Menü Kapat

Opel Mokka Anahtar

Opel Mokka yedek anahtar

17.08.2021 Perşembe günü Opel Mokka araca anahtar yapma fırsatı buldum. Tekirdağ ili Çerkezköy ilçesinden misafirimiz olan müşterimizin ihtiyacını karşıladık. Hemen ardından sitemizi kontrol ettim. Baktım ki sitemizde Opel Mokka hakkında hiç paylaşımı yapılmamış. Sizleri bilgilendirmek ve sorunlarınızın çözüme kavuşması için bilgisayarımın başına oturdum. Fakat biraz zamanınızı alacağım. Sabırla okumanızı tavsiye ediyorum. 🙂

Opel Mokka Anahtar Nasıl Kopyalanır ?

Her araçta olduğu gibi Opel`in Mokka modelinde de arıza tespit soketi bulunmaktadır. İşte tüm arıza, onarım ve anahtar kopyalamaları bu giriş sayesinde mümkündür. Ama en doğrusu tabii ki lisanslı cihaz kullanmaktır. Lisanslı cihaz kullanılır ise ortalama 20 dakika içinde Opel Mokka Anahtar çoğaltılması gerçekleşebilir. Opel Mokka veya Opel Mokka X modelinin tüm donanımları Opel Astra J ile aynıdır. Ben Hatta şöyle söyleyeyim, dükkanımıza yanaşan Opel Mokka için stoklarımızda bulunan Opel Astra J Anahtarını kullandım. Hatta açma, kapama ve bagaj özelliği bulunan Opel İnsignia Anahtar bile kullanılabilir. Şimdi parça kodlarının aynı olduğunu anladığınızı düşünüyorum.

Bahsettiğim lisanslı cihaz üzerinde çeşitli özellikler bulunur. Cihaz size sorar “ ADD KEY ” yani anahtar eklemek mi istiyorsun ? Veya “ ALL KEY LOST “ tüm anahtarların kayıp mı ? Eğer siz ” ADD KEY “özelliğini kullanırsanız hafızadaki anahtarları silmeden işlem yapmış olursunuz. Yani kayıp ettiğiniz uzaktan kumanda aktif şekilde çalışır. Lakin ” ALL KEY LOST ” sekmesini tıklayarak ilerlerseniz o zaman bütün anahtarları siler ve arabaya yeniden tanıştırmış olursunuz. Evet en sağlıklı yolu budur.

Opel Mokka Orjinal Anahtar
Opel Mokka`nın Orjinal anahtar görselidir.

Not: Yapılan işlemde aracın parça numaraları ve donanımlarında değişim söz konusu değildir. Yetkili servisi veya kasko şirketi için sorun teşkil etmez. Zaten Opel Mokka Anahtar çalındı veya eski sahibi tarafından verilmedi ise ” ALL KEY LOST ” sekmesi yapılması şarttır.

Opel Mokka Anahtar Fiyatı

Opel Mokka veya Opel Mokka X ikisi de aynı araçlardır. Kullananlar bilir sadece aralarında küçük bir makyaj bulunuyor o da parça numaralarını değiştirmemektedir. Opel Mokka Anahtar fiyatı şuan için 300.00 liradır. Kodlama ve programlama dahildir. Dükkanımıza gelen araçlardan arıza tespit ücreti almadığımız gibi var ise silmesini dahi yapıyoruz. Eski Opel Mokka Yedek Anahtar hafızadan silinir ise ona da ekstra işçilik ücreti talibinde bulunmuyoruz.

Opel Mokka Uzaktan Kumanda Pili Ve Fiyatı

Uzaktan kumandanın pili biter ise araba çalışır. Arabanın çalışmaması uzaktan kumanda pilinin bitmesi ile alakalı değildir. Opel Mokka uzaktan kumandalı anahtar pili CR 2032 olup fiyatı 20.00 liradır. Ayrıca pili dışardan alıp değişimini kendiniz yapabilirsiniz. Ama ben uzaktan kumanda pilinin nasıl değiştirildiğini bilmiyorsanız o zaman BURAYA TIKLAYIN.

Opel Mokka Anahtar Kabı

Konuyu bitirmiştim aslında ama aktarmadığımızı düşündüğüm bir bilgi olduğunu hissettim. İnsanların çok fazla şikayette bulunduğu Opel Mokka Anahtar Kabı için zaman zaman değişikliği yapmanız gerekebilir. Özellikle kilitleme ve açma butonlarının delinmesi veya yerinden çıkması ürünün kronik üretim hatasına sahip olduğunu gösteriyor. İçi sağlam olduğundan dolayı dış kabını değiştirerek yenileyebilirsiniz. Ama sözünü ettiğim değişim için butonların yani basma yerlerinin bozulmasını beklemeyin! Baktınız çatlama veya delinme var hemen müdahalede bulunun. Opel Mokka uzaktan kumandalı anahtar dış kabı değişikliğini kendiniz yapamazsınız. Enjeksiyon sıcak baskı olduğundan elektronik devre açılırken bozuluyor. O nedenle değişimi uzman bir kişinin yapmasında yarar görüyorum. Opel Mokka anahtar kabı fiyatı 100.00 lira olup yeni nesil Opel Astra K Anahtar modelinde olanları ise 150,00 liradır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir