüklü oluyor ) biniyor önce kontağı mekanik olarak kontrol ediyoruz çünkü mekanik sistemi geçmeden elektronik noktalanamaz. Kontak açtı ise ki açmama ihtimali yok akabinde uzaktan kumandayı ve immobilizer çipi arabaya tanıtıyoruz. Kopyalama kimi zaman arabadan kimi zaman araba olmadan yapılabilmektedir. Çok mu basit oldu bilmiyorum bu bir meslek burada sizin anlayacağınız şekilde mecburen basite indiriyorum evet makine içindeki programlara hükmetmek arabayı kodlama durumuna getirip işlemi bitirip tertemiz sonlandırmak bir ustalık işi ancak size yarayan kısımlarını anlayın kafidir diye düşünüyorum.

Oto Anahtar Kopyalama Yapılırsa Araba Zarar Verir Mi

Eğer hatalı kopyalama yapılırsa araba çalışmaz yani bulunduğu yerde kalır fakat kopyalama doğru ise arabanın uzaktan kumandası dahi aktif olur ve daha sonra herhangi bir yerde kalır mıyım acaba diye bir endişeye kapılmazsınız. Yani herhangi bir kopyalamanın arabaya bir zararı yoktur fakat kullanılan cihaz ve malzemelerin büyük önemi var burada orjinal parçadan ödün vermeyen işletmelerden destek almalısınız.

Oto Anahtar Kopyalama Makinesi ( Cihazı )

Makineler program olarak çok değişilik ben bir tane cihaz alayım bütün araba anahtarı işimi çözsün böyle bir şey söz konusu değil hemen örnekleyeyim Mercedes Anahtarı ayrı Bmw Anahtarı çok ayrı iki cihazlarla kopyalama yapılıyor. Yeni başlayanlar basit arabalardan bir başlayayım sonrası Allah Kerim diyor ve arabasını teslim eden insanlar bu durumda o kadar çok mağdur oluyor ki anlatamam ne bileceksin bir bakıyorsun çok güzel bir dükkan ağzı laf yapan esnaf ancak iş berbat. Eğer Oto Anahtar Kopyalama Makinesi almak istiyorsanız durumu iyi değerlendirin bazı makineler Renault modellerinde çok iyi bazı makineler Hyundai – Kia modellerinde mantığını anlayın gereksiz yollar aramayın.

Oto Anahtarı Beyin Üzerinden Kopyalanır mı ?

İstisnasız söz konusu kopyalamanın hemen hemen hepsinin motor beyni ile ilişkisi var çünkü motor beyni üzerine yazılmaz ise kesinlikle araba çalışmaz ancak bazı hiç anahtarı bulunmayan araçların bazılarında motor beyni sökülüp bilgileri alınabiliyor bu gayet doğal bunun içinde beyin okuma cihazları var tam teşekkürlü kopyalama yapan kişilerin makine parkurunda bu cihazlardan bulunuyor zaman zaman bizde okuyoruz.

Oto Anahtar Kopyalama Avrupa Yakası

Biz istanbul Anadalu Yakası ve İstanbul Avrupa Yakası olmak üzere iki bölgeye oto anahtar kopyalama hizmeti veriyoruz Personelimiz Pendik ve Tuzla tarafına her gün geçiyor oradaki insanların ihtiyaçlarına cevap veriyor. Arabanın marka ve modelini bizlere söylediğinizde ön hazırlık yaparak kopyalama yapacağımız yere gidiyor çözüm odaklı çalışıyoruz.

Oto Anahtar Kopyalama Fiyatları

Arabanın marka modeliyle doğru orantılıdır eski modeller direk masa üstü el cihazlarıyla yapılabilen türden ise 75.00 Lira yanında sallanan uzaktan kumanda bulunuyor ise artı olarak 50.00 Lira eğer üretim aşamasında uzaktan kumandası var ise orjinal olarak yapılacaksa 175.00 lira 200.00 Lira yüksek modellerde 650.00 lira 750.00 Lira bu şekilde fiyatlar değişiklik gösteriyor fakat arabanızın modeline göre fiyat almanız daha anlamlı olur.

Oto Anahtar Kopyalama Makinesi Fiyatları

İş yeri olmayıp bu işi extra bir gelir kapısı olup hele hele seyyar olarak dolaşan kişiler hiç bir şekilde bizi aramasın onlara herhangi bir desteğimiz bulunmamaktadır lakin yine ben detaylı bir şekilde okuduysanız anlayacaksınız önce hangi modellere hizmet veriyorsunuz onun bir çalışmasını yapın ona göre bir cihaz alın fakat genel olarak iyi bir cihaz 2000 $ civarındadır. Bunların kontörlü olanları da var ancak iş yerinize ortak oluyor ben şahsım olarak ben kontörlü cihaz kullanmıyorum. Aldığım makineyi dükkanıma ortak değil eleman gibi kullanıyor onun üzerinden para kazanıyorum kazancımdan kimseye pay vermek işime gelmiyor.

Aracıma Ait Olan Oto Anahtarı Kopyalandı mı Nasıl Anlarım ?

Yüzeysel kopyalama var yani araba kandırılarak yapılıyor üzülerek söylüyorum ki mertlik bozuldu artık saçma sapan cihazlar üretildi arabada kayıtlımı değil mi anlaşılmıyor fakat bir art niyetten şüphe ediyorsanız sıfırdan kodlama programlama yapılıp anahtar kimlik bilgilerini değiştirebilirsiniz lakin obd üzerinden yani asıl olması gereken doğru düzgün bir şekilde kopyalama yapıldıysa arabanın hafızasına kayıtlı olan tüm bilgileri görüp ona göre müdahale edebilirsiniz.

23 Comments

 1. Kamil Türker

  Öncelikle vermiş oldugunuz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Ben mugladan yazıyorum otolarını mekanik bölümünü yapabilyorum bu konuda yeniyim buradaki meslektaşlarımdan da anahtar satan dolaşan firmalara baskı yapıyorlar dogrusu dışarıdan destek alamıyorum öncelikle oto anahtar immobilizer kopyalamalar hakkında bilgimde cok az bilgi kirliligi cok hangi makina ile başlamam gerek bilgilendirirseniz cok memnun kalacagım şimdiden çok teşekkür ederim hayırlı bol kazanclar kamil türker

 2. Aytekin

  Honda CR-V 2014 aracımın orjnal sustalı anahtar susta kısmı bozuldu anahtarcı ya gittim dış kısmı değişecek dedi ve 120 TL para istedi plastik kısmı değişme gibi bir durum varmı benim aklıma yatmadı ama sustanın sadece yayı değişmesi gerekmez mi

 3. Anıl

  herkese merhaba.2009 model ford mondeo aracimin 2 anahtarindan 1 tanesini kaybettim. bu yüzden orjinali gibi yani uzaktan kapilari ve bagaj kapagini acma kilitleme gibi tüm fonksiyonları çalışır anahtar yaptırmanın maliyeti ortalama ne kadar tutar.

 4. Oğuzhan

  Merhaba benim aracım 2013 model Kia rio.anahtar kullanılamaz hale geldi otomatiği çalışır durumda ama çocuklar adeta delmişler yedek anahtarı kaybettik yeni 1 yada 2 tane otomatik anahtar lazım fiyat nedir acaba ?

 5. YUSUF27

  MERHABA CITROEN ELYSEE 2015 ARACIMIN KUMANDALI ANAHTARI KAYBOLDU DIGERI DURUYOR/ KUMANDALI SUSTALI ANAHTARIN FIYATI NEDIR ISTANBULDAYERINIZ NEREDE

 6. Hakan

  2014 caddy aracın anahtarı suya düştü. Pil taktığımda kapı açma düğmesi takılı kalıyor. Camlar açık hale geliyor. Kartı temizleyip denedim yine aynı. Yeni anahtar ne kadar olur.

 7. İsmail

  Başka bir. Aracın anahtarını kendi aracıma uydurma gibi bir şansım var mı acaba. Uzaktan kumanda aktif olacak şekilde

  Şimdiden teşekkür ederim

 8. Tahir

  İyi günler. 2010 model Fiat Albea aracımın orijinal uzaktan kumanda devresi kırılmış immobilizer üzerinde ve sağlam kontaktan çalışıyor. Anahtar değişmeden sadece kumanda bölümünün yenilenmesi maliyeti ne kadar olabilir.

 9. Oğulcan Atalan

  İyi günler 2017 mondeo aracım önceki sahibi yedek anahtarı kaybetmiş yeni anahtar yaptırmayı düşünüyorum orjinal olarak satı sitede 2018 mondeo anahtarı buldum o anahtarı alsam size gelsem kendi aracıma kopyalama olur mu veya sağlıklı olur mu ? İlgi ve alakanız için teşekkür ederim

 10. Oğulcan

  İyi günler 2017 mondeo aracım önceki sahibi yedek anahtarı kaybetmiş yeni anahtar yaptırmayı düşünüyorum orjinal olarak satı sitede 2018 mondeo anahtarı buldum o anahtarı alsam size gelsem kendi aracıma kopyalama olur mu veya sağlıklı olur mu ? İlgi ve alakanız için teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir