Menü Kapat

Fiat Grande Punto Anahtar Kopyalama

Yazılarımızı kaleme alırken test edilmiş tecrübeleri ve ön önemlisi sizlerden gelen şikayetleri harmanlayarak bilgilendirme oluşturmayı ilke edindik !
Bugün ki makalemizin içeriği Fiat Grande Punto Kayıp Anahtar uzaktan kumanda sistemi, ve anahtar arızası gibi her kullanıcının başına gelmiş ve herkesin başına gelebilecek olan klasik sorunlardan bahsedeceğiz.

Bu bayramda her bayram gibi tatile gidemedik anahtarla denize girenler, piknik alanlarında uzaktan kumandasını kayıp edenler o kadar çoktu ki dükkanımızın etraflarında gezebildik arayıp yardım isteyenlere hemen koştuk. Kendime de biraz vakit ayırdım, fakat ülkenin dört bir yanında yolda kalan araç sahipleri ilk olarak İmmobilizer Anahtar arızası olduğunu düşünerek bizi arar. Sarıyer bölgesinde olarak uzun yıllar hizmet verip uzaktan arayanlara danışmanlık yapıp telefonlara cevap verdik, merak etmeyin her daim vermeye sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir Müşterimiz 3. Günü sabahın erken saatleri ailesini alıp Fiat Grande Punto marka aracı ile Beykoz Korusunun yolunu tutar, huzurlu bir pikniğin sonlarına doğru Fiat Grande Punto sustalı anahtar kaybolur yedek anahtarı olmadığı içinde sıkıntılar başlar. Bir detaylı arama kurtarma çalışmasının ardından Mert bey ümidi kesip bizi aradı konum istedik ve dükkanımızdaki Oto Anahtarı makinelerimizi alıp bulunduğu yere gidip arabayı çalıştırdık neyse ki kapıları açıktı bizi çok fazla uğraştırmadı ancak garipsediğim bir konu yine yedek yaptırmayıp bir daha kayıp etmem abi merak etme dedi ben kayıp olanı arabadan iptal ettim kendisine uzaktan arabayı kilitleyip açıp kapatacak bir Fiat Grante Punto Anahtar hazırlayıp adresten ayrıldık.

Fiat Grande Punto Uzaktan Kumanda sorunu

Sade şık bir görünüme sahip Fiat Grande Punto, Fiat Punto Evo, Yeni Fiat Doblo, uzaktan kumandalarını maalesef uzun yıllar sorunsuz kullanamazsınız ummadığınız bir anda açıp kapatmaya bilir. Susta ve yay mekanizması biraz karmaşık olduğundan çabukça boşluk yapar, anahtar katlanma özelliğini yitirip üzerindeki basılan elastik yapı delinir hatta kabarır görüntü kirliliği bir hayli ön plana çıkar eğer içindeki butonlar bozulduysa onlar değişir ve hemen ardından Orjinal Fiat Grande Punto Uzaktan Kumandalı Sustalı Anahtar Kabı değiştirilirse tadından yenmez böyle bir imkanınızın olduğunu unutmayın.

Fiat Grante Punto Orjinal Anahtar Kopyalama

Arabanın yedeği var ise onun üzerindeki hem elektronik hemde mekanik bilgilerden yürüyerek kopyalama yapılması ekonomik ve uygundur fakat İstanbul Beykoz`daki Mert beyin arabası gibi kaldıysa o zaman kontak sökülüyor içindeki şifreler okunup bilgisayara girilip üretiliyor bunun zamanı biraz uzun sürüyor o yüzden mutlaka kayıp ettiyseniz veya ikinci el aldıysanız arabayı önleminizi alın sosyal yaşantınızı cehenneme çevirmeyin.

Fiat Grande Punto İmmobilizer Anahtar Arızası

Bu bayramda Fiat araç kullanan insanların bir çoğu denize veya havuza girdi bunlar bariz hatalar birde evin balkonundan aşağı doğru fırlatılıp kasıt eder gibi başlarına iş alan insanlar suya giren anlıyor hemen lakin balkondan fırlatanlar arabanın anasını ağlatıyor desem yeridir elektrikçi, mekanikçi ve motorcu bütün insanlar arabaya bir el atıyor halbuki bilseler yüksekten düştüğü için bozulduğunu hemen çözüm yolu bulacaklar tahmin edenlerin sayısı oldukça az böyle durumlarda önce elektronik sistem gözden geçirilecek gözle görünür hata olduğunda müdahale edilir ve araba tek marş çalışır.

Fiat Grande Punto Arabam Çalındı Bu Nasıl Olabilir ?

Siz arabayı yedeksiz teslim aldıysanız bu gayet normal fakat arabaya kayıtlı 2 adet uzaktan kumandalı veya 1 uzaktan kumanadalı 1 tane immobilizer anahtar ( sadece arabayı çalıştıran model ki orjinali böyledir ) verildiyse aracın çalınması zor emanet verdiğinizde kopyalama yapılmış olabilir veya arabanın hafızasında toplamda 3 tane Fiat Anahtarı kayıtlıdır bunların hepsi olası sebepler arasındadır.

Not: Başınıza gelmeden önce hangi marka ve model araba satın aldıysanız veya alacaksanız bunların tamamına dikkat edin bize veya yetkili servise danışıp arabanın hafızasını mutlaka kontrol ettirin aksi halde emekleriniz çöp olur.

Fiat Grande Punto Sustalı Anahtar Fiyatı

Fiat Grante Punto ve Fiat Grande Punto anahtar yapıları birbirlerinden farklı olsa da yazılımları aynıdır bir Grande Punto sahibi Evo anahtarını beğenirse kendi arabasına kopyalama yaptırabilir Fiat Grande Punto Sustalı Anahtar Fiyatı 230.00 T.L orjinal olup 2 sene garantilidir ancak bu hizmeti alabilmeniz için ruhsat sahibi olmalı arabayı getirmelisiniz.

Hırsız Fiat Punto Anahtarı Çaldı Aracımı Otoparka Muhafaza Ediyorum Ne Önerirsiniz ?

O kadar çok anlatıp dile getiriyorum bu sadece Fiat sahipleri değil bütün insanlığın başına gelebilir ki geliyor zaten zaman zaman kapı kontak set değiştiriyor kimi zaman sadece arabaya bilgisayar bağlayarak immobilizer kopyalama özelliğinden hırsızın veya art niyetli kişinin elindekini boşa düşürüyoruz yetkili servislerde böyle yapıyor arabanızı saklandığı yerden çıkarıp bizlere ulaştırın gönlünüz ferah olsun hatta uygulamalı olarak sizlere gösteriyoruz çoğu zaman ben elinizdekini de arabadan siliyor çalıştırın bakalım deyip kontrol ettiriyorum buradan kimse kafasında soru işaretleriyle ayrılmaz ayrılamaz bu anlattıklarımın haricinde yinede eksik bir şeyler kaldığını düşünüyorsanız mutlaka alt tarafa notunuzu bizlere iletin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir