Menü Kapat

Sarıyer Bölgesinde Oto Çilingir

Sarıyer bölgesinde oto çilingir

Ramazan Bayramının ilk günü şehrin gürültüsünden kaçıp İstanbul Sarıyer Kısırkaya köyündeki plaja yüzmeye gelen bir müşterimiz Renault Symbol Anahtar ile denize girmiş dolayısıyla araba çalışmamış sağdan soldan verilen kulaktan dolma bilgilerle o gün arabayı plaja kilitleyip uzaktan kumandayı pirinç çuvalı içinde bekletmiş ertesi gün arabanın başına gittiğinde yine hüsran doğal olarak yine immobilizer anahtar sistemi devreden çıkmadığı için araba çalışmam diye diretmiş yedeği de olmadığından son çare yakın bölgesinden yardım almak olmuş.

Bizim cep telefonumuzu kapatma veya yanımızdan ayırma gibi bir durumumuz söz konusu değil o sebeple hiç bir çağrıyı cevapsız bırakmıyoruz. Çalan telefonumuzu açtım ve sorunu dinledim ” ustacım ben Renault Anahtarı ile denize girdim ne yaptıysam olmadı arabayı çalıştıramadım Bayramında 1. günü seni rahatsız ettim lütfen bana bir yardım et ” diye sonlanan cümleye kayıtsız kalamadım dükkanımıza inip yine oto anahtarı kodlama, programlama ve gerekli aletleri arabamın bagajına koydum atılan konuma yola çıktım. Genelde tuzlu suya giren bir elektronik parçayı kurtarmak zor fakat imkansız değil burada zaman çok önemli eğer kişi durumun farkındaysa o zaman bir ihtimal sıkıntıyı çözme imkanımız bulunuyor.

Aracıman Anahtarı İle Denize Girdim Ne Yapmalıyım

Örnek veriyim Renault Clio 4 kartlı Anahtar ise siz bir şey yapamazsınız onun hemen pilini söküp bize yetiştirmelisiniz nedenine gelince içi açılmıyor ancak bazıların içi direk ortadan ikiye ayırdığınızda elektronik devre görünüyor onları silip temizleyebilirsiniz yine somut örnekle devam edeyim Bmw F10 520 Yedek Anahtar açılmaz onunda pilini ayırıp güneşin altında biraz bekletin belki bir ihtimal çalışır fakat güvenmeyin devamında kalacaktır. Onlarca araba markası var hangisine sahipsiniz bilmiyorum en güzeli soru olarak bizlere yazın sizlere pratik olarak yardımcı olalım.

Arabamın Anahtarı Çamaşır Makinesinde Yıkandı

Kimyasal deterjan o çok zarar veriyor bütün devre ve ekipmanları öldürüyor fakat yıkandı ama çalışıyor demeyip hemen haber verirseniz tertemiz bir şekilde bütçenizi yormadan onarım yapılır diğer şekilde 3 hafta sonra ya araba çalışmayacak yada kumanda etmeyecek buna garanti veririm zaten genelde makineden çıktığı an işlevini yitiriyor yukarıda söylediğim gibi hemen pili sökün kumandayı açılıyorsa güzelce oksitlerini silin çalıştı çalıştı çalışmadı bize göndereceksiniz. Sadece Sarıyer bölgesinde değil Taksim, Beşiktaş, Eminönü, Bebek, Arnavutköy, Emirgan, Baltalimanı, Yeniköy, İstinye, Gümüşdere, Kilyos ve daha bir çok bölgede mağdur olan insanlara servis vermeyi kendimize görev edindik.

Sarıyer bölgesine Oto Çilingir – Oto Anahtarcı

Müşterimiz Sarıyer bölgesinde kaldığı için Sarıyer bölgesinde oto çilingir hizmeti verin birine ulaşmak istemiş fakat ben kendisine dedim ki size Profesyonel Oto Anahtarı işi ile uğraşan kişi lazım Oto Çilingir sadece arabanı açar ve ardından abi bu bizim işimiz değil sen bunu servise çekeceksin deyip gider bize ulaşman senin şansın olmuş dedim. Burada söylemek istediğim ev iyi ayrı otomobil işi ayrı lütfen bir birine karıştırmayın araştırma yaparken bunları dikkate alalım ki farklı farklı kişilerin servis vermesiyle gereksiz paralar ödenmesin.

Araba Anahtarı Temizleme

Ben genelde diş fırçası kullanarak tinerle temizliyorum çok faydası var lakin içi açılmayan uzaktan kumandaları kesinlikle kendi imkanlarınızla açmayın açılanları açın ona bir şey demem faydası da olur diğerlerini neden açmayın diyorum çünkü arabanın çalışmasını sağlayan parçalar bilinçsizce kestiğiniz yerlere o kadar yakın ki dokunduğunuz anda araba bir daha çalışmayacaktır.

Araba Anahtarı Bozuldu

  • Denize düşer bozulur
  • Çamaşır makinesinde yıkanır bozulur
  • Kızgınlıkla yere vurulur veya fırlatılır bozulur
  • Balkondan aşağı bırakırsınız karşıdaki kişi tutamaz yere düşer bozulur
  • Arabanın modeli eskidir kullanmaktan dolayı işlevini yitirir bozulur

Belli başlı sebeplerden araba anahtarı bozulması muhtemel yine üstüne basa basa söylüyorum nasıl bir cep telefoncuda telefonun bütün parçaları var aynı şekilde immobilizer anahtar işi ile uğraşan kişilerde Oto Anahtar parçaları bol miktarda var umuyorum ki bizlere ulaşır bu derdinizi sonlandırırsınız.

UYARI: Arabanın anahtarı suya düşüp bozulduğu zaman arabayı vurdurmayın, düz kontak yaparak başına usta çağırmayın arabanın göstergesinde immobilizer simgesini kontrol edin her arabanın simgesi farklı olabilir kiminde asma kilit, kiminde kırmızı nokta kiminde araba şeklindedir.

Söylediklerimin haricinde birde ele almak istediğim konulardan biri aracın anahtarının içinde veya bagajda kalması bu ve benzeri durumlarda arabanın kapısını zarar vermeden açıyor arka koltuklarını yatırarak bagajdaki uzaktan kumandaya ulaşıyoruz belki çok kısa oldu lakin extra bir şey yok sadece dikkat etmeniz gereken kişinin aletleri ve bilgisi iyi seviyede olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir